Prince of Persia : Prodigy – pokračování ságy

Tagy:  Prince of Persia, princ of persia, princ, ubisoft, akční hry, princ z persie, prince, princ

Sponzorované odkazy:

Prince of Persia : Prodigy – pokračování ságy

Jak už samotný název vypovídá, jedná se o další díl slavné série Prince of Persia. Ti z vás, kteří se těší na klasické pokračování budou překvapeni. Čím? Vývojáři z úspěšné společnosti Ubisoft se rozhodli dát jedné ze svých her novější kabát. Tou hrou je právě Prodigy.

Příběh

Vše začalo před desetiletími hádkou dvou bohů, dobrého Orhmaze a zlého Arhimana. Orhmaz uvěznil Arhimana do truhly, kterou ukryl v poušti. Tradiční hlavní postava příběhu, princ, onu truhlu otevřel a Arhiman se dostal znovu na svobodu. Vaším úkolem nyní bude, se v roli prince postarat o to, aby byl zlý bůh opět uvězněn, a vy jste tak odčinili princovu chybu. S tím vám bude pomáhat překrásná Elika, která vás bude doprovázet na každém kroku. Bude vám nápomocná jak při soubojích, kdy bude používat svou magickou sílu, tak při řešení rébusů nebo vás zachrání, když náhodou spadnete do propasti. A co je hlavní, vývojáři vylepšili umělou inteligenci, takže Elika vám, na rozdíl od předchozích dílů, nebude překážet při soubojích, kdy vám dříve „lezla pod kudlu“.

ElikaElikaSouboj s bossemSouboj s bossem

Ve hře také výrazně ubylo soubojů. Nyní potkáte pouze pár protivníků, které je ještě k tomu celkem snadné připravit o život, takže si té akce zase mnoho neužijete. Ubisoft sice sliboval, že nižší počet soubojů v jednotlivých lokacích vynahradí daleko propracovanějšími souboji s hlavními bossy. Měli mít propracovanější inteligenci, využívat svoje okolí a měli to být opravdu těžcí protivníci a souboje s nimi měly být daleko delší a plné speciálních efektů. S efekty se sice setkáte, ale ono samotné zabití bosse pro vás bohužel může být problém pouze pokud jste si ještě neosvojili ovládání, jinak si s bossy skoro nemusíte lámat hlavu. Další změnou v soubojích je také to, že už nebudete bojovat proti více soupeřům naráz, ale vždy jen proti jednomu.

S čím se tu dále nesetkáte jsou klasická komba, jak je známe z předchozích dílů. Ta ve většině vymizela, stejně jako vám z výbavy zmizí dýka času i dva meče. Místo toho budete vybaveni speciální rukavicí, umožňující lézt po každé stěně jak se vám zlíbí.

Se speciální rukavicí vylezete po každé stěněSe speciální rukavicí vylezete po každé stěně

V Prodigy si, stejně jako v Assassins Creed, můžete vybrat, v jakém pořadí budete procházet jednotlivé lokace. Na začátku v jedné začnete a jakmile ji osvobodíte, zmizí z ní nákaza zlého boha. Tím se ale nákaza nezničí, nýbrž jen přesune do ještě neosvobozených lokací, kde bude v koncentrovanější podobě a samozřejmě bude těžší ji odtamtud vystrnadit. Svět se prostě mění podle toho, jak vy hrajete.

Grafika

Po grafické stránce prošla celá hra výraznými změnami. Grafika je oproti předchozím dílům „uhlazenější“, ale pokud se vám líbil grafický styl předchůdců Prodigy, budete velice překvapeni. Autoři totiž použili technologii cel-shade, takže hra nyní vypadá jako by byla ručně kreslená, což jí dává komiksový, až pohádkový nádech. Tím ale v žádném případě nechci říci, že by hra ztratila na akčnosti a byla pouze pro děti. Od začátku vás bude obklopovat temné prostředí zkaženého světa a s postupem příběhu narazíte i na několik akčních soubojů, hlavně s bossy lokací.

Skvělé grafické zpracováníSkvělé grafické zpracování

Stojí za to?

Tato hra ve mně vyvolala rozporuplné pocity, na jednu stranu má skvěle zpracovanou grafiku i příběh, na stranu druhou má nedostatek kvalitních soubojů a tím, že stále děláte to samé, vás za chvíli celkem omrzí. I přesto si myslím, že i tato hra najde spoustu svých příznivců, protože některé aspekty hry, zvlášť grafika a zvuk, opravdu stojí za to, stejně jako velmi vtipné dialogy mezi oběma hlavními postavami, princem a Elikou. Já si však raději zahraji, dle mého názoru povedenější, Assassins Creed.

http://xzone.cz/nahledgame.php3?…

Moje hodnocení:  60 %

Výhody:

  • Grafika
  • Zvuk
  • Vtipné hlášky
  • Vývoj světa podle toho, jak hrajete

Nevýhody:

  • Stereotypnost
  • Nemůžete zemřít
  • Málo soubojů
  • Snadná obtížnost

Článek Prince of Persia : Prodigy – pokračování ságy byl publikován 29. září 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Bobek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...