Fuel : Očekávaná novinka nedopadla dle očekávání

Tagy:  Fuel, pc závody, závody aut, závodění, rally, závod, moto hry, motocykly, motory

Sponzorované odkazy:

Fuel : Očekávaná novinka nedopadla dle očekávání

Poslední dobou žánr závodních titulů skomírá. Série Need for Speed by se mohla přejmenovat spíše na Underground 1,2,atd. Prostě nic nového pod sluncem. Za zmínku stojí pouze Race driver Grid, který se opravdu povedl. Fuel** se snaží přinést něco nového do tohoto žánru a to obrovský herní svět. Uvidíme v recenzi jak se mu to povedlo.

Zápletka

Ve světě Fuelu, se dostanete do blízké budoucnosti, kdy začíná docházet benzin. Vy jako automobilový závodník máte možnost v ostrých soubojích s ostatními závodníky „urvat“ alespoň trochu benzinu pro sebe, aby jste si mohli koupit silnější a lepší auto a dokázali tak vyhrát další cenné litry benzinu, aby jste mohli mít další a ještě lepší auta . Po chvíli, ale pochopíte že to není opravdu tak dramatické, ale že to je prostě jeden závod za druhým.

Kam tady mam složit tu naftu?Kam tady mam složit tu naftu?

Herní svět

Největší chloubou a hlavním (a vypadá to že jediným) tahákem Fuelu je jeho herní svět. Fuel se vyvíjel přes 8 let a díky tomu mohli autoři udělat svět o rozloze údajných 14000 kilometrů čtverečních. Jsou zde rozsáhlá pohoří, lesy, vypálené lesy a pouště, v podstatě jde o zpracování všech možných míst na zeměkouli. Kromě toho zde najdete i různé zajímavé objekty jako ropný tanker na suchu nebo majestátní Velký kaňon. Opravdu nádherné místo pro hru, sem by se však, zdá se mi hodila spíš nějaká FPS akce jako např. Flashpoint nebo rpg jako byl Fallout 3. Pro závodní hru mi přijde prostředí zbytečně přeplácané, obzvláště tehdy, když autoři nedokáží naplnit tento svět něčím pro hráče zajímavým. Fuel je bohužel tento případ. Málokoho bude bavit jezdit jen tak po lukách, aby si odemkl novou barvu laku. Je to opravdu obrovská škoda že autoři nevyužili celý potenciál tohoto světa.

Motocykl – FUELMotocykl – FUEL

Závodění

Autoři se snažili vytvořit tak trochu „jinou“ hru. Díky tomu ve Fuelu nejsou žádná nitra ani různé power upy či zbraně, tím se Fuel může pro někoho stávát vlastně „obyčejnou“ závodní hrou. Samozřejmě lze využít okolní prostředí a zkrátit si cestu přes les a podobně, ale po čase je to stejně hrozná nuda. Další módy jako například „Hon na helikoptéru“ či ničení aut soupeřů už hru nezachrání. Jediné co stojí za zmínku jsou v pozdějších fázích hry závody vozidel různých kubatur, z nichž každá kubatura má své výhody, motorky lehce projedou skrz les tudíž si závod můžete zkrátit, monster truck zase nezastaví kdejaký kamínek, atd. Bohužel většina hráčů bude již tak znuděna stereotypem, že se k této fázi ani nedostane. Jediné co by hru mohlo pozvednout je multiplayer, který je pouze online, a to přes Games for Windows Live, kde se můžete po obrovských pláních prohánět s ostatními hráči. Bohužel situace na serverech není zrovna moc růžová, tudíž nevím, zda-li bude multiplayer této hře něco platný.

Schovej sirky , at je nevidějSchovej sirky , at je neviděj

Závěr

Je veliká škoda, že Fuel dopadl tak jak dopadl. Využít celý potenciál prostředí, tak by z něj mohla být opravdová herní „pecka“. Jestli se rádi kocháte prostředím a baví vás jen tak jezdit po lukách tak je Fuel něco pro vás. Pokud ale patříte mezi většinu normálních lidí tak se radši poohlídněte po jiném závodním titulu.

Moje hodnocení:  45 %

Výhody:

  • Obrovský herní svět
  • Grafické zpracování
  • Multiplayer
  • Spousta různých vehiklů

Nevýhody:

  • Hw nároky
  • Po čase hra nemá co nabídnout
  • Nevyužití herního prostředí

Článek Fuel : Očekávaná novinka nedopadla dle očekávání byl publikován 22. září 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Roman Niebauer. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...