Air conflicts

Tagy:  air conflict, airconflicts, airconflicts

Sponzorované odkazy:

Air conflicts

V roce 1939 začíná druhá světová válka a s ní i ty největší a nejslavnější letecké bitvy v historii lidstva. V leteckém arkádovém simulátoru Air Conflicts se můžete do této doby podívat a ovlivnit průběh významných bitev. Hra pochází z vývojářské kuchyně 3Division, která má na svědomí Attack on Pearl Harbor nebo freewarovou pecku Plane Arcade, což je dostatečným důkazem, že letecké prostě simulátory umí. V naprosté většině kvalitních leteckých simulátorů musíte trávit hodiny s nácvikem, abyste letadlo vůbec udrželi ve vzduchu, to ale není případ hry Air Conflicts, která se zaměřuje spíše na atmosféru soubojů a ovládaní zvládnete za pár vteřin.

air conflictsair conflicts

Air Conflicts vytváří příjemnou a vcelku realistickou atmosféru druhé světové války. To se ovšem nedá říct o chovaní modelů letadel, ale kdo už hrál nějaký titul od 3Division ví, že na kvalitě hry to rozhodně neubere, spíše naopak přidá. Během hry procházíte 10 kampaní, ve kterých si můžete zalétat například za Britské královské letectvo, německou Luftwaffe a další. Nasednout můžete až do 12 letadel: Spitfire, Mosquito, Avro Lancaster, He-111, Ju-87 Stuka, Bf-109, Gloster Meteor, Gotha 229, DB3, IL2, Lavochkin 5, Bi 01. S kterými budete bojovat v bitvách inspirovaných skutečnými událostmi. Vaše bojové úkoly budou mít více podob jako hlídkové lety, souboje s nepřátelskými letkami, podpora bombardovaní nebo ochrana výsadku. Celou atmosféru hry příjemně podbarvuje i prostředí ve kterém se podíváte nad kanál La Manche, pouště či zelenající se pláně. Za své válečné letecké úspěchy budete hodnoceni hodnostmi a dobovými medailemi stejně jako vaši předchůdci z druhé světové války. Celou hru si můžete vychutnat ve více než 200 rozmanitých misích nebo v povedeném multiplayeru pro 8 hráčů. Bohužel pouze jen pro síť lan.

air conflictsair conflicts

Hodnocení Air Conflicts se vydal trošku jinou cestou, než mnoho jiných simulátoru a nutno dodat, že se mu to docela povedlo. Mezi klady bych jednoznačně uvedl návykovost a hratelnost hry, která je vysoká. Toho je dosaženo více kladnými faktory. V první řade ovládáním, ve hře se nemusíte soustředit na budíky, přesnou polohu kniplu a spousty dalších potřebných záležitostí pro létaní. To dává prostor pro dokonalé vychutnaní leteckých soubojů. Dalším kladným faktorem je rozmanitost, která vás udrží u monitoru po dlouhou dobu. Zvuk ve hře není nijak výjimečný, ale ani nekazí celkový požitek. Grafická stránka také zrovna nevniká, ale vezmeme-li v potaz, že nejde o nový titul tak jde stále o docela solidní počin.

Více informací o hře můžete najít na domovském webu tvůrců zde.

Air Conflicts ke stažení zde:
Air Conflicts download

Koupit Air Conflicts za 299,–Kč

Článek Air conflicts byl publikován 5. června 2008 v 14.19 v rubrice Hry. Autorem článku je Petr Vajda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...