Preview - Prince of Persia: The Forgotten Sands

Tagy:  Prince of Persia: The Forgotten Sands, The Sands of Time, Warrior Within, Prince of Persian, Ubisoft, Assassin's Creed, Razia, písek, Persie, perský princ

Sponzorované odkazy:

Preview - Prince of Persia: The Forgotten Sands

Informace o dalším dílu písečné série legendárních her Prince of Persia přichází. První díl ohromil dokonce i samotný Hollywood, a tak s v brzké době dočkáme i filmového kousku o dnes již klasické sérii točící se okolo perského prince. Věřte, nevěřte, pánové z Ubisoftu chtějí tuto výbornou situaci využít a poslat na trh další pokračování Prince of Persia, které by zlepšilo jméno poslední dobou upadající série. Pojďme se tedy seznámit s tím, co nás čeká v dalším díle…

Hop…Hop…

Návrat před písečnou sérii

Nové pokračování série Prince of Persia bude jakýsi prequel zasazený před druhý díl písečné trilogie, tedy před Prince of Persia: Warrior Within. Tvůrci hry značně spolupracují i s filmaři. Film Prince of Persia: The Sands of time má premiéru naplánovanou na květen, tedy na stejný měsíc jako hra. Avšak neočekávejte totožný příběh, možná maximálně nějaké podobné střípky příběhu. Ubisoft vsadil na návrat ke kořenům písečné série především proto, že každým dalším díle upadala oblíbenost této jinak legendární série. Druhý díl přinášel velmi tajemnou atmosféru. The Forgotten Sands by podle tvůrců měl představovat prosvětlený a exotický zážitek. Hlavní hrdina se v menší pauze mezi prvním a druhým dílem změnil v temného arogantního zabijáka. Nikdo však nemá úplně jasno, proč se tak stalo. A právě toto období by měl zachycovat poslední díl The Forgotten Sands. Nově bychom se měli dočkat i magie, kterou zprostředkuje Princův pomocník džin Razia. Dočkáte se tedy ovládání přírodních elementů, jako jsou voda, oheň, vzduch či země. Zatím to sice vypadá pouze na využití elementů při řešení hádanek, ale stále můžeme doufat, že je tvůrci implementují i do soubojů.

Přesila? Žádný problém!Přesila? Žádný problém!

Souboj, atletika a hádanky

Hra se opět vrací ke svým kořenům. Velkolepé souboje s několika desítkami nepřátel by měly být rutinní záležitostí. V takovém počtu samozřejmě není možné nějaké párání s jedním jediným nepřítelem, a tak například systém blokování úderů protivníka úplně zmizí. Naopak přibudou zajímavé komba, která na sebe budou vzájemně navazovat, z čehož pak vznikne velmi efektivní a na pohled opravdu krásný souboj. Ovládání by mělo být intuitivní, a tak se nemusíte obávat nějakého složitého přemýšlení jakou kombinaci kláves naklikat. Jak je tomu dnes ve zvyku na konci každé části se setkáte s větším monstrem v podobě nějakého bosse. S ním již souboj nebude taková legrace. Budete na něj muset vyzrát a zmást ho, abyste mu pak mohli dát několik pořádných dělovek, které ho v samotném závěru úspěšně složí. Je jasné, že v souboji nemlátíte jen vy, ale i váš protivník. V The Forgotten Sands bude záležet na vaší obratnosti a hbitosti. Moc pomalé reakce vám zajistí minimálně nepříjemný pád na zem, v tom horším případě smrt. Různých akrobatických kousků si také užijete požehnaně. Šplhání a skoky byly oblíbeným prvkem již v předchozích díle, a tak na tomto principu bude stavět i nejnovější Prince of Persia. Abychom neustále netlachali o bojování, zmíním se i o dalším zajímavém prvku. Tím jsou samozřejmě hádanky, které by měly hru dostatečně zpestřit. Především půjde o pohybové hádanky typu vyskákat k vysoko položenému východu prostřednictvím různý kůlů, tyčí, závěsů a… prostě všeho možného. Můžeme jen doufat, že to s nimi tvůrci nepřeženou a nezpůsobí tak nevyváženou obtížnost.

Vzhůru do neznáma!Vzhůru do neznáma!

Assasin's Creed jako vzor

Nejnovějšího Prince of Persian má na svědomí již zmiňovaný Ubisoft, ostatně stejně jako jeho další velký a úspěšný titul Assassin's Creed. Hra bude využívat engine právě z Assassin's Cre­ed. Ale na volnost jakou máte v Assassinovi rovnou zapomeňte. Příběh by měl být čistě lineární. Nový Prince of Persia bude distribuován na PC, PS3 a také na Xbox 360. Jak jsem se již zmiňoval výše, tvůrci naznačili, že by měla být atmosféra veselejší než v druhém díle písečné trilogie.

Bežte pryč…Bežte pryč…

Závěrem

Ubisoft má velmi dobré načasování vydání hry. Filmový titul určitě zlepší základnu fanoušků celé série Prince of Persia. Ti si pak po shlédnutí filmu rádi zahrají něco nového ze stejného prostředí. Nové pokračování pravděpodobně nepřinese žádný ryze revoluční prvek. Ubisoft totiž sází na osvědčené staré a funkční kořeny, které nadchly nejednoho fanouška. Mohli bychom se tak dočkat konečně opravdu kvalitního titulu, který dalece předčí poslední dva díly písečné trilogie. Jak to dopadne, uvidíme již v květnu 2010.

Předobjednejte si Prince of Persia: The Forgotten Sands PC za 999 Kč

Předobjednejte si Prince of Persia: The Forgotten Sands Xbox 360 za 1499 Kč

Předobjednejte si Prince of Persia: The Forgotten Sands PS3 za 1499 Kč

Článek Preview - Prince of Persia: The Forgotten Sands byl publikován 17. dubna 2010 v 07.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...