Call of Duty Black Ops - Letošní světová bomba je na trhu!

Tagy:  Call of Duty Black Ops, CoD, call of duty black ops, black ops, call of duty, cod, Ural, ural, Vietnam, podzemní tunely, CIA, cia, modern warmfare, Studies and Operations Group, SR-71 Blackbird, bullet-time

Sponzorované odkazy:

Call of Duty Black Ops - Letošní světová bomba je na trhu!

převratném novém dílu série vojenských stříleček vás čekají potapěčské mise ve Vietnamu, návštěva ledového pohoří Ural i létání s vrtulníkem.

O tom, že nové Call of Duty Black Ops bude bomba vůbec nepochybujeme. Po smršti tisíce novinek, útržků informací a také teaser trailerů, ale konečně vyšlo první preview hry v tištěném časopisu OXM, který naši domněnku potvrdil: podle jeho redaktorů totiž rozdíl mezi Black Ops a posledním dílem série působí tak zásadně jako někdejší přechod od Call of Duty 2 k prvnímu Modern Warfare!

Call of Duty Black Ops.Call of Duty Black Ops.

Jak asi mnohým z vás napověděl první teaser trailer, tentokrát nebudete jen obyčejný voják. Patříte sice pod skupinu Studies and Operations Group, kterou tajně financuje CIA, v každé misi ale budete mít svůj vlastní tajný úkol. A jako by to nestačilo, během hry vystřídáte hned několik postav. Jak to ovšem celé zapadne do dějové linky, která z traileru připomínala spíš vojáka ve flashbacku vzpomínajícího na jednotlivé mise ze svého života, to zatím není jasné.

Podle starších spekulací samotný děj hry uvidíte především očima dvou postav, konflikt se má točit okolo různých mezinárodních bojů a válek a dojde během něj také k eskalaci válečných konfliktů a nějakému posunu v psychologii postav. Je ale zřejmé, že hlavní „akce“ hry je zasazena do období studené války. To si prý autoři „prý“ vybrali proto, že se tehdy odehrávaly neuvěřitelné mise, které ale z politických důvodů a hrozbě jaderného konfliktu musely nutně zůstat utajené.

Call of Duty Black Ops.Call of Duty Black Ops.

Nůž v puse? Není problem

Co přesně bude náplní jednotlivých misí se zatím neví, ale vývojáři z Treyarchu už jich několik stihli předvést (v trailerech). V jednom z ůkolů odehrávajících se Vietnamu, což bude patrně dominantní část hry, budete muset plavat s nožem v ruce a potápět se v hluboké a zrádné řece Huong, která se stáčí kolem slaměných chýší a domečků postavených na vodě.

Call of Duty Black Ops-nová kuš.Call of Duty Black Ops-nová kuš.

Velice známé Vietnamské tunely ve hře nesmí chybět

další vietnamské úrovni bude na vás, abyste za pomoci granátů čistili nechvalně proslulé podzemní tunely Vietcongu. Nebude to bez nebezpečí: v jednu chvíli nepřítel přepadne vaší jednotku a zrovna, když zjistíte, že po vašem boku bojuje i známý Reznoz z minulého dílu World at War, jej protivníci stáhnou a unesou k sobě do podzemí. Velice zajímavé.

Call of Duty Black Ops-seskok.Call of Duty Black Ops-seskok.

Dočkali jsme se i letání!

V novém Call of Duty si skutečně zalétáte, a to nejen ve vrtulníku. Autoři už potvrdili i to, o čem fanoušci snili po shlédnutí prvního traileru: v dalším levelu z úplně jiné lokace začnete jako pilot špionážního letadla SR-71 Blackbird, budete ho muset zvednout ze země a navigovat skupinku vojáků, kteří se hluboko pod vámi v pohoří Ural musí vyhnout střetu s vojenským konvojem. Toho v roli pilota dosáhnete jednoduše tím, že budete klikat na mapu a vojáci se podřídí vašemu velení.

Call of Duty Black Ops-letání.Call of Duty Black Ops-letání.

Během hry se můžete těšit ještě na efektní zabití v bullet-timu, ale ne příliš často. Lze čekat, že těchto záběrů se dočkáte především v tajných stealth misích, kde má váš úkol spočívat v podřezávání vojáků Vietcongu, tiše spících ve svých chýších. Netřeba dodávat, že jakmile je probudíte, věci se rázem zkomplikují.

Závěrem

Myslím si, že hra plní to, co od ní všichni očekávali. Je to prostě letošní bomba! Hra nabízí více možností než v předešlých dílech. Hra vypadá velice luxusně a na každého fanouška, hráče působí přímo famózně. Myslím, že Treyarch si zaslouží poklonu a ne malou. Odvedli opravdu vynikající prácí a hra jim vynese nemalé peníze. Hra se řadí mezi nejlepší hry současnosti.

Moje hodnocení:  95 %

Článek Call of Duty Black Ops - Letošní světová bomba je na trhu! byl publikován 18. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...