RETRO: Prince of Persia - Skákačky v písečné trilogii

Sponzorované odkazy:

RETRO: Prince of Persia - Skákačky v písečné trilogii

Princ of Persia, hra, která v každém z nás zanechala velký kus vzpomínek a zážitků.

V dnešním článku se tedy ohlédneme za třemi díly – Sands of Time, Warrior Within a The Two Thrones.

Sands of Time

ZDROJ: wikipediaZDROJ: wikipedia

Sands of Time nebo pro český trh lépe připomenutelné jako Písky času je slavné již čtvrté pokračování Princ of Persia a tento díl byl oficiálně vydán 6.11.2003.

Vývojářem je Ubisoft, od něhož jsme Vám již přinesli pohled do historie Far Cry. Běží na enginu Jade.

Děj

Příběh začíná jízdou na lodi, kdy Princ of Persia spolu s princeznou Farah. Už zpoza lodi zjistíte, že Váš hrad napadl Král Shahramana.

Začne bombardovat i Vaší loď a Vy se potopíte i s princeznou, kterou zajmou vojáci Krále Shahramana. Vaším úkolem je tedy se probojovat a zachránit ji. Samozřejmě tak jednoduché to není. Cestou Vás čeká spousta nástrah a logického myšlení.

Více z děje objevíte během hraní. Narozdíl od většiny nových her tento díl neskončí po jednom dni hraní. Stále tam je co objevovat a občas nám dala opravdu zabrat.

Můžeme však prozradit, že v průběhu dění se také setkáte s rozdvojenou osobností Vaší postavy nebo třeba dýkou času, díky které se můžete na určitou dobu vrátit v čase (hodí se například při špatné načasovaném skoku mezi překážkami). Celá hra se ukládá pouze v případě, že se Princ napije z fontány – to Vám také doplní zdraví.

Zajímavost

Tento díl se dočkal také filmového zpracování. Film se stejným názvem produkoval Jerry Bruckheimer, režíroval Mike Newell.

Warrior Within

ZDROJ: wikipediaZDROJ: wikipedia

Warrior Within další, už páté pokračování senzační hry od Ubisoftu. Její vydání se datuje k 30.11.2004, běží na enginu Jade.

Děj

Celý příběh navazuje na předchozí díl – Písky času – cca 7 let poté. Pokud si vzpomenete na předchozí díl, tak na konci hry Princ of Persia zabodne dýku času do hodin, aby zvrátil vše, co se stalo. Bohužel tím akorát poruší časovou kontinuitu.

Vaším nepřítelem je Dahaka (strážce času), který Vás bude chtít zabít. Princ of Persia odcestuje na ostrov času, kde se bude snažit vrátit k Císařovně, aby tím zabránil celému vzniknutí Písků času.

Nové díly ovšem přinášejí, většinou, i nové posuny v grafice a herní ovládání. Dojde tedy k vylepšení grafických prvků a rozšíření zbrojního arzenálu. Velký posun ovšem nenastal v doplňování zdraví, což sledujeme jako mínus. Opět musíte spoléhat na fontány, které jsou nerovnoměrně rozdělené po mapě.

Zajímavost

Hru lze dohrát dvěma různými způsoby. Buď si zabojujete s Císařovnou času nebo se samotným Dahakou.

The Two Thrones

ZDROJ: wikipediaZDROJ: wikipedia

The Two Thrones je šestý díl v sérii Princ of Persia. Jeho vydání je bylo v roce 1.12.2005 a opět běží na enginu Jade.

Děj

Pokud hledáte něco inovativního, zde to nebude. Pokud ovšem sázíte na osvědčenou klasiku, jdete správným směrem. The Two Thrones je ukončení tří dílné série a 7. pokračování Princ of Persia jako takového.

Celý příběh se vrací do Vašeho rodného města po ztroskotání lodi. Jelikož jste zabránily vzniku Písků času, nemohl nikdy zemřít vezír. Vaším úkolem je tedy ho znovu zabít.

Rozšíření soubojů a zbrojního arzenálu v tomto díle moc není, ale nezklame Vás ani rozdvojená osobnost, která opět k Princovi promlouvá.

Zajímavost

Nově se objevuje velmi zajímavá a celkem postrádaná funkce rychlého a tichého zabití.

Princ of Persia je velmi unikátní několika dílnou hrou a měl by si jí projít každý poctivý hráč. Přejeme pěkný nostalgický návrat :-)

Výhody:

  • nekončící příběh
  • nápaditý příběh
  • dlouhý děj

Nevýhody:

  • horší grafika (musíme pominout roky vydání)
  • opakující se funkce

Hodnocení redakce:  70 %

Článek RETRO: Prince of Persia - Skákačky v písečné trilogii byl publikován 4. září 2017 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Klára Janstová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...