SWAT 4

Tagy:  SWAT4, SWATCH, SWAT 4 download

Sponzorované odkazy:

SWAT 4

Práce elitních policejních jednotek je fascinující ať je to česká URNA nebo jakákoliv jiná zahraniční jednotka. Vždy jde o precizně připravené a vycvičené členy, kteří neváhají jít do sebevětšího rizika. Ostatně kdo jako malý kluk (a třeba i holka) netoužil stát se členem třeba SWAT (Special Weapons and Tactics). Alespoň virtuálně si to můžeme vyzkoušet ve hře SWAT 4. Půjde o další arkádu nebo simulátor věrně zachycující práci SWAT?

Briefing

Tentokrát máme před sebou opravdu simulátor dvou týmů elitního policejního komanda, které budeme muset provést celkem 13 misemi vždy v kůži velitele. Mise v kampani na sebe nijak nenavazují a popravdě stvořit smysluplnou příběhovou kampaň by ani nebylo příliš jednoduché. Před každou misí dostanete hlášení co se přesně stalo, kde se to stalo, popřípadě jsou vám dodány i nákresy lokací, plány budov a popisy teroristů popřípadě rukojmích. Informace nejsou nikterak podrobné, takže rozhodování jaký postup zvolit vymýšlíte až na místě zásahu. Typy úkolů nepřekvapí a tak někdy je třeba zlikvidovat útočníky, zachránit teroristy nebo najít a sebrat usvědčující důkazy.

Swat 4 – pohled na výbavuSwat 4 – pohled na výbavu

Než se vrhneme do potírání zločinců je třeba svůj tým vybavit a vystrojit. K dispozici je opravdu kvantum všemožného arzenálu od zcela konvenčního až po různé nesmrtící zbraně, granáty a různé druhy nábojů. Vybere si opravdu každý a zvlášť potěší jedinečnost a autenticita každé zbraně. Mimo zbraní jsou ve hře přítomny i různá hi-tech udělátka jakými jsou kamera na drátku, zrcadlo, kleště, atd.

Do akce!

Ve SWAT 4 ovládáte 2 týmy pomocí jednoduchého a pochopitelného kontextového menu, které ale skrývá spousty různých voleb a příkazů. Základem je správná a včasná koordinace modrého a červeného týmu, bez které většina misí zvláště na vyšší stupně obtížnosti končí fiaskem. Zde oproti sérii Rainbow Six není možné postup plánovat z velitelského postu a mapy, takže jste nuceni jít přímo do akce s vašimi kolegy.

SWAT 4 – opatrný postupSWAT 4 – opatrný postup

Aby byla spolupráce efektivní je třeba aby hra obsahovala pokročilou AI, což se naštěstí SWAT 4 povedlo a členové týmů poslouchají perfektně. Stejně dobrou umělou inteligencí se mohou chlubit i nepřátelé, takže boje jsou zvlášť na nejtěžší obtížnost pořádnou výzvou. Teroristé umí využívat celou plochu mapy a tak si nikdy nemůžete být jistí co mají v plánu. Pomáhá tomu i náhodné generování nepřátel při každém novém hraní, což dává SWAT 4 punc znovuhratelnosti.

SWAT 4 – opravdu se vzdává nebo to jen hraje? až do takových detailů SWAT 4 jdeSWAT 4 – opravdu se vzdává nebo to jen hraje? až do takových detailů SWAT 4 jde

Při přestřelkách oceníte reálné chování zbraní, kdy pušky opravdu kopou, přebíjení trvá mnohdy nesnesitelně dlouho jako ve skutečnosti, či reálné zásahové zóny, kdy se střela do hlavy rovná okamžité smrti, atd. Ale jelikož jste policisté a ne vrazi, je doporučeno veškerou hrozbu spacifikovat pomocí donucovacích prostředků (řev, gumové projektily, elektrošoky, atd.) a následně spoutat a nahlásit velitelství. Stejné donucovací prostředky je třeba aplikovat i na rukojmí, kteří se mnohdy odmítají vzdát.

Mise splněna

SWAT 4 ani v době vydání nepatřil mezi grafickou špičku, nicméně z Unreal 2.0 enginu vymačkal maximum a zvlášť na maximální detaily jsou například modely policistů velmi detailní a jednotlivé druhy výstroje perfektně rozeznatelné. Prostředí je trošku jednodušší, ale členité, což nedostatky vynahrazuje. Zvuková stránka je naopak perfektní! Policejní hlášky jsou stejné jako ve skutečnosti a jejich namluvení je přesně v tom stylu, který bych u policejních sborů očekával – razantní a úderné.

SWAT 4 rozhodně nezklamal a jeho hraní je požitek pro všechny milovníky kvalitních taktických akcí. Stejně jako singleplayer se podařil i multiplayer, který tímto těž doporučuji vyzkoušet. Vzhůru do akce!

Hodnocení hry: 88%

SWAT 4 video trailer:

SWAT 4 download demo zde:
SWAT 4 demo download

Koupit SWAT 4 GOLD (obsahuje základní hru + datadisk The Stetchkov Syndicate) za 269,–Kč

Článek SWAT 4 byl publikován 16. listopadu 2007 v 23.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...