WoW- velký průvodce, 4.díl

Tagy:  WOW, world of warcraft, wowko, síť, hry, online hry, mmorpg, rpg, hra

Sponzorované odkazy:

WoW- velký průvodce, 4.díl

Dnes si podrobně popíšeme charakter Druida, vysvětlím Vám, v čem je dobrý a řekneme si nějaké taktiky, jak za něj hrát.

Druid je povolání velmi všestranné. Dá se o něm říct, že umí všechno, ale není v tom tak dobrý . Protože je to bojovník přírody, může na sebe brát různé podoby s různými výhodami. Je schopný být tankem (medvědí forma), damage dealerem (kočičí forma) nebo healerem (normální, lidská forma). Počas levelování je většina druidů feral (tj. kočka nebo medvěd), ale protože ke konci hry se může Druid přeměnit i na strom s bonusem k léčení je i výborný healer.

Povolání je k dispozici pro tyto rasy:

Night Elves

Taurens

Klady povolání :

 • Za druida se můžete stát jak dmgerem, tankem ale i healerem
 • Roots, skvělá věc do PvP,protože znemožní protivníkovi pohyb a tak dokud nedostane zranění je skoro bezmocný
 • kouzlo (mark of the wild) které zvyšuje armor,resistance a attributy
 • Toto povolání Vás jen tak neomrzí- když vás přestane bavit být dmg, zkusíte začít hrát jako healer či tank

Zápory povolání :

 • nemůže nosit mail a plate brnění
 • nemůže používat meče, sekery a kopí
 • i když jsou jeho formy variabilní,v ničem nejsou lepší než povolání které jsou jejich základem
 • ve zvířecích formách nemůže nikdy používat všechny stejné dovednosti jako když není ve formě

Zvířecí formy Druida:

 • Dire bear form- medvěd, má velký armor a zvýšené životy, nelze v něm používat kouzla
 • Cat form- kočka, rychle útočí, malý armor
 • Aquatic form- tuleň, když plavete pod vodou nemusíte se vynořovat kvůli nadechnutí. Travel form- gepard, používá se na cestování, je rychlejší, nepoužívá se v boji
 • Moonkin form- něco jako sova, získáte ji z Balance talentů, má velký armor a lze v ní používat kouzla
 • Flying form- od 70. Lvl, proměníte se v ptáka a můžete lítat (jen v Outlandu)

Talenty:


Balance

Pokud zvolíte tyto talenty, budete dmger, který používá kouzla. Výhoda tohoto talentového stromu je v tom, že budete mít velký Armor tudíž nepřátelé, kteří bojují nablízko Vám nebudou až takovou hrozbou. Nevýhodou je, že kouzla, kterými se při boji léčíte nebudou tak účinná.

Feral

Pokud zvolíte tyto talenty, stanete se buď dmgerem, který bojuje na blízko a nepoužívá kouzla, nebo se stanete tzv. tankem. Tank je funkce hráče, který v PVE nabírá příšery a snaží se aby útočili na něj, zatímco ostatní příšery likvidují. Tento talentový strom se specializuje hlavně na přeměny do jiných forem. Druid se může přeměnit celkem do 6 různých zvířat.

Restoration

Pokud zvolíte tyto talenty, stanete se léčitelem. Vaše funkce bude zachraňovat životy jiným hráčům. Nebudete dávat žádnou dmg, pouze se budete snažit udržet sebe a ostatní co nejdéle naživu. Druid jako jeden z mála vlastní několik spellů, které nemusí kouzlit, ale použije je na hráče okamžitě. Tyto spelly léčí život během několik vteřin.

Co je důležité se naučit

Naučit se hrát za druida není zas tak lehké. Musíte si umět rozvrhnout, kolik many vyplýtvat na dmg a také při tom myslet na heal. Musíte poznat, jakou zvířecí formu je kdy potřeba použít a hlavně se naučit šetřit manu, protože pokud jste léčitel a dojde Vám mana, tak to většinou dopadne špatně.

Závěr

Druid je opravdu zajímavým povoláním a jeho všestrannost je toho důkazem. Většinou za druida hrají lidé, kteří chtějí vyzkoušet naprosto všechny možnosti- tank, heal a dmg. V příštím článku si podrobně popíšeme povolání Rogue.

Článek WoW- velký průvodce, 4.díl byl publikován 4. února 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...