STEEP: Road to the Olympics – Cesta na zimní olympijské hry

Sponzorované odkazy:

STEEP: Road to the Olympics – Cesta na zimní olympijské hry

Otestovali jsme DLC pro povedenou hru STEEP od vydavatelské společnosti Ubisoft, jenž se zaměřuje na proběhlé olympijské hry v Pchjongčchangu. STEEP je hra s otevřeným světem zaměřující se na sjíždění nejznámějších hor po celém světě, a to za pomocí lyží či snowboardu. Zážitek z těchto míst si můžete prohloubit také ze vzduchu, za využití paraglidingu či wingsuitu.

Jeden z tréninků na kvalifikaciJeden z tréninků na kvalifikaci

Vývojáři zde využili své zkušenosti z hry The Crew, kdy jen nezávodíte, ale i prozkoumáváte dané prostředí a to buď sami, nebo ve společnosti dalších hráčů. I STEEP nabízí možnosti průzkumu, kdy se můžete s partou přátel domluvit na pořádném výletu. Společně pokoříte nějakou tu horu v Alpách, kterou si nejdříve vyšlápnete a pak krásně sjedete zase dolů.

Cesta za slávou v Pchjongčcchangu

Nové DLC využívá licenci právě posledních Olympijských her. Takže se k Aljašce a Alpám přidává pohoří Asijské. Kromě olympijské Koreje přináší i čtyři pohoří Japonsko – Sapporo, Daisetsuzan, Zao a Hakuba. Mimo velice pěkného prostředí a míst k průzkumu či závodění, DLC nabízí menší příběhový režim s názvem Road to the Olympics. V tomto režimu se v roli snowboardisty vydáte na svou cestu za slávou, kdy se nejdříve musíte kvalifikovat na samotné Olympijské hry a na nich vyhrát tři zlaté medaile ve třech disciplínách. Tímto vítězstvím přepsat historii, jelikož se to zatím žádnému jinému závodníkovi nepodařilo.

Takovýchto parádiček je mnohem víceTakovýchto parádiček je mnohem více

Jedná se o disciplíny slopestyle, U-rampa a big air. Při cestě k vysněným zlatým medailím vás čekají spousty příprav v podobě různých menších soutěží a tréninků. Pak konečně dojde na kvalifikaci do olympijských her a následně hlavní závod. Do toho vám mezi tréninky a závody občas naskočí cut-scéna o aktuální disciplíně, nebo povídání známých sportovců jakými jsou Kevin Rolland, nebo Lindsey Vonnová. Bohužel to vývojáři vůbec nezvládli a místo nudného povídání se slavnými sportovci, mohli udělat různé exhibice či ceremonie. Příběh je nudný a krátký.

Ještě pár zlatých medailí a jedeme domů

Do hry naštěstí přibyla spousta soutěží, které jsou inspirované skutečnými disciplínami. K dispozici jsou například závody ve sjezdu, slalomu, paralelním slalomu, super-G anebo snowboard cross. Tyto disciplíny již zabaví a jsou asi jediným důvodem proč si koupit recenzované DLC. Za zisk olympijské medaile si můžete poslechnout i část české hymny jako odměnu.

Lindsey VonnováLindsey Vonnová

Nové DLC Road to the Olympics obohacuje základní hru STEEP přidáním dovednosti, což je gridování. Jedná se o sjíždění po zábradlí, různých kovových předmětech či objektů k tomu určených. Tato funkce nabízí neotřelé možnosti triků a kombinací. U-rampa a slopestyle vyžaduje trochu více otoček a vrutů, takže se naše postava dokáže rychleji točit a je více ohebná. Ukočírovat takovou rychlost točení je někdy velice obtížné a nepřirozené, což má za následek i daleko více pádů.

Pokud máte rádi Olympijské disciplíny a hrajete hru STEEP, tak můžeme DLC doporučit v nějaké té slevě, jelikož přidané závody a nové prostředí hru oživí a přidají několik hodin nové zábavy. Pokud toužíte po olympijském zážitku a herním vychutnání celých her, tak ruce pryč, jelikož z příběhového režimu budete spíše otráveni. Jednoduše řečeno se z licence dalo vytěžit mnohem více a věc nezachrání ani gridování, které v původní hře zcela chybělo.

Hodnocení redakce:  62 %

Výhody:

  • Nové Asijské prostředí
  • Disciplíny inspirované skutečnými
  • Gridování

Nevýhody:

  • Nudný a krátký příběh
  • Nenaplněný potenciál licence

Alternativa

Snow

Hra s prostým názvem Snow má oproti STEEP jednu nespornou výhodu – je dostupná zcela zdarma. Stejně jako v dnes recenzovaném titulu nabízí otevřený svět, v němž si užijete plno jízd na lyžích i snowboardu. Na začátku hry si vyberete postavu, kterou si můžete upravit podle vlastního gusta a poté vám již nic nebrání vyrazit řádit na zasněžené vrcholky hor. Pokud vás hra zaujala nebo pokud jí rovnou chcete vyzkoušet, určitě navštivte její oficiální stránky.

Článek STEEP: Road to the Olympics – Cesta na zimní olympijské hry byl publikován 9. dubna 2018 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...