World in Conflict: Soviet Assault

Tagy:  World in Conflict, Soviet Assault, WiC

Sponzorované odkazy:

World in Conflict: Soviet Assault
SovietSoviet

Říkáte si: „Pěkná FPS střílečka?“ Omyl! Právě se totiž koukáte na screenshot z revoluční RTS strategie World in Conflict (WiC), která je odlišná jak stylem hry tak dokonalým grafickým zpracováním. Ve hře nestavíte budovy, netěžíte suroviny ani nevylepšujete své jednotky. Hra je založená čistě na boji, kterého si ovšem užijete opravdu hodně a to po všech stránkách. Ke skvělému pocitu ze hry rozhodně přispívá perfektní grafika, která dá vašemu stroji pěkně zabrat. Díky těmto všem faktorům se WiC stal velice oblíbeným titulem. Po velkém úspěchu tohoto díla se tvůrci rozhodli, že vytvoří datadisk s názvem Soviet Assault.

Něco málo k příběhu

Na začátek si musíme připomenout o co vlastně šlo v základním WiC. Celý příběh vycházel z poměrně jednoduché teorie a sice: Co by se stalo, kdyby Studená válka nikdy neskončila. Dá se tedy mluvit o teoretickém průběhu třetí světové války. V originální hře jsme se mohli na celý konflikt koukat z pohledu americké armády, nyní se díky podtitulu Soviet Assault přesuneme do pozic nepřátel, tedy Rusů. Budete se tedy moci podívat na místa, která znáte z předchozího dílu, tentokrát však s přesně opačným záměrem. Zničit amíky.

CityCity

Grafika

Grafická stránka bude naprosto srovnatelná s prvním dílem, takže v tomto směru patrně tvůrci neprovedli vůbec žádné změny. Na druhou stranu to asi ani není potřeba, protože jak sem říkal na začátku, grafika nemá chybu. Osobně jsem si velice oblíbil úžasně zpracované výbuchy a následné destrukce celého okolí. V tomto směru se mi hra opravdu líbí a majitelé silnějších strojů si přijdou na své.

Minimální konfigurace

Operační systém: Windows XP/Vista

Mechanika: DVD

Procesor: 2000 MHz

Operační paměť: 1 GB RAM

Grafická karta: 3D grafická karta se 128 MB

BoomBoom

Najdeme ve hře něco úplně nového?

World in Conflict: Soviet Assault nabídne mimo jiné i podporu ovládání hlasem prostřednictvím mikrofonu. Namísto označování jednotek bude stačit říci například: „One jeep, two armoured transport." Potom už jen stačí zmáčknout jedno tlačítko, čímž je pošlete na konkrétní místo. No uvidíme jak dobře to dokážou tvůrci poladit, ale uznejte sami že pokud se jim to povede, výrazně to usnadní ovládání. Díky Soviet Assault si na své přijdou i majitelé konzolí, na kterých se bohužel RTS nedokázaly příliš usadit, což je dáno především špatným ovládáním. Přeci jen je pouze pár hráčů, kteří ke svému PS3 nebo Xboxu360 vlastní klávesnici s myší. Díky faktu, že se ve WiC nemusíte zaobírat těžbou surovin a stavěním základen by se mohla tato strategie prosadit i na konzolích. V počátečních fázích kampaně budete potřebovat prakticky pouze jedno tlačítko gamepadu. Pomocí něho si nejprve označíte jednotky a následně jim přikážete zaútočit na nepřátelské cíle. Pro někoho možná až příliš primitivní, postupem času se ale naučíte i další pokročilejší prvky ovládání. Když už nic jiného je to aspoň hezký pokus o to, aby se RTS strategie prosadili i na herních konzolích.

WarWar

Závěrem

Ať chceme nebo ne, World in Conflict: Soviet Assault nás již patrně nepřekvapí tolik jako základní hra. Přestože se jedná jen o „obyčejný" datadisk pro PC verzi, určitě je na co se těšit. A hráči na konzolích se na něj můžou těšit dvojnásob. Právě sem totiž tato hra patrně přinese velkou revoluci v oblasti real-time strategií, které mají stále velké problémy s uchycením se na PS3 či Xboxu360. A kdy že to navlíkneme ruské uniformy ? Hra by se v Evropě měla začít prodávat v říjnu tohoto roku. Vy si nyní aspoň můžete vychutnat tento originální trailer.

Koupit World in Conflict: Soviet Assault za 899,–Kč

Článek World in Conflict: Soviet Assault byl publikován 22. září 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...