Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

Tagy:  akce, třetí osoba, psycho, schopnosti, sci-fi

Sponzorované odkazy:

Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

Je to tady, další hra, která se přesouvá do budoucnosti. Vy, jako hlavní postava v roli hrdiny, který ovládá své super-silné a psionické schopnosti, s nemilosrdným pohledem, zbraní v ruce a strachem všech záporáků se snažíte, jako vždy, ochránit svůj život a probít se až do cíle. Díky svým schopnostem můžete nechat levitovat různé předměty, včetně nepřátel samotných. Aby hra díky schopnostem hrdiny nebyla příliš jednoduchá, jak tomu může na začátku hry vypadat, obtížnost se neustále stupňuje až do téměř nemožných misí, které jsou velmi obtížné a pravděpodobně se budete chvíli potit, než se vám podaří jimi projít.

Představení

Jak již bylo řečeno, jedná se o hru, které je postavena na dokonalé vyváženosti používání úžasných duševních sil, které vám pomohou téměř v každé zapeklité či složité situaci. Hlavní hrdinou, se kterým se budete po celou hru setkávat, je Nick Scryer, který je agentem protiteroristické jednotky bezpečnostní organizace Mindgate, podle čeho také hra dostala své jméno. Ovšem byl zajat při obraně ropné rafinérie na středním východě a je s ostatními agenty zajat teroristy a má být využít vůdcem, který chce získat nadvládu nad celým světem. K získání tak velké a neskutečné moci mu má pomoct nějaký vzácný artefakt, Monolit. Ovšem Nick Scryer utrpěl dočasnou ztrátu paměti, takže si na své schopnosti pomalu vzpomíná, s čímž mu musíte vypomoct.

Zbraně

Jedná se o klasickou střílečku v třetí osobě, takže se můžete setkat s podobnými hracími prvky jako např. v Max Paynovi či jiné klasické „third person“ střílečce. Ve hře máte navíc kromě svých vzácných schopností levitace také možnost plížit se, kterou využijete především při nenápadné a tiché likvidaci nepřátel, kteří o vás nemají ani tušení a stojí k vám zády. Ovšem opět můžete v této hře nalézt podivný původ konzole, čemuž svědčí neobvyklé ovládání, některé klávesové zkratky a kombinace by byly vhodnější na gamepad nebo joystick. Co se týče zbraní, výběr není nijak rozsáhlý a obsahuje staré, známé a ověřené zbraně, které vám jistě už mnohokrát i v jiných akčních hrách zachránili život. Mezi základní, která se hodí především do krušných začátku patří obyčejná pistole s tlumičem. Nic silného, ale vhodné díky tichosti k nenápadnému zneškodňování. Dále pak je k dispozici velmi rychlý samopal, který není nijak velmi silný ale vhodný k likvidaci většího množství nepřátel. Nesmíme však také zapomenou na brokovnici s rozptýlenými výstřely, útočnou pušku nebo tu nejsilnější, odstřelovačku, kde se jeden zásah rovná jisté smrti.

Duševní schopnosti

Hra není však založené pouze k používání zbraní, ale hlavní myšlenkou hry a hlavního hrdiny je využívání mocných schopností. Tou hlavní, snad nejvyužívanější schopností, je telekineze. Ano, určitě již tušíte, že se bude jednat o možnost uchopit jakýkoliv fyzický objekt a poté ho hodit např. po nepřátelích. Můžete také „uchopit“ samotné nepřátele a bourat s nimi do okolních předmětů tak dlouho, dokud nevypustí duši. Mezi další schopnosti, které stojí určitě za zmínění, patří např. Aura view, který vám umožný sledovat skryté nápisy a procházet některými stěnami, pak třeba Myšlenková kontrola, což je rozšíření telekineze o ovládání lidí. Chcete stisknout tlačítko v místnosti, kam se nemůžete dostat, ale nějaká osoba tam je? Žádný problém, stačí ji ovládnout. Ovšem hrdina umí spoustu jiných schopností, které se budete muset naučit používat sami.

Shrnutí

Jedná se o celkem povedenou akční hru v třetí sobě, která ovšem po několika hodinách hraní může přestat bavit. I když obsahuje celou řadu vychytávek a možností použití vzácných schopností hlavního hrdiny, spousta dějů se neustále opakuje. Grafické provedení není nějak luxusní, k tomu bych ale přistupovala s přimhouřenýma očima díky stáří hry. Ovem, pokud hledáte akční hru na odreagování u které budete muset trochu přemýšlet a nejen bezmyšlenkově střílet, je Psi-Ops právě pro vás.

Plnou verzi hry je možné stáhnout zde: Stáhnout z edownload.cz

Koupit Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy za 149,–Kč

Článek Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy byl publikován 14. února 2009 v 20.54 v rubrice Hry. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...