Stargate Resistance - Preview

Tagy:  Stargate, hvězdná brána, sgc, seriál hvězdná brána, akční hry, mimozemšťani, ufo, goauld

Sponzorované odkazy:

Stargate Resistance - Preview

Konečně je to tady! Z prostředí slavné ságy „Hvězdná brána“ přichází nová FPS hra pro všechny fanoušky i ostatní hráče. Objeví se skutečně první hra s motivy Stargate? Nebo skončí s plno nejasnostmi a problémy jako Stargate Worlds? To vše se dozvíte v následujícím článku.

Děj

Děj se bude odehrávat v zuřící válce mezi Goauldy a členy SGC, tedy lidmi. Jako obvykle se dobro postaví zlu. Bude jen na vás, ke které skupině se přidáte, v každé budete mít možnost volbu povolání, kterým výhodám dáte přednost, to už je vaše volba. Pojďme si tedy vaše možnosti představit.

SoldierSoldier

Rasy a povolání

V SGC se můžete těšit na Soldiera. Ten bude vybaven známou P90kou a MGL-140, bude to takový standart, ničím výjimečný, v ničem slabší. Jako další přichází Commando, můžeme ho označit i jako Snipera, neboť jeho hlavní zbraní bude odstřelovací puška. Jako poslední se objevuje Scientist (vědec) a její (ano je to slečna) přenosná útočná věž umí být pěkně nebezpečná. Je na čase podívat se i na druhou skupinku. V první řadě to bude samozřejmě Jaffa se svou proslulou tyčovou zbraní. S tou je dost těžké trefit pohybujícího se nepřítele, na druhou stranu to vynahrazuje ohromná síla jeho paprsku. Po jeho boku stojí Goauld se svou ozbrojenou rukou, ta má dva režimy. Buďto vyšle silný energetický impulz, který odhodí nepřátele nebo vysává životní sílu nepřítele. Vybaven bude také štítem, který na krátkou dobu absorbuje veškeré útoky. Dosti odlišné způsoby napadání bude mít Ashrak. Ta se svým nožem, který pronikne naprosto vším, bude vždy za vašimi zády. V zásobě bude mít totiž zneviditelňovací plášť, takže nepozorovaně kamkoliv proklouznout nebude velký problém.

JaffaJaffa

Prostředí

Nekontrolovatelné krvavé bitvy se odehrají hned na třech světech. Nejznámější je centrum lidí, známé jako SGC. I přes masivní obranu a množství ochranných opatření se goaaldi skrz červí díru dostali až do prostoru brány. Je na vašem týmu tuto hrozbu odvrátit.

  • Sníh a led. Tak by se dala charakterizovat planeta Piramess, poklidný svět vlastnící důležitou technologii. Právě tu se pokusí goauldi získat. Netřeba připomínat, že jejich úmysly jsou zneužít ji k zotročování a dalším zvrácenostem. Narazí však na odpor členů SG týmů, kteří přišli jejich snažení zastavit.
  • Naqaudah, mimozemský prvek potřebný ke stavbě mnoha mimozemských zařízení. SGC vyslalo své lidi, aby tento materiál v klidu a míru získali. Goaldi ovšem mají jiný názor a opět je bitva na světě.

Vizuální zpracování

Co se týče grafické stránky hry, nedopadla úplně dobře. Spíše naopak, zatím jsou všude slyšet negativní názory a oprávněně. Grafika vypadá opravdu zastarale a oku rozhodně lahodit nebude.

Aktivace hvězdné brányAktivace hvězdné brány

Závěrem

Stargate Resistance je určitě zachráncem všech fanoušků, kteří už příliš dlouho čekají na titul na motivy svého oblíbeného seriálu. Otázkou ovšem je, má-li tato hra co nabídnou i ostatním hráčům. Grafika není příliš vydařená a možnosti hráčů mohly být taky o něco větší. Na druhou stranu, na steamu za pouhých 15 dolarů můžete získat plnou verzi této hry, což není až tak moc. Na závěr přikládám video, aby si každý mohl udělat ještě lepší představu.

Výhody:

  • Dlouhotrvající zábava
  • Pro fanoušky: motiv Stargate

Nevýhody:

  • Grafika
  • Málo možností

Článek Stargate Resistance - Preview byl publikován 2. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...