Call of duty 4

Tagy:  Call of duty, Call of duty 4 demo, Call of duty 4 download, Call of duty 4 Modern warfare

Sponzorované odkazy:

Call of duty 4

Call of Duty 4: Modern Warfare (dále jen CoD4: MW) je přímým pokračováním trilogie akčních stříleček viděných z vlastního pohledu odehrávající se v prostředí druhé světové války. O čem by měl být 4 díl?

Call of Duty 4Call of Duty 4

Změna je život

Nejzásadnější a nejmarkantnější změnou je přenesení hry do současnosti a reality 21. Století. Mně osobně tato změna přijde účelová ve smyslu navázat na úspěch titulů jako je Ghost Recon a jím podobných. Samotní tvůrci tento krok odůvodňují lakonicky, že nyní budou mít mnohem větší možnosti ve tvorbě příběhu, misí a designu a nebudou svázáni historickými reáliemi druhé světové. Tvůrci doslova slibují intenzivní vojenský zážitek od země až po oběžnou dráhu. Měli bychom se tak dočkat spojení nejen pěchotních bitev, ale též obrněných vehiklů, letadel a jiného vojenského šrotu.

Call of Duty 4Call of Duty 4

Něco o příběhu

CoD4: MW se bude odehrávat na Středním východě a jako hlavní záporák se představí ropný magnát Zakhaev, jenž uspořádá fiktivní převrat v taktéž fiktivním a zatím nejmenovaném středovýchodním státu. Na vyhrocenou situaci je vysláno komando mariňáků z jednotky US Force Recon Marines aby zjednala pořádek. Kampaň by podle autorů měla obsahovat i několik zvratů a tak se hráč vtělí i do příslušníka britských SAS a ruských loajalistů. Mise by se měly odehrávat mimojiné v ruské stepi, městských prostředích a spousty jiných. Zde můžeme jen doufat, že vývojáři opravdu připraví atraktivní mise…

Jak že to bude vypadat?

Chlapíci z Infinity Ward se chvástají prohlášeními ,že jejich interně vyvinutí engine je v mnoha ohledech schopnější než Unreal Engine 3. Co je na tom pravdy stejně zjistíme, až bude hra na pultech obchodů a do té doby je lépe brát tato prohlášení s velkou rezervou. Hlavně na post-processing efekty si dávají autoři záležet a velkou roli zde bude hrát i stealth složka (ukrývání se ve vysoké trávě, která je reálně rozpohybována podle větru). Stejně jako grafika by měla působit i fyzika, takže každý objekt ve hře má přesně definované fyzikální vlastnosti jakými jsou materiál, rozměry, hmotnost, průraznost, hořlavost, atd. To by mělo hráčům přinést větší volnost v plnění misí a rozhodnout se, jestli dveře „otevřou“ výbušninou nebo rovnou celou budovu srovnají se zemí.

Call of Duty 4Call of Duty 4

Kdy bude upečeno?

Hra by se měla dostat do obchodů již letošní Vánoce, a pokud se tento termín opravdu dodrží, bude se jednat o prodejní trhák jako předešlé díly série. Rozhodně vítám oproštění se od recyklovaného tématu druhé světové. Nezbývá než doufat ve zkušenosti tvůrců a vyladění všech herních prvků. Určitě se bude na co těšit.

Call of Duty 4: Modern Warfare video trailer:

Call of Duty 4 demo download zde:
Call of Duty 4 demo download

Koupit Call of Duty 4: Modern Warfare za 899,–Kč

Článek Call of duty 4 byl publikován 10. září 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...