WoW- velký průvodce, 7.díl

Tagy:  WoW, TBC, Hunter, World of Warcraft, Pet, Beastmastery, online hry, online rpg, onlinovky

Sponzorované odkazy:

WoW- velký průvodce, 7.díl

Hunter

Dnes si představíme charakter Hunter (lovec), který je velmi zajímavý hlavně z toho pohledu, že pokud se rozhodnete hrát právě za něj, budete mít po boku věrného společníka a to tzv. Peta. Na desáté úrovni se naučíte ochočit si zvíře, které Vám pak bude pomáhat v boji. Abych to ale uvedl na pravou míru, není to jen o tom ho ochočit a pak s ním být. Zvířátko musíte krmit, aby bylo spokojené, jinak od Vás jednoduše uteče. V Blizzardu to vymysleli poměrně chytře. Váš pet má 6 úrovní loajality, která se mu postupně zvyšuje podle toho, jak je spokojený a jak často umírá.

Je potřeba podotknout, že opravdu není jedno jaké zvíře si zvolíte, neboť každé je dobré na něco jiného a disponuje různými schopnostmi. Pokud si například zvolíte medvěda, můžete se spolehnout na jeho vysoký armor a hodí se tedy jako tank, ovšem jeho dmg je nízká.Zatímco když ochočíte kočku, či ravagera, jejich armor není nijak úžasný, ale dmg je o hodně větší než u medvěda. Záleží tedy na Vás, v jakém smyslu chcete peta využívat a dle toho se rozhodnout.

Peta si můžete také postupně vylepšovat a učit ho novým schopnostem s rostoucím levelem. Můžete například vylepšit jeho resistence, či zrychlit jeho útočení. Vše je ale podmíněno tzv. Training Points, které získáváte za level Peta a za jeho loajalitu. Je nutné řící, že pokud pet umře, můžete ho oživit a dokonce ho v průběhu boje můžete i do jisté míry léčit.

Co se týče Huntera samotného, není to ani kouzelník, ale ani není nijak zdatný v útocích na blízko. Vystačí si se svým lukem a šípy, zní to poněkud jako boj na nízké úrovní, ale pozor, i tímto stylem boje je schopen nepřítele velmi zranit.

hunterhunter

Klady povolání:

  • Do jisté míry není závislý na maně, jelikož má kouzlo Aspect of the Viper, které mu ji doplňuje
  • Má peta, který je velmi dobrým pomocníkem ať už v boji, tak při expení
  • Netypický a zajímavý styl boje
  • Umí vystopovat všechny typy živočichů
  • Nosí drátěné brnění (mail), tudíž nemá zas tak malý armor

Zápory povolání:

  • Je závislý na počtu šípů (popř. nábojů), jednoduše když mu dojdou, musí koupit nové
  • Nemůže nosit pancířové brnění
  • Peta musí pravidelně krmit (hlavně ze začátku), jinak mu hrozí, že od něj uteče
  • Z blízka se mu velice špatně bojuje a je více zranitelnější
  • Nemá moc abilit, kterými by mohl zaútočit více než na jednoho nepřítele najednou

Použitelné zbraně:

• Luky (Bows) • Kuše (Crossbows) • Pušky (Guns) • Dýky (Daggers) • Pěstní zbraně (Fist Weapons) • Kopí (Spears) • Hole (Staves) • Jednoruční meče (1h Swords) • Jednoruční sekery (1h Axes) • Vrhací zbraně (Thrown) • Obouruční sekyry (2h Axes) • Obouruční meče (2h Swords)

hunter2hunter2

Talenty:

Beastmastery:

Talentový strom Beastmastery se soustředí na Peta daleko více, než na huntera samotného. Můžete zvýšit život Vašeho zvířete, také jeho armor a mnoho věcí. Z talentů je zde kouzlo, kterým dá Váš pet na určený cíl stun na tři vteřiny. Dále je zde spell Bestial Wrath, který zvýší dmg o 20% a udělá Vás imuním na jakékoliv stuny po dobu 15 vteřin. Hodí se do PVE, ale do PVP samozřejmě velice také. Pokud v boji zahyne Váš pet a jedete talenty Beastmastery, jste na tom hodně špatně, jelikož bez něj jste opravdu slabí.

Marksmanship:

Je to v podstatě přesný opak Beastmastery talentů. Tento talentový strom se zabývá jen Hunterem samotným a na peta ohledy nebere. Můžete si zde vylepšit dmg při střelbě ze zbraní a celkově posilnit vaši postavu. Když by proti sobě bojoval Marksmanship hunter bez peta a Beastmastery hunter bez peta, tak je asi všem jasné kdo vyhraje. Z talentů získáte abilitu Aimed Shot. Trvá sice 3 vteřiny, než ji vystřelíte, ale dává opravdu velkou dmg.

Survival:

Pokud chcete za každou cenu přežít, zvolte tyto talenty. Specializuje se hlavně na hunterovi pasti, kterými může nepřítele zpomalit, na nějakou dobu znehybnit a podobně. Jednoduše největší šanci, že se z boje dostanete živí máte právě pokud zvolíte tyto talenty Co je důležité se naučit: Při expení se musíte naučit kontrolovat aggro peta. Pokud začnete s dmgí moc brzo, moby utečou od peta k Vám a může se celá situace zkomplikovat. Další věcí jsou pasti, které opravdu mohou naprosto změnit situaci ve Váš prospěch. Když zvolíte v pravou chvíli správnou past, může to mít velký podíl na vašem úspěchu. Dále potřebujete vědět, kterého peta si vybrat, jak často ho krmit a také jakým směrem ho dále vyvíjet (můžete jet na resistence- hodí se do pvp, nebo na armor což se hodí i do pve).

hunter3hunter3

Co je důležité se naučit:

Při expení se musíte naučit kontrolovat aggro peta. Pokud začnete s dmgí moc brzo, moby utečou od peta k Vám a může se celá situace zkomplikovat. Další věcí jsou pasti, které opravdu mohou naprosto změnit situaci ve Váš prospěch. Když zvolíte v pravou chvíli správnou past, může to mít velký podíl na vašem úspěchu. Dále potřebujete vědět, kterého peta si vybrat, jak často ho krmit a také jakým směrem ho dále vyvíjet (můžete jet na resistence- hodí se do pvp, nebo na armor což se hodí i do pve).

Závěr:

Hunter je opravdu zajímavým a netypickým povoláním, jelikož nikdo jiný nebojuje stylem jako on. Pokud máte rádi společníky, zvolte si právě Huntera, díky jeho petovi, kterého si může ochočit a je nesmírně důležitou součástí celého povolání. Když se za něj naučíte hrát, může z Vás být opravdu kvalitní dmger, potřebný jak v PVE, tak v PVP.

Článek WoW- velký průvodce, 7.díl byl publikován 14. března 2010 v 18.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...