Duke Nukem Forever: Je zpět!

Tagy:  Duke Nukem Forever, Duke Nukem, Duke, Nukem, Forever, akční, hra, games, game

Sponzorované odkazy:

Duke Nukem Forever: Je zpět!

Duke Nukem, nebo-li král historických her. Povstal z mrtvých a tzn., za tři měsíce a pár dnů bychom měli na pultech obchodů najít nefalšovanou plnou verzi hry. Jak vývoj a vše kolem hry probíhalo? Na co se můžeme těšit? To vše se dneska dozvíte. Pojďme tedy na to.

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Duke Nukem Forever má oficiální datum vydání a opravdu vyjde. Těm později narozeným to možná moc neřekne, ale pokud vaše herní paměť sahá do hlubší historie, jistě vás toto sdělení nenechalo úplně klidnými.

Vývoj začal již v roce 1997, hra tedy vyjde po neuvěřitelných 14 letech. Opravdu dlouho viďte. První verze začala vznikat již na stařičkém Quake 2 enginu. Uběhlo pár let a mezitím se objevil zcela nový a daleko pokročilejší engine – Unreal. A tehdejší autoři z 3D Realms prostě chtěli, aby tento díl byl z jejich strany nejlepší prací, kterou kdy udělali. Rozhodli se hru, která v té době byla v poměrně pokročilé fázi vývoje, kompletně překopat, i když to mělo znamenat další dlouhé měsíce vývoje. V té době si ovšem 3D Realms na nedostatek peněz nemohli stěžovat. Další jejich hry se prodávaly vskutku velmi dobře.

Po spoustu dalších let jsme totiž od vývojářů neslyšeli nic jiného, než že se na hře naplno „pracuje“ a bude to pecka jako nikdy předtím. Mezitím vyšel Doom 3, vyšlo první i druhé CoD, které změnilo svět akčních her, ale Duke pořád nikde! Ze hry se stala fraška, ze které si většina lidí dělala už jen legraci. Přišel osudný květen 2009, kdy studio 3D Realms oznámilo, že z finančních důvodů končí s tvorbou 3D her. Práva na distribuci DNF měli v té době již Take-Two a po soudních tahanicích nakonec svěřili dokončení hry do rukou ostřílených hochů z Gearbox Software. Bylo téměř jisté, že ti nenechají takovou značku, jako je Duke Nukem umřít. Hra byla ještě na začátku roku 2009 v základní fázi vývoje. Pak se do toho pustilo studio Gearbox, hra samotná je tedy vyvíjená pouhé dva roky, což je na druhou stranu standardní doba na vývoj AAA hry. Můžeme jen odhadovat, kolik původních materiálů mohli noví vývojáři použít. Nedělejme si tak zbytečné naděje, někteří hráči již nyní mluví o Duke Nukem Forever doslova jako o novém spasiteli stříleček. My nepopíráme, že jsou v Gearbox zkušení vývojáři, ostatně mají na svědomí vynikající Borderlands.

Je to jen pár dnů, co se s oznámeným datem vydání hry objevilo i nové video. Oběvilo se spousta záběrů, které už jsme mohli vidět před několika měsíci.Co jsme se teda „mohli“ dozvědět? Mimozemšťani si svoje vyhoštění nenechali líbit a vrací se zpět pustošit zemi. Upřímně doufám, že rozkostičkované záběry na dívčí zadky a hrudník vetřelčí matky velikosti paneláku neměly zakrýt to, že není moc co ukazovat.Okamžik, kdy si Duke Nukem připaluje cigaretu bohužel vypadá na to, že ji kdysi dávno vytvořili ještě v 3D Realms.

Duke Nukem Forever má u hráčů jedno obrovské plus a tím je jeho název, který znají snad všichni. Stačí se o hře někde jen zmínit a okamžitě se objeví nadšené hlasy zvěstující, jaká to bude neuvěřitelná pařba. My sami bychom si to velmi přáli, protože opravdu originálních stříleček se neobjevuje zase tolik a každý nový přírůstek vítáme s otevřenou náručí.

Závěrem

Duke Nukem Forever to bude mít velmi těžké. Jméno sice má, ale to není všechno, naopak, očekávání hráčů budou tím pádem obrovská. Hra se oběví 6. května. Uvidíme zda se vyplatilo čekat 14 let. Podle mého bude Duke Nukem Forever spíše jen obyčejná střílečka, na kterou se hodně rychle zapomene a za pár měsíců po ní neštěkne ani pes. Plná verze se objeví jak pro PC, tak pro konzole Xbox 360 a Playstation 3.

Hodnocení: 65 %

pozn. redakce

Screenshoty použité v tomto článku byly převzaty z webu ABCgames.cz a také schváleny adminem webu ABCgames.cz.

Článek Duke Nukem Forever: Je zpět! byl publikován 25. dubna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...