Call of Duty 5 - World at War

Tagy:  CoD, Call of Duty: World at War, World at War, Call of Duty 5, CoD 5

Sponzorované odkazy:

Call of Duty 5 - World at War
Cod1Cod1

Call of Duty 1

Cod2Cod2

Call of Duty 2

Cod4Cod4

Call of Duty 4 – Modern Warfare

Call of Duty, hra kterou musí znát snad každý, se nám ukáže po páté a to s podtitulem World at War. Již podle názvu můžeme poznat, že se po výletu do blízké budoucnosti v podobě akce CoD 4 opět vrátíme do 2.světové války. Díky faktu, že se téma 2.světové války objevuje na herním trhu prakticky neustále, si jsou vývojáři vědomi toho, že se budou muset lidově řečeno „vyšvihnout.“

Cod5Cod5

Na co se tedy máme těšit?

Těžiště World at War tentokrát spočívá v bojích v oblasti rozsáhlého Pacifiku, což je prostředí, které by mohlo přinést nový, ne tak prozkoumaný pohled na období 2.sv. války. Postavíte se proti Japoncům, jejichž zvláštní způsob boje, kdy se příliš nehledí na ztráty (a zemřít se považuje za čest), je pro západního člověka jen těžko pochopitelné. Tvůrci slibují, že i tato japonská odhodlanost bude hrát ve hře velkou roli. Hra má směřovat spíše k temnějšímu, drsnějšímu zobrazení války, než na jaké jsme byli doposud zvyklí. Pěkným příkladem tohoto „posunu atmosféry“ je jedna z prvních misí, v níž četa Američanů osvobozuje zajatecký tábor. Vy ale nebudete mezi osvoboditeli, nýbrž mezi vězni, pevně spoutáni ve výslechovém baráku, čekajíc na smrt. Během osvobozující mise budete nuceni sledovat scénu brutálního mučení vašeho kamaráda. Zblízka uvidíte japonského důstojníka, jak zháší svou cigaretu o zajatcův sklivec, což se bohužel v tomto temném období opravdu dělo. Nicméně vám tímto nechci do hlavy vštípit, že se CoD 5 bude zakládat pouze na drsných scénách. Můžeme se radovat např. z toho, že nám tento titul přinese poprvé v historii série CoD kooperativní multiplayer, konečně se tedy dočkáte možnosti užít si nástrahy kampaně s přáteli. V nekooperativním multiplayeru zůstane zachován systém získávání zkušeností, úrovní a perků, jaký byl zaveden v Modern Warfare. Na jediné mapě si zahraje až 32 lidí a poprvé od dob United Offensive se ukážou i různé druhy vozidel , což by mohlo tuto hru vykopnout opravdu vysoko.

mucenimuceni

Grafika

Na veřejnost prozatím prosáklo jen několik obrázků ze hry, přesto si však můžete udělat alespoň hrubou představu o tom, jak bude vypadat finální produkt. Zatím všechno nasvědčuje tomu, že grafika udrží standard nastolený předchozími díly. Doufejme tedy že se dočkáme grafického zpracování, které bude vyhovovat většině ze současných PC a konzolí. Hra poběží na stejném enginu, na kterém byl postaven i Modern Warfare, ovšem s mnoha vylepšeními, především co se týče fyziky a světla. Prostředí má být vysoce interaktivní, takže např. dřevenou chajdu stojící v cestě byste měli bez sebemenších problémů srovnat se zemí pomocí trhavin nebo plamenometu.

Minimální HW nároky pro hru cod 5 – World at War:

CPU: AMD 64 3200+/Intel Pentium 4 3.0GHz+ Paměť: 512MB (XP) / 1GB (VISTA) Místo na disku: 8 GB Grafika: 256MB Nvidia 6600GT/ATI Radeon 1600XT

LidiLidi

Oheň :o)

Zařazení plamenometu se mě osobně velice zamlouvá, přeci jen „smažení“ nepřátelských bunkrů pomocí mocného ohně je v CoD zcela nové. Rozhodně ale nepočítejte s tím, že vám Japonci budou pod nemilosrdné plameny nabíhat jako tupé ovce, vývojáři hlásí, že od základů překopali umělou inteligenci, a tak bychom se prý měli těšit na dobře sehrané útoky japonských jednotek usilujících o hlavy Američanů. Doufejme, že zmínka o zcela předělané umělé inteligenci není pouze marketingový tah, vzhledem k tomu že by to v herním průmyslu nebylo poprvé ani naposled.

OhenOhen

Závěrem

Call of Duty 5 – World at War je rozhodně velmi očekávaná hra, na kterou se těší všichni příznivci CoD série. Díky novinkám v mulitplayeru, slíbené kooperaci a opětovnému zasazení do 2.sv. války by se podle mého názoru právě tento díl mohl silně zarýt do srdcí všech milovníků FPS akcí. To jestli se tak stane či ne, se dozvíme nejdříve 11.11.2008 kdy má CoD vyjít v České republice. Zkuste tedy nyní nasát, již předtím zmiňovanou strhující atmosféru, z následujícího traileru.

Koupit Call of Duty 5: World at War za 1099,–Kč

Článek Call of Duty 5 - World at War byl publikován 28. září 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...