Conflict: Denied Ops

Tagy:  Conflict: Denied Ops

Sponzorované odkazy:

Conflict: Denied Ops

Herních sérií o pěti dějstvích není zrovna přehršel a aby to vůbec nějaká dotáhla takto daleko něco to znamená. A to, buď že jde o opravdové herní skvosty nebo o totální mainstreamové záležitosti, které si zakoupí ohromné množství lidí a produkt je tak ziskový. Série Conflict a její nejnovější díl s podtitulem Denied Ops spadá právě do druhé škatulky ze které se jí nikdy nepodařilo vyhrabat. Co je na tom pravdy si povíme v dnešní recenzi.

Série Conflict byla vždy o jednoduchosti a přímočarosti. Nic na tom se nemění ani v posledním pokračování a tvůrci nám opět servírují akční střílečku s obvyklými problémy, které sérii Conflict charakterizují. Pokud jste milovníky kvalitních příběhů s hlubokou zápletkou a precizními dialogy, jste tu špatně a zkuste raději nějaké RPG (a teď myslím RPG a ne RPG). Naopak stereotypů a již stokrát viděného si tu všichni užijete až až. Přijde vám snad něco originálního na tom, že generál Ramiréz získá jaderné hlavice a hodlá díky nim převzít nadvládu nad světem? Aspoň ta jména by mohla být konečně originální a nečerpat stále z venezuelských telenovel.

Na takovou hrozbu ovšem musí adekvátně reagovat tajné služby a tentokrát budete vysláni do akce prostřednictvím Special Activities (opět úžasný název). Na špinavou práci ovšem sami nebudete a do mise budete nasazeni rovnou ve dvojici. Tu tvoří pořízkové Lang a Graves. Graves je elitní sniper, zatímco Lang je specialistou na těžké zbraně a bez svého rotačního kulometu neudělá ani krok. Škoda, že již nemůžeme vybírat ze čtyř charakterů, jako tomu bylo v předchozích dílech.

Během hraní můžete mezi oběma postavami libovolně přepínat a vždy té neaktivní rozdávat jednoduché příkazy. Umělá inteligence je naštěstí poměrně solidní a AI tak vykonává příkazy okamžitě a smysluplně. To jsem od této hry vpravdě nečekal a jedná se o milé překvapení. Hra umožňuje i kooperativní mód, kdy se u PC sejdou 2 hráči a každý tak ovládá jednu z postav. Jedním ze stereotypů akčních her je až přehnaná existence různých výbušných sudů, nádrží a jiných explozivních předmětů. Conflict: Denied Ops si právě v přemíře těchto udělátek doslova libuje a pomalu je efektivnější střílet do těchto předmětů než do samotných protivníků. Alespoň že lokace působí věrně a jejich design není z nejhorších.

Graficky je vše provedeno lehce nadprůměrně a zpracování vás neurazí. Pokud jste ale vlastníky oblíbených širokoúhlých monitorů, tak na tuto hru raději zapomeňte, neboť rozlišení 1650*1080 prostě neumí a tak je to i s ostatními rozlišeními typickými pro wide LCD panely. Snad to některý z patchů opraví. Zvuková kulisa je ovšem luxusní a našláplé songy vám budou znít v uších i po dohrání. Celkově jde o lehce nadprůměrnou hru a ze série Conflict ji řadím na první místo.

Hodnocení hry: 56%

Conflict: Denied Ops demo ke stažení zde:
Conflict: Denied Ops demo download

Koupit Conflict: Denied Ops za 499,–Kč

Conflict: Denied Ops video trailer:

Článek Conflict: Denied Ops byl publikován 5. dubna 2008 v 23.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...