Herní novinky - květen 2016: Battlefield, Call of Duty a Zaklínač

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - květen 2016: Battlefield, Call of Duty a Zaklínač

Nacházíme se skoro v polovině tohoto roku a začíná se výrazně oteplovat. To však nebrání vývojářům ve vytváření nových titulů, které nám začínají odhalovat. Asi největším dějištěm je v tuto chvíli souboj dvou herních gigantů. Dočtete se o představení nového Battlefieldu a také Call of Duty. Dále se blíží nové rozšíření pro hru Zaklínač 3 a nebo Division.

Historické bitvy

Studio DICE se rozhodlo přejít z moderní doby do minulosti v podobě oznámení hry Battlefield 1. Ta hráče zavede až do doby 1. světové války. To s sebou nese změnu herních mechanik a snad si staronovou dobu užijeme stejně, jako tu současnou.

Plamenomety v akci v novém Battlefield 1Plamenomety v akci v novém Battlefield 1

Vývojáři se budou snažit skloubit realismus se zábavou, což v podání první světové bude docela oříšek. Už jen proto, že dobové těžké kulomety se nedaly vzít jen tak do ruky a byly většinou na podvozku atd,. Ve finále však tvrdí, že přednost bude mít zábavnější forma na úkor realismu. Hráči předchozích dílů ví, že tomu tak bylo vždy. Role hráčů budou opět v tom samém rozpoložení, tedy assault, medic, support a scout. Navíc přibude pilot a tankista. Což znamená, že zde bude tradičně i vojenská technika včetně dvouplošníků. Do bojového systému pak přibude boj pomocí bodáku připevněném na zbrani. I přitom bude možné netrefit protivníka s jistotou jeho smrti. Co se týká kampaně, zde toho moc nevíme. Prý by měla být zcela odlišná od předchozích dílů. U hry takového formátu samozřejmě nechybí ani pořádný trailer, ve kterém nechybí ani vzducholoď.

Battlefield 1 by měl vyjít již tento rok a to 21. října na platformy PC, PS4 a Xbox One.

Vesmírné Bitvy

Na Battlefield 1 logicky zareagovalo i studio Activision s novým Call of Duty: Infinite Warfare. Zde se na rozdíl od konkurenta podíváme do vzdálené budoucnosti až do vesmíru. Zde čekejme kvalitní příběh a videopasáže, jak je v Call of Duty známe.

Vesmírný koráb, který nejspíš budeme moci ovládat v novém Call of DutyVesmírný koráb, který nejspíš budeme moci ovládat v novém Call of Duty

Příběh hráče zasadí do doby, kdy jsou na Zemi vytěženy všechny suroviny a lidstvo se tak musí vydat za hranice atmosféry. To je doprovázeno konflikty, kde skupina The Front dováží z jiných planet suroviny a tak trochu diktuje Zemi podmínky. Vedle klasických střetů se dostane hráči do rukou možnost bojovat i s vesmírnou lodí. Vedle tohoto střetu se také dočkáme nové verze Zombie módu. Ten bude dokonce obsahovat svůj vlastní příběh. Soudě dle oznámení, mlutiplayer by měl zůstat funkcemi a stylem podobný svým předchůdcům.

Obdobně jako u Battlefield 1 vyjde Call of Duty: Infinite Warfare tento rok 4. listopadu pro platformy PC, PS4 a Xbox One.

Arkádové závodění

Možná si ještě vzpomenete na závodní arkádu ze studia Artefacts zvanou Moto Racer. Už uplynulo dlouhých 15 let od vydání jejich posledního dílu. Nyní se ale vývojáři chtějí vrátit pomocí Moto Racer 4. Chtějí sérii oživit s pomocí nových herních módů.

Unreal Engine 4 v arkádovém Moto Racer 4Unreal Engine 4 v arkádovém Moto Racer 4

Za zmínku stojí hlavně Unreal Engine 4, který dokáže vytvořit mnohem roztomilejší prostředí. Co se nových módů týče, mělo by jich být celkem 15 a nebude chybět ani multiplayer. Například King of the Hill, Last Man Standing, Survival nebo Wolf Pack. Skoro všechny poznáte i ze stříleček, ale zde jsou samozřejmě upravené pro závodění. Nechybí ani klasické závody, jako Time Trial, Championship atp. V multiplayeru budete moci závodit v celkovém počtu 10 hráčů a k dispozici bude také split-screen. Hlavně půjde o staré známé arkádové závodění po silnici i v terénu.

Moto Racer 4 by měl vyjít na PC, Mac, PS4 a Xbox One 13. října tohoto roku.

Zestárneš a umřeš!

Celkem zajímavý nápad přichází ze studia Soulbound, které se snaží na trh MMORPG přivést nějakou pořádnou změnu, která zahýbe světem podobně, jako například World of Warcraft. Projekt vzniká s pomocí kickstarteru a nese název Chronicles of Elyria. Jejich hlavním tahákem je neustále se měnící svět. A to nejenom prostředí.

Vstup do záhadné komnaty v podání Chronicles of ElyriaVstup do záhadné komnaty v podání Chronicles of Elyria

Zmiňovanou novinkou má být vývoj hrdiny, stárnutí a dokonce nenavratitelná smrt. Smrtí je myšleno stáří, které je stanoveno zhruba po 10 – 14 měsících od vytvoření. Nemějte však obavy, že by hrdina tímto přišel o všechno. Hráč bude mít možnost svoji duši přenést do nové postavy, čímž se dostáváme k platebnímu systému hry. Po koupi hry už nemusíte platit nic, obdobně, jako u Guild Wars 2. Nicméně k převodu duše vašeho hrdiny do nové postavy budete potřebovat 30$ a to není na oněch 14 měsíců tak hrozné. Co se změn světa týče, jedná se o zničitelné prostředí a politiku i ekonomiku, jež budou ovlivňovat samotní hráči. O rozsáhlém a propracovaném systému se více dočtete přímo na kickstarteru.

Vzhledem k tomu, že tvůrci nemají zatím ani alfa verzi, je odhadovaná doba, kdy se dočkáme plné verze, stanovena na prosinec následujícího roku. Zatím jediná ohlášená platforma je PC.

Víno a krev pro Zaklínače

Přesně na přelomu měsíce vyšel datadisk k proslulému Zaklínači s názvem O víně a krvi, který je pravděpodobně tím posledním a končí ságu tohoto dílu. Doba hraní se prodlouží zhruba o dalších třicet hodin a nabídne poutavý příběh s novým nepřítelem.

Do Zaklínače 3 přibyli upířiDo Zaklínače 3 přibyli upíři

Hrdina se zde vydá do Toussaintu, jež je klidným a příjemným místem nedotknutým válkou. Tak to vypadá alespoň ve dne. V noci začínají dominovat příšery s mnoha upíry. Proto ten název. Čekejme tedy nový svět, spoustu nových questu a také nová monstra.

Vstup do tohoto prostředí se vyplatí až po zdolání úrovně 34 a výše. Pokud se rozhodujete o koupi nenechte si ujít ukázkový trailer.

Přídavek pro The Division

Další rozšíření, které vyšlo v květnu, je pro RPG The Division. Update se nazývá Conflict a nese číslo 1.2. Přináší do hry nové vybavení, vylepšené herní mechaniky a novou misi Incursion.

Kradení soupeřova lupu v přídavku ConflictKradení soupeřova lupu v přídavku Conflict

Zmiňovaná Incursion mise má název Clear Sky odměnou za její splnění bude výbava s levelem 214. Také přibudou Search and Destroy mise s tím, že se cíle budou měnit v denně a týdně. Díky těmto misím získáte informace o leaderech nepřátelských frakcí, které pak musíte zlikvidovat. Nechybí ani čtyři nové sety. V Dark Zone přibude možnost přestřelit nebo přeříznout lano, na kterém s pomocí vrtulníku taháte lup, čímž přichází potřeba svoji kořist ochránit proti ostatním.

Nejtežší RPG vylepšeno

Tento měsíc vyšel také update pro těžký Darkest Dungeon, který přidává náhodné události. Ve vesnici se nyní mohou objevit nové rekruty, zásoby a nebo uzavření některých služeb. Navíc už vesnice nebude tak bezpečná. Pozitivní je, že si hráč míru náhodných událostí může změnit přímo v nastavení podle jeho potřeby.

Nahodilé události v Darkest DungeonNahodilé události v Darkest Dungeon

Update však nepřináší pouze tuto změnu. Dalších úprav se dočkalo také standardní nastavení pozic vaší družiny, kterou už nebudete muset znovu rozmísťovat při každém dalším střetnutí. A nakonec také opravy bugů, kde například Riposta nepočítala sekundární bonusy k útoku.

MiniNews

Spolu s oznámením o novém Call of Duty: Infinite Warfare se chystá remaster Call of Duty: Modern Warfare. Koncem měsíce také vyšel remaster na Dead Island. Ve studiu Respawn Entertainment se chystá akční adventura světa Star Wars. Kdo čeká na multiplayerovou tahovku Atlas Reactor, bude muset platit, protože hra nebude free-to-play. Český autor, který stojí za hrou Botanicula, chystá novou hru Chuchel. Disney zavírá vývojářské studio Disney Infinity. V polovině listopadu vyjde nové Gran Turismo Sport. Jeden free-to-play model zanikl a druhý se zas objevil, a to v akčním Fractured Space.

Vyšlo

Název Žánr Platforma Datum vydání Zakoupení
Battleborn Akční, online PC, X360, PS4 3.5. Koupit
 
Uncharted 4: A Thief's End III Akční, adventura PS4 10.5. Koupit
 
DOOM Akční PC,PS4, XOne 13.5. Koupit
 
Owerwatch Akční PC, PS4, XOne 24.5. Koupit
 
Total War: Warhammer Strategie PC, Mac 24.5. Koupit

Článek Herní novinky - květen 2016: Battlefield, Call of Duty a Zaklínač byl publikován 13. června 2016 v 05.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...