Driver: San Francisco - Svět plný adrenalinu a rychlých aut

Tagy:  Driver: San Francisco, Driver, Driv3r, San Francisco, Tanner, Jericho, Ubisoft, auto, detektivka, policista, závod, Shift

Sponzorované odkazy:

Driver: San Francisco - Svět plný adrenalinu a rychlých aut

Předchozí díl s prostým názvem Driv3r nesklidil příliš mnoho ohlasů, a tak se další díl setkával s nevalným očekáváním. Léty vyškolený policista Tanner se opět vrací na scénu, aby ukázal pravý smysl spravedlnosti. Mnoho nadupaných automobilů, pořádně nabroušená jízda plná adrenalinu a zcela otevřený svět – to je ve zkratce nový Driver: San Francisco.

Dívej támhle!Dívej támhle!

Berme to s nadhledem

Možná si budete myslet, že si z vás jen střílím, ale pravdou je, že nový Driver přinesl jeden mystický efekt. Abych to uvedl na pravou míru, můžete se převtělovat do jakéhokoli řidiče ve městě. Stačí se „povznést“ nad město a vybrat jakékoliv auto pohybující se v ulicích San Francisca, do kterého chcete usednout.

Tento mechanismus otevírá velké možnosti v oblasti vedlejších úkolů. Využít jej můžete i k nahnutí situace v ulici na svou stranu v momentě, kdy například pronásledujete nějakého zloducha. Vypadá to jako situace vystřižená ze sci-fi románu, ale tvůrci tento „efekt“ velmi dobře zakomponovali do příběhové linie.

Hlavní příběhová linie nevybočuje z dnešních standardů. Prostě detektivní klasika plná zlomů a frenetického řádění. Vžíváte se do policisty Tannera, který se se svým parťákem Jonesem snaží dopadnout uprchlíka Jericha a jeho kumpány.

Neohrožený policista TannerNeohrožený policista Tanner

Kamera, akce… střih!

Dnešním trendem je bezesporu přiblížit hru co nejvíce dynamice akčních filmů, což se nevyhnulo ani čtvrtému Driverovi. Při návratu do hry jste v krátkosti informovaní o událostech před posledním ukončením hry.

Máte-li rádi akci z první osoby, můžete se kdykoliv přepnout přímo do kabiny a užívat si akce z očí řidiče tak jako v reálu. Nohama na zemi vás však zanechá značně arkádový jízdní model. Ten ale drží filmovou atmosféru a naplňuje vás akčním dojmem. Hodnotím jej tedy jako velmi dobrý a pro tento účel zcela ideální.

Třešničkou na dortu, či chcete-li dvojitým turbem v motoru, je začlenění smyků a dalších zběsilých kousků s automobilem, které přispívají k již tak dost rychlé atmosféře.

Honičky jsou na dením pořádku.Honičky jsou na dením pořádku.

Pořádně na to šlápnout

Přidupnout plynový pedál k podlaze můžete hned ve 120 licencovaných vozech světoznámých automobilek. Chybět nesmí samozřejmě značky jako Ford, Jaguár, Alfa Romeo či Audi. Opravdu je z čeho vybírat.

Jednotlivé vozy se postupně otevírají s přibývajícími odehranými hodinami. Jenže nic není zadarmo. K získávání bodů, za které si můžete nakupovat nové povozy, slouží speciální přídělový systém. Za každý splnění hlavní i vedlejší úkol dostanete určité množství bodů, stejně jako za akční předjíždění, ukázkové smyky a další zběsilé činy. Vaše naleštěná žihadla můžete parkovat po celém městě v nakoupených garážích.

San Francisco a jeho krásy…San Francisco a jeho krásy…

Pěšky už mě neuvidíte!

Hlavní hrdina nám zlenivěl, což nás přivádí k veliké změně proti třetímu dílu. Tvůrci totiž odstranili kontroverzní možnost vystoupení z vozidla spolu s plněním pěších úkolů a vrátili se tedy ke kořenům celé ságy. Série Driver totiž nikdy neměla kopírovat vývoj Grand Thef Auto.

Grafická stránka hry je na vynikající úrovni a vyzdvihnout musím především zpracování modelů aut. Jistě vás nadchne také systém destrukce automobilu při nějaké kolizi. To vše je doprovázeno stylovým soundtrackem.

My tě dostaneme!My tě dostaneme!

My ho dostaneme!

Nový Driver: San Francisco vrátil hru částečně ke svým kořenům. Přinesl nám ale také celou řadu novinek a inovací. Dobrý jízdní model, filmová akční atmosféra, která vás nenechá jen tak oddechnout a také dostatečné množství hlavních i vedlejších úkolů – to vše nám přineslo San Francisco.

Je však pravdou, že se základní myšlenka úkolů přece jen opakuje s blížícím se koncem. Jakmile dohrajete singleplayer, můžete se směle pustit do velmi pěkně zpracované hry více hráčů.

Na úplný závěr našeho amerického putování vám mohu snad jen popřát, abyste v ulicích San Francisca nenarazili na žádnou zácpu.

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

  • Atmosféra
  • Jízdní model
  • Převtělování
  • Grafické zpracování automobilů
  • Dlouhá herní doba

Nevýhody:

  • Průměrný příběh
  • Opakující se úkoly

Zakoupit Driver: San Francisco PC na xzone.cz

Zakoupit Driver: San Francisco XBOX 360 na xzone.cz

Zakoupit Driver: San Francisco PS3 na xzone.cz

Článek Driver: San Francisco - Svět plný adrenalinu a rychlých aut byl publikován 30. listopadu 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...