GTA 4

Tagy:  GTA, GTA 4 demo, GTA 4 čeština

Sponzorované odkazy:

GTA 4

Pravděpodobně březen bude pro majitele konzolí nové generace šťastným měsícem. Na jaro příštího roku je oznámeno vypuštění již čtvrtého pokračování možná nekonečné série her s názvem GTA. Co můžeme čekat nového? Jelikož Rockstar prozatím neohlásil nový díl GTA na PC platformu, musíme vzít zavděk informacemi, které byly vypuštěné pro konzole. Ale mezi námi – kromě upraveného ovládání a grafiky by měli jít o to samé.

Big Apple

Modří už vědí, že nejnovější počin se bude odehrávat v atraktivní lokaci amerického New Yorku ve hře přejmenovaného na Liberty City. Rozlohou by město mělo dosahovat ¾ San Andreas a už teď můžu prozradit, že se tentokrát nedočkáme žádného venkova, lesů nebo hor, což mně osobně přijde jako velká škoda. Osobně jsem si právě tyto lokace mimo město dost oblíbil. Omezíme se tedy pouze na samotné Liberty City a s tím se pojí ještě několik detailů, které musím zmínit. Ve hře by se neměli objevit také žádné děti a naprosté minimum zvířat. Nebude ovšem taková věc ubírat hře na realitě?

Hlavním hrdinou se stane opět naprosto jiná postava, kterou tentokrát bude chorvatský přistěhovalec Niko Bellic, který přilétá do Liberty City na popud svého bratra Romana. Ten vede taxikářskou firmu a láká Nika na bezstarostný a perfektní život ve velkoměstě, ale realita se nakonec ukáže zcela opačná a Roman přiznává, že pravý důvod proč potřebuje Nika, jsou dluhy a nátlak ze strany podsvětí. Niko se rozhodne zůstat a Romanovi pomoci, čímž se dostává do víru válek gangů, drog a jiných nelegálních akcí.

Hratelnost se bude nést v duchu předchozích dílů série a tak si užijeme jak akci na kolech, tak i po svých. Vraťme se ovšem ještě na chvíli k samotnému Liberty City. O městě a jeho obyvatelích toho totiž na veřejnost proklouzlo nejvíce a je škoda se nezmínit. Niko bude moci vylézt víceméně na jakoukoliv konstrukci, auto, budovu, atd. Většina budov bude mít i propracovaný interiér, takže se budete moci procházet i mrakodrapy, kostely, byty a jinými prostory to vše bez JEDINÉHO LOADINGU! Ano, celý herní svět se obejde bez načítání! Obyvatelé by také měli mít kompletně přepracovanou inteligenci, takže již nebudou jen tupě chodit, ale budou například číst noviny, telefonovat, používat herní objekty, atd.

RPG prvky, které se objevily v San Andreas zmizí a tak již nebude možné posilovat, přežírat se ve fast foodech, trénovat střelbu a užívat si jiných legrácek. Hra samotná se bude odehrávat v současnosti a tomu bude odpovídat i design celého herního prostředí. Tvůrci chtějí být reálnější než kdykoliv dříve a mají k tomu našlápnuto opravdu skvěle i díky oficiální podpoře multiplayeru o kterém ovšem není jiné zmínky, než že opravdu bude přítomen. I grafická stránka bude k nepoznání a prý se máme opravdu na co těšit. Popravdě já už se nemůžu dočkat.

Nezmínil jsem se ještě o zbraních, autech nebo třeba o tom, že hratelnou postavou nebude jen samotný Niko… Ale o tom zase někdy příště – třeba právě v březnu u recenze na čtvrtý díl GTA

Koupit GTA 4 za 999,–Kč

GTA 4 video trailer:

Článek GTA 4 byl publikován 28. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (7).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...