Team Sonic Racing – modrý ježek opět usedá za volant

Tagy:  hra, recenze, videohra, playstation, xbox, pc

Sponzorované odkazy:

Team Sonic Racing – modrý ježek opět usedá za volant

Období roztomilého závodění v minikárách, ať online, nebo na gauči se vrací v plné parádě a nyní přišel na řadu modrý ježek a jeho tým. Už je to nějaký ten pátek, co jsme se uháněli vysokou rychlostí se Soníkem Tailsem, Knucklesem a dalšími postavami známými hlavně díky starým hrám jako je Sonic the Hedgehog, kterým jsem osobně dával přednost před těmi s italským instalatérem od Nintenda. Ano, řeč je o Mariovi, ty mezi sebou měli dříve pomyslnou rivalitu.

Sonic a Shadow proti soběSonic a Shadow proti sobě

Team Sonic Racing není prvním pokusem přemoci Maria v závodních hrách, již dříve jsme tu měli Sonic & Sega All-Stars Racing a Sonic & All-Stars Racing Transformed, obě tyto hry nabídly velice slušný zážitek a hlavně zábavu, ale upřímně popularitou a zábavností nedokázali přemoci věčného rivala v podobě Mario Kart. Hlavně díl Transformed přivedl do tohoto žánru něco nového a to byla plynulá přeměna z vozidla na stíhačku, nebo vodní člun a zase zpět, čímž byl zážitek zajímavější. V novém díle tato možnost není, ale nabízí opět nějakou inovaci, ale o té až za chvilku.

S novým dílem jim konkurence trochu vzrostla a ještě se musí popasovat s Crash Team Racing Nitro-Fueled, jenž vychází jen několik týdnů po vydání Team Sonic Racing, takže tu budeme mít opravdu litý souboj, jelikož každá hra nabízí trochu odlišné funkce a přístup.

Společně k vítězstvíSpolečně k vítězství

Hlavně týmově

Novinkou v tomto žánru her a hlavním tahákem Team Sonic Racing je teamové hraní a nové mechaniky soustředíc se na spolupráci tří závodníků. Celkem tu najdeme pět různých týmů po třech jezdcích. Každý jezdec z týmu se soustředí na trochu jiné dovednosti. V prvním týmu je klasický modrý Sonic, jenž se soustředí na rychlost, ale zase je slabší v souboji kolo na kolo, nebo ho rozhodí špatný terén, jako druhý je Tails, ten je spíše technický typ, jenž má rychlý rozjezd, a příliš mu nevadí špatný terén jako je třeba písek, za to zase nedosahuje takové rychlosti a síly. Posledním členem týmu je Knuckles silný v přetlačování, ale pomalý v rozjezdech.

Výběr jezdcůVýběr jezdců

Cesta k vítězství vede přes společnou kooperaci všech závodníků, jelikož v teamové hře se počítají body za umístění každého jezdce. Nejrychlejší jezdec pro svůj team za sebou zanechává zrychlující stopu, a když se jí zbytek mužstva drží, tak jako bonus dostane krátký boost celý team. Dále si mezi sebou jezdci mohou vyměňovat sesbírané zbraně a další krátkodobé zlepšováky.

Velké plus si hra odnáší za to, že všechny herní módy i příběhovou kampaň můžete odehrát ve split-sreenu, takže nejen jednotlivé turnaje, ale i různé výzvy, jako je slalom, sbírání prstenových mincí, které můžete pokořit v kampani. Ale pokud nechcete hrát v týmu, tak hra nabízí i klasické režimy všichni proti všem, ale ta pravá zábava je ve spolupráci.

Ledový okruhLedový okruh

Úprava vozidel, herní režimy lootboxy

Jak jsem již zmínil, každá postava má jiné vlastnosti svého vozidla, ale pokud máte rádi Shadowa, ale raději byste z něho měli silného drsňáka, tak to není žádný problém. Chvilku za něj závoďte, získejte herní mince a nakupte si lootboxy, nebojte žádné mikrotransakce ani nesmyslné ceny a desítky hodin odemykání potřebného vybavení zde není. Hra vám dokonce dává přednostně věci na závodníka, kterého používáte nejčastěji.

Možností úprav je tak akorát, šest možností pro každý ze tří slotů je plně dostačující, pak si můžete hrát i s barevným zpracováním vašeho vozítka, nebo zvuku klaksonu. Herních režimů a map bohužel tolik není kromě Adventure, což je již zmíněná kampaň, kde postupně postupujete po mapě a plníte nejrůznější výzvy, turnaje a závody, ale ve split-sreenu se jedná o slušnou zábavu na cca deset hodin. Pak se můžete pustit do offline či online závodů, či turnajů jak v týmu, tak pouze za sebe.

Verdikt

Team Sonic Racing nabízí gaučovou zábavu na vysoké úrovni, hlavně díky oblíbenosti postav, zábavnému, a nijak nepozměněnému stylu závodění, teamové spolupráci a hezkému audiovizuálnímu zpracování. Fajn je i možnost si jednotlivá vozítka trochu upravit k obrazu svému, škoda jen, že hra nenabízí nějaký nový zajímavý režim na víc a trošku více originálních okruhů. Pokud máte v oblibě podobný žánr her, tak není nad čím přemýšlet. Team Sonic Racing splnil veškerá očekávání a zábava na několik desítek hodin je zaručena.

Hodnocení redakce:  85 %

Výhody:

  • Spilt sreen i v kampani
  • Teamy po třech hráčích
  • Krásné audiovizuální zpracování
  • Úprava vozidel

Nevýhody:

  • Málo nových tratí
  • Pouze základní módy

Článek Team Sonic Racing – modrý ježek opět usedá za volant byl publikován 21. června 2019 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...