GTA San Andreas

Tagy:  GTA SA, GTA, GTA San Andreas download, GTA.cz, GTA San Andreas cheaty, GTA San Andreas auta, GTA San Andreas savy, GTA San Andreas mody

Sponzorované odkazy:

GTA San Andreas

GTA je bezpochyby jednou z nejkontrover­znějších herních sérií na PC a konzole. Již od prvního dílu se krví a jadrnými výrazy nešetřilo a ruku v ruce s famózní hratelností a otevřeným světem byl každý z dílů nesmírně očekáván. Nejnovější díl GTA San Andreas posunul pomyslnou laťku kvality skoro na samotný vrchol.

Shut up nigga!

Jste Carl Johnsonn alias C.J. a po pár letech se vracíte domů pochovat svou matku, která se stala obětí války gangů ve městě. Ovšem hned po příjezdu Carl bezdůvodně sbalí policisté a on se tak nechtěně a neprávem stává jejich nástrojem. Do toho se podléze zapojují Carlovi bližní, ostatní gangy a spousta menších partiček až z toho všeho vzniká parádní „guláš“.

GTA San Andreas – jízda na koleGTA San Andreas – jízda na kole
Herní svět je neskutečně rozlehlý a dohromady čítá 3 velká města + venkov. Objevit zákoutí takto rozlehlé herní plochy je práce na desítky hodin a stejně neobjevíte úplně všechno. Každé město je laděno do kulis jedné z amerických metropolí, takže úvodní Los Santos je podobné Los Angeles, San Fierro jako by z oka vypadlo San Franciscu a Las Venturas je takové „gtačkovské“ Las Vegas. V herním světě je také ukryto, spousto easter eggů a opravdu šílených lokací, takže nechybí Oblast 51, filmové kulisy westernového městečka, město zombii, atd.

GTA San Andreas disponuje jako první díl v sérii RPG prvky, takže není problém vylepšit muskulaturu v posilovně (zvýší se vám síla a vytrvalost), absolvovat autoškolu (lepší řízení), vyhrát střelecký turnaj (zlepšená střelba), přejíst se ve fast foodu, což se negativně projevuje na vaší postavě a jako v reálu začnete tloustnout, což má ovšem na fyzičku účinky nevalné. RPG prvky jsou jednoznačným oživením a díky tomu, že probíhají formou jednoduchých miniher neruší. Stejně jako měnit statistiky můžete i změnit vizuální stránku osobnosti. Není problém skočit do holičství a nechat si udělat slušivé dredy, afro nebo se jen vyholit. Měnit oblečení jsme mohli již dříve, takže tady se změna kromě pár kosmetických zlepšení neudála. Ale takové kérky to je jiná…

GTA San Andreas – i vrtulník můžete pilotovatGTA San Andreas – i vrtulník můžete pilotovat
Málem jsme vynechali to hlavní a tím jsou úkoly a postup hrou kupředu. Většinu úkolů nebo zakázek budete jako v ostatních dílech řešit skrz telefon nebo setkání s NPC postavami. Už jen samotné dialogy jsou skvěle napsané a díky přítomnosti opravdu drsného a nevybíravého slovníku jsou pěkně peprné a dodávají hře šťávu. Invence autorů při tvorbě zadávání úkolů nezná mezí a občas jsem je podezíral aspoň z občasného LSD dýchánku, protože některá ze zadání jsou opravdu perly. Za splněné úkoly jste většinou odměněni peněžní částkou a zvýšením reputace, což se projevuje při zakládání vlastního gangu.

Jelikož bylo GTA vždy nejen o chození pěšmo, ale také o masivním využívání dopravních prostředků nesmí to chybět ani zde. Opět se nekonají licence žádné z automobilek nebo výrobců motocyklů, přesto jsou si modely s těmi reálnými dost podobné a mnohé odvodíte. Aut je pochopitelně nejvíce druhů – osobní, nákladní, autobusy, trucky, atd… Přítomny jsou také motorky, lodě, vlaky, letadla a kolo! Ano i obyčejné nebo horské kolo můžete využít.

GTA San Andreas – A osedláte i pořádnou mašinuGTA San Andreas – A osedláte i pořádnou mašinu

GTA San Andreas je natolik rozsáhlou hrou, že popisovat ji nemá skoro smysl. Musíte si jí zahrát a pak teprve pochopíte jaký je její potenciál. Grafika sice není nijak úžasná, ale to vyváží naprosto perfektní hratelnost, skvěle napsané texty a úžasná hudba z 80 let minulého století. Tuto hru by si měl povinně zahrát každý fanda akčních her, neboť patří mezi to nejlepší, co se dá v této kategorii najít.

Hodnocení hry: 96%

GTA San Andreas video trailer:

Koupit GTA San Andreas za 499,–Kč

Článek GTA San Andreas byl publikován 1. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (22).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...