Herní dárky pro pořádné pařany aneb co k Vánocům pod stromeček

Tagy:  Vánoce, dárky, stromeček, vánoční tipy, vánoční hry, Battlefield 3, Call of Duty, Modern Warfarn 3, MW3, Deus Ex Human Revolution, TES, Skyrim, The Elder of Scrolls V, Zaklínač 2, The Witcher, Shogun 2: Total War, Might & Magic: Heroes VI, Batman: Arkham City, Duke Nukem Forever, DNF, Men of War, Gothic, Batman: Arkham Asylum, FIFA 12, Need For Speed: The Rum. The Sims 3, Assassin's Creed Revelavitons

Sponzorované odkazy:

Herní dárky pro pořádné pařany aneb co k Vánocům pod stromeček

Rok nám zase utekl jako voda, přichází období vánočních svátků, se kterým je chtě-nechtě spojeno nakupování dárků příbuzným, kamarádům a všeobecně svému okolí.

Velmi stresové období, řekne jistě většina z vás. Řešíte-li čím obdarovat své okolí, ale poradíme vám. A že je tipů na pořádný „pařanský“ dárek mnoho, není třeba nijak spekulovat!

Trocha střelby nikdy neurazí

Ideální odreagování, hutná atmosféra a především výtečná hra více hráčů – to vše vám nabídnou střílečky z první osoby. V letošním v roce vyšlo hned několik titulů, které jistě neurazí žádného hráče. Nejprve se zastavím u dlouho očekávaného Battlefield 3, jehož kampaň nabízí slušnou dávku akce, vynikající grafiku a v neposlední řadě také výborné ozvučení.

Kampaň bohužel trvá pouze 7 hodin a nabízí čistě koridorový postup. Nicméně Battlefield 3 je, a vždy byl, hlavně o hře více hráčů, která působí vyrovnaným dojmem a nabízí stovky hodin zábavy. Chcete-li si o třetím Battlefieldu dozvědět více, neváhejte s přečtením této recenze.

Koupit Battlefield 3 PC na xzone.cz
Koupit Battlefield 3 PS3 na xzone.cz
Koupit Battlefield 3 X360 na xzone.cz

Battlefield 3 – nasednout a jedem!Battlefield 3 – nasednout a jedem!

Zdatným konkurentem je bezpochyby také Call of Duty: Modern Warfare 3, které nabízí krátkou, leč slušně frenetickou kampaň doprovázenou ucházejícím multiplayerem. Ten ovšem klade větší důraz na práci jednotlivých hráčů než promyšlenou strategii celého družstva pod záštitou nějakého velitele.

Tak i tak můžete počítat s opravdu slušnou dávkou akce a téměř filmovou atmosférou.

Koupit Call of Duty: Modern Warfare 3 PC na xzone.cz
Koupit Call of Duty: Modern Warfare 3 PS3 na xzone.cz
Koupit Call of Duty: Modern Warfare 3 X360 na xzone.cz

Call of Duty: Modern Warfarn 3 – zde se municí nešetříCall of Duty: Modern Warfarn 3 – zde se municí nešetří

Do třetice všeho dobrého je tu ještě jeden titul, o kterém by také měla při této příležitosti padnout zmínka. Tím titulem je poslední Deus Ex: Human Revolution nabízející více možností postupu s dostatečně dlouhou herní dobou, promyšleným příběhem a také jen kapkou střílení.

Nechcete-li někomu dávat klasickou stereotypní střílečku bez inovativního nápadu a koridorovými úrovněmi, je Deus Ex ideálním východiskem.

Všechny tři tituly můžete pořídit ve verzích na PC, PlayStation 3 a také na XBOX 360.

Koupit Deus Ex: Human Revolution PC na xzone.cz
Koupit Deus Ex: Human Revolution PS3 na xzone.cz
Koupit Deus Ex: Human Revolution X360 na xzone.cz

I takhle může vypadat budoucnostI takhle může vypadat budoucnost

Propracovaný a pekelně dlouhý příběh – to jsou RPG

Kampaně, na jejichž dohrání nestačí pouhý víkend či vánoční svátky – ano, přesně to jsou klasické hry na hrdiny. Absolutní novinkou na poli RPG je bezesporu nový The Elder of Scrolls V: Skyrim, který sklizí od herních kritiků a samotných hráčů vysoká hodnocení a kladné ohlasy.

Nový TES můžete dohrát za několik desítek hodin, stejně jako jej můžete dohrát za x set hodin. Objevování obrovského množství možností, tajemných zákoutí a skrytých míst vám mohou herní dobu slušně prodloužit a pokud se do příběhu řádně vžijete, o zábavu je postaráno.

Koupit TES V: Skyrim PC na xzone.cz
Koupit TES V: Skyrim PS3 na xzone.cz
Koupit TES V: Skyrim X360 na xzone.cz

TES V: Skyrim – Myslíš, že jsou ty zuby v pořádku? V naprostém, řekl bych!TES V: Skyrim – Myslíš, že jsou ty zuby v pořádku? V naprostém, řekl bych!

V létě se na pulty obchodů dostal další titul Zaklínač 2: Vrahové králů. Hlavní hrdina Geralt se dostal do pěkné šlamastiky a je pouze na vás, vysvětlit královraždu a dostat hlavního hrdinu z kruhu podezřelých. Stejně jako v prvním díle i zde se můžete těšit na vynikající příběh odehrávající se v tajemných magii protkaných dobách, kde slitování je zřídka používaný výraz.

Jako celek je druhý Zaklínač na prvních příčkách ve svém žánru. A nezapomeňte, že zde vyslovená slova a vykonané skutky znamenají mnoho! Recenzi si můžete přečíst zde.

Koupit Zaklínač 2: Vrahové králů PC na xzone.cz
Koupit Zaklínač 2: Vrahové králů X360 na xzone.cz

Zaklínač 2: Vrahové králůZaklínač 2: Vrahové králů

To pravé pro zapálené stratégy

Máte-li trochu přehled v oblasti strategií, jistě se vám vybaví titul, který zde nesmí chybět. Tím titulem je samozřejmě zatím poslední díl série Total War navazující na kořeny celé této válečné série. Shogun 2: Total War se odehrává v dobách feduálního Japonska, kde o vážený titul šoguna bojují jednotlivé klany žijící na japonských ostrovech.

Mistrovské spojení real-timové a tahové strategie spolu s propracovanou infrastrukturou vašeho klanu poskytují skvělý herní zážitek na mnoho hodin. Více informací o druhém Shogunovi se můžete dočíst v naší recenzi.

Koupit Shogun 2: Total War na xzone.cz

Měsíc říjen přinesl šesté pokračování legendární série Might & Magic: Heroes. Čistě tahová strategie je důstojným pokračovatelem série a nabízí klasické, všemi známé prvky, které hra obohatila a částečně i zjednodušila.

Jednoduše klasika v líbivém grafickém kabátku s velmi chytlavou hratelností.

Koupit Might and Magic: Heroes VI na xzone.cz
Koupit Might and Magic: Heroes VI – sběratelská edice na xzone.cz

Might and Magic: Heroes VIMight and Magic: Heroes VI

Pan B. z komiksu se opět ukázal

Zloduši z města Gotham opět začali kout pikle a řádit, a jediný Batman disponuje dostatečným důvtipem a hromadou udělátek, aby jim tuto zlomyslnou zábavu mohl překazit. Jenže nyní už není tak úplně sám. Sličná hrdinka Catwoman totiž také bojuje na té správné straně. Z věznice a blázince se přesouváme do rozsáhlých ulic Arkham City.

Obrovská očekávání byla splněna a další Batman potvrzuje, že i komiksové hry mají pořádný říz a šťávu! I naše redakce udělila novému Batmanovi vysoké hodnocení, což si můžete ověřit v této recenzi.

Koupit Batman: Arkham City PC na xzone.cz
Koupit Batman: Arkham City PS3 na xzone.cz
Koupit Batman: Arkham City X360 na xzone.cz

Batman: Arkham City – zběsilé akrobacie a bitek si užijete požehnaně.Batman: Arkham City – zběsilé akrobacie a bitek si užijete požehnaně.

Řeknete si, že si možná dělám srandu, ale jeho hlášky a přístup k řešení složitých situací prostě nemají chybu. Po více než jednom desetiletí přišel nový Duke Nukem Forever. Jednoduchý příběh běžící na starším Unreal enginu 2.5 s průměrnou hratelností nepřekoná originalitu a přímočarost hlavního hrdiny. Duke Nukem Forever je jednoduše titul, který udělá radost a dostane vás hláškami a činy hlavního hrdiny.

„Hail to the king baby!“ Jaké hodnocení dostal Duke Nukem Forever od naší redakce si můžete přečíst v naší recenzi.

Koupit Duke Nukem Forever PC na xzone.cz
Koupit Duke Nukem Forever PS3 na xzone.cz
Koupit Duke Nukem Forever X360 na xzone.cz

S nižším rozpočtem

Je-li vaším požadavkem při výběru vánočního dárku nižší rozpočet, mohu vás ujistit, že i za menší peníz lze koupit opravdu prvotřídní tituly. Příkladem může být například druhoválečná strategie Men of War nabízející velmi těžkou kampaň pro správně zapalené stratégy. Od velkých bitev, v nichž pod sebou máte desítky vojáků, až po plíživé stealth akce, ve kterých ovládáte pouhou čtveřici speciálně vycvičených záškodníků.

Hra je v češtině a za velmi přijatelnou cenu.

Koupit Men of War na xzone.cz

Men of War – poctivá strategieMen of War – poctivá strategie

Chcete-li darovat pořádné RPG ještě ze starých časů, mohu vám doporučit edici Gothic, která obsahuje první a druhý díl spolu s datadiskem. Grafická stránka hry se sice s dnešními standardy nedá srovnávat, nicméně to všechno stírá vynikající příběh.

I tato edice je doplněna českými titulky.

Koupit Gothic Saga 1+2 na xzone.cz

Legendární Gothic 2 – stará dobrá klasikaLegendární Gothic 2 – stará dobrá klasika

Dobrým dárkem s příznivou cenou může být i první díl výše zmíňované série Batman. Batman: Arkham Asylum se odehrává v gothamské speciální věznici pro zvláště nebezpečné zloduchy. Tu bohužel ovládl nedávno chycený Joker, a tak má Batman opět co na práci.

našem žebříčku byl Batman: Arkham Asylum zařazen mezi pětici nejlepších titulů za rok 2009. Naše hodnocení si můžete přečíst v této recenzi.

Koupit Batman: Arkham Asylum PC na xzone.cz

Veselé Vánoce a hodně štěstí při výběru…

K mání je celá řada kvalitních titulů a výběr je opravdu těžký. Doufám, že vám tento malý přehled pomohl při výběru nebo alespoň zúžil pole případných kandidátů. Mezi další tipy mohou patřit například FIFA 12, nové Need For Speed: The Run, The Sims 3 s dodatky, či Assassin's Creed Relevations.

Na závěr bych vám chtěl popřát veselé Vánoce, pohodové prožití svátků a šťastný nový rok. Mimochodem…, brzy se můžete těsit na výběr nejlepších her za rok 2011.

Článek Herní dárky pro pořádné pařany aneb co k Vánocům pod stromeček byl publikován 10. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...