Tiberium

Tagy:  Tiberium, Command and Conquer

Sponzorované odkazy:

Tiberium

Command and Conquer: Renegade je asi nejvíce zapomenutou hrou ze světa C&C. Dle mého mínění rozhodně neprávem, neboť šlo o fajnovou FPS akci, kde jste mohli pěkně face to face vypráskat nenáviděný NOD (i když jsem ho měl osobně raději než GDI). Dnes na Renegade již sedá pěkná vrstva prachu a místo ní došlo k vydání několika dílů klasické realtime strategie. Tento rok se ovšem karta obrátí a my se opět budeme moci vžít do kůže řádového vojáka. A tak není od věci si povědět o chystané hře Command and Conquer: Tiberium více.

Vývojáři to ostatně mají vymyšlené velmi chytře. Je okruh lidí, kterým se universum C&C zamlouvá, ale přitom se nemohou přenést přes odpor k RTS strategiím. Nelze sice říci, že Command and Conquer: Tiberium je určené pouze pro tento okruh nováčků ve světě C&C, ale rozhodně půjde o jeden z faktorů možného prodejního úspěchu a všichni budou spokojení.

Jak je řečeno výše, půjde o FPS střílečku ovšem s notnou dávkou taktických prvků a samotní tvůrci hru spíše přirovnávají k takovým velikánům žánru, jakými jsou například Rainbow Six nebo série SWAT. O příběhu je zatím známo jenom to nejzákladnější a události Tiberia se začínají odvíjet 11 let po úspěšném vyhnání rasy Scrin (představila se v Command and Conquer 3) z matičky Země. Po těchto emzácích tu ovšem zůstalo značné množství mimozemských věží u kterých si nikdy nepřipouštěl ani špetku nebezpečí. Ach ta lidská pohodlnost a naivita. Z věží se velmi rychle vyklubou nepřátelská plavidla a opět je o zábavu postaráno, zvlášť když dojde v rutinní misi ke ztrátě celé jednotky. Dost pádný důvod, abyste se vydali do akce.

Podle dosavadních informací se vtělíte do velitelské pozice týmu Vega a zvlášť na vaší jednotce bude záviset osud všech. Velet prý bude možné přímo z pohledu vlastních očí, kdy přiřadíte všem svěřencům spíše jen základní rozkazy, tak i z prostředí Battle Control Uplinku, což je ideální možnost pro plánování dalšího postupu a detailní koordinaci. Čeho se tak trochu obávám je, že se přece jen vývojáři nechtějí návaznosti na RTS strategii úplně vzdát. Konkrétně má dojít k implementaci nalezišť krystalů a jiných strategických míst. Po jejich zabrání si budete moci přivolávat nové jednotky a být tak stále bojeschopný. O tyto pozice se ovšem zajímá i nepřítel a je potřeba tato místa neustále bránit. Doufejme, že EA Games vědí, co dělají. Gd-10. Tak to je kódové označení zbraně se kterou naprostou většinu času budete ve hře zacházet. Jde o výstřelek nejnovější technologie, kdy v jednom balení získáváte 4 naprosto odlišné zbraně. Konkrétně jde o samopal, sniperku, granátomet a raketomet. Setkáte se samozřejmě také s vozidly, podporou a ostatními věcmi, které jsou pro C&C typické.

A jsme na konci dnešního preview. Informací skutečně není zrovna dvakrát mnoho a ono je to pochopitelné, neboť vydání je zatím naplánováno na konec letošního roku, ovšem nějaké to zpoždění hra možná nabere (i když doufám v opak). Z těchto střípků informací zatím nelze nijak soudit, ale věřím, že EA si nehodlají pokazit renomé značky jakou Command and Conquer je a Tiberium bude povedenou hrou.

Koupit Command and Conquer: Tiberium za 1299,–Kč

Command and Conquer: Tiberium video trailer:

Článek Tiberium byl publikován 15. března 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...