Harry Potter a princ dvojí krve - hrdinství v Bradavicích!

Tagy:  Harry Potter, Potter, Bradavice, kouzelník, kouzlení, adventury, filmy, Harry Potter a princ dvojí krve

Sponzorované odkazy:

Harry Potter a princ dvojí krve - hrdinství v Bradavicích!

Zlo je záludné a skrývá se, jak nejdéle to jde. Teď se však dere k moci a má silné spojence: krutost a strach. Přežijí Bradavice a kouzelnické společenství?* Takto je popsána až hororová knižní předloha této hry. Škoda, že hra tímto dojmem vůbec nepůsobí.

O co, že to vlastně jde?

Harrym Potterovi bylo už natočeno pár filmů, napsáno o trochu víc knih a vytvořeno pár her. Člověk se nesmí divit, když se v tom ztratí. Pokusím se teď trochu nastínit příběh. Harry Potter nastupuje do šestého ročníku, tedy předposlední rok školy. V tomto roce se prakticky rozhoduje o budoucím zaměstnání kouzelníka a student se rozhoduje, jaké předměty vypustí. Harry už nechce zkoumat přípravu lektvarů, bohužel zjistí, že lektvary jsou nutné pro povolání bystrozora (speciální jednotky čarodějů :-D). Harry se tedy vrací na lektvary a dostane záložní učebnici. Tato učebnice neobsahuje pouze vylepšené recepty, ale také různá, neznámá kouzla. Předchozí majitel knihy se podepsal jako „Princ dvojí krve“. Tudíž se objevují otázky jako „Kdo je tenhle princ?“ nebo „Proč je Harry tak dobrý v lektvarech?“ a samozřejmě na pozadí existuje ještě otázka „Jak zničíme lorda Voldemorda?“ jako vždy. Harry se konečně dozvídá jak je možné tohoto černokněžníka porazit.

Nastavení grafiky? Máte smůlu

Po bezproblémové instalaci a spuštění hry jsem shlédl hlavní intro a čekal jsem na hlavní menu. Nejdříve jsem si musel vybrat jazyk titulků, čeština je ve hře z výroby, ale to není u Harryho Pottera nic nezvyklého. Chtěl jsem si nejdříve nastavit grafiku, ale to jsem se šeredně spletl, protože něco jako hlavní menu poprvé neexistuje. Hra vám řekne: „Stiskněte Enter“ a už jste ve hře.
Nakonec jsem se do nastavení dostal a byl jsem šokován tím „pestrým nastavením“ kde si můžete vybrat akorát nastavení celkové grafiky a to z nízké, střední a vysoké. Grafika ale stejně není nijak revoluční.

Příprava na famfrpálPříprava na famfrpál

Celková náplň

Jak je u Pottera zvykem, vizuálně spolupracuje s filmovou předlohou a příběhově s knižní předlohou. Bohužel i s těmito možnostmi se hra omezuje pouze na tři minihry které vás provázejí od začátku až do konce.
Tyto minihry jsou lektvary, souboje a létání na koštěti. Nejde, o nic složitého prakticky se stačí držet návodu. Zajímavé ovšem je, že všechno se musí dělat „ručně“ například když vaříte lektvar tak musíte ingredience do kotlíku házet pomocí myši, také míchat a ohřívat vše se dělá pohybem myši a ne klikáním. Kouzlení funguje podobně, pohybem myši aktivujete kouzlo. Hra vás sama naučí, jaký pohyb aktivuje jaké kouzlo.
Ovšem žádný další hlavolam nebo řešení problému nečekejte, na rozdíl od předchozích dílů se mi zdá Princ dvojí krve trochu ochuzený. Nesmíme ale zapomínat, že hra je primárně pro mladší děti.

Příprava lektvaruPříprava lektvaru

Volnost

Vývojáři dodrželi svůj slib a vy se tak můžete pohybovat po Bradavicích, jak chcete. Lze využít různé zkratky a tajné chodby. Pokud byste zrovna měli problém najít cíl vašeho úkolu, stačí si zavolat skoro bezhlavého Nicka neboli ducha Nebelvírské koleje a ten vás tam rád dovede.

Nick ukazuje cestuNick ukazuje cestu

Závěr

Hra určitě pobaví mladší děti, ale určitě ne fanoušky. Špatné grafické zpracování, téměř žádné nastavení a krátký příběh. Příběhovou linii jsem dokončil asi do tří hodin. Docela se mi líbilo míchání lektvarů a občasné souboje, člověk opravdu musí zapřemýšlet, než začne „mávat“ myší. Určitě bych jako alternativu doporučil spíše nějaký starší díl.

Moje hodnocení:  45 %

Výhody:

  • Vizuální podoba
  • Interaktivní ovládání

Nevýhody:

  • Grafika
  • Nastavení
  • Délka hry

Článek Harry Potter a princ dvojí krve - hrdinství v Bradavicích! byl publikován 10. srpna 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...