Shakes and fidget - Nová online hra

Tagy:  shakes and fidget, shakes, fidget, wow, komiks, hra, mmorpg, rpg, browser game, hra v prohlížeči, kouzelník, bojovník, houbičky, pruzkumník, podzemí, ceh, cechovni podzemí, dungeon, epické předměty, hra, games, online

Sponzorované odkazy:

Shakes and fidget - Nová online hra

Na poli takzvaných browser game (hry které hrajete přímo v internetovém prohlížeči) vyšla již velká řada titulů. Od legendárního Travinu přes Bitefight až třeba po méně známou Dumu. V nedávné době vznikla u naších západních sousedů hra s názvemShakes and fidget na motivy stejnojmenného úspěšného komiksu ze světa WoW. Po úspěších na německé internetové scéně se hra začala šířit celou Evropou. Nyní má již několik jazykových mutací včetně české. V České republice nyní běží šest serverů na kterých se můžete zaregistrovat.

Registrace

Po nezbytných herních údajích jenž musíte při registraci napsat. Přichází na řadu volba vaší postavy na výběr máte např. elfy, orky, lidi, skřety a další. Aby nebyli všechny postavy stejné je zde i možnost upravit vašeho hrdinu podle vašich představ což jistě oceníte. Další co si zvolíte je třída, ve které váš hrdina bojuje, na výběr máte kouzelníka, průzkumníka a válečníka. Zatímco volba rasy není důležitá, tak výběr třídy ovlivní jakým stylem bude váš hrdina bojovat.

Výběr postavyVýběr postavy

První kroky ve hře

Hra je v podstatě klasické RPG, jde o to s vaším hrdinou sbírat zkušenosti a peníze. Za peníze zvyšujete své dovednosti a nakupujete zbraně a čím více získáte zkušeností, tím se zvýší level vaší postavy, a vy tak budete moci nakupovat lepší vybavení. Peníze lze získávat na hlídce, popřípadě při plnění úkolů v hospodě, při kterých získáváte i zkušenosti. Plnění každého úkolu zabere nějaký čas, ale ten lze zkrátit při pořízení některého zvířete ze stájí. Každý den máte v hospodě k dispozici 100 minut na plnění úkolů, takže čím více stihnete, tím rychleji bude vaše postava získávat zkušenosti.

Hospoda ve hřeHospoda ve hře

Nestvůry z podzemí

Další důležitá část hry jsou podzemí, v nichž se nacházejí speciální nestvůry, pokud se vám nestvůru podaří porazit, nezískáte jen zkušenosti, ale pokud máte štěstí tak i nějaký ten speciální předmět do výbavy. Většina podobných her má žebříček nejlepších hráčů a ne jinak je tomu i zde, v tomto případě je pojmenován síň slávy. Postavení v tomto žebříčku nezáleží na vašem levelu, ale na hodnotě vašeho věhlasu, ten získáváte zejména v aréně při boji s ostáními hráči.

StájStáj

Nebuďte sami

Ve hře je možnost sdružovat se do tzv. cechů, společně útočíte na jiné cechy nebo na cechovní podzemí. Do cechu přispíváte zlaťáky, kterýma cech zaplatí různá vylepšení, nebo již zmíněné útoky. Důležitou součásti hry jsou houbičky, které slouží jako speciální platidlo, lze za ně prodloužit dobu, kterou máte na úkoly v hospodě, popřípadě koupit lepší zvíře ve stájích nebo si ve hře nějak jinak pomoci. Tyto houbičky vám náhodně padají při plnění úkolů v hospodě, avšak dají se získat i nákupem ze reálné peníze. Nemusím snad zmiňovat, že bez nákupu houbiček se mezi nejlepší hráče nedostanete.

ArénaAréna
ZbrojírnaZbrojírna

Povedená práce

Díky kouzelné komiksové grafice, vtipným a nápaditým textům a bezesporu i díky propracovanému a vyladěnému hernímu systému se tato hra odlišila od mnohých podobných titulů a stala se opravdu úspěšnou. Potvrzením těchto slov je více než 200 000 hráčů zaregistrovaných na prvním českém serveru.

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

  • Kouzelná grafika
  • Prapracovanost herního systému
  • Cechy

Nevýhody:

  • Houbičky
  • Hra bez konce

Článek Shakes and fidget - Nová online hra byl publikován 19. února 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je David Třeťák. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...