CraftCon 2015 - Megaakce s Minecraftem v Brně

Sponzorované odkazy:

CraftCon 2015 - Megaakce s Minecraftem v Brně

Jedna z největších akcí zaměřených na počítačové hry již klepe na brněnskou bránu. Nestihli jste ostravský termín, nebo Vám CraftCon nic neříká?

Jestliže jste hráči online počítačových her jako League of Legends, Minecraft, Hearthstone aj. a řadíte se do první skupiny opozdilců, nezoufejte! CraftCon ještě není u konce a již tento víkend, 16.-17.5. 2015 poctí svou přítomností Brno, KC Semilasso. Pakliže však CraftCon neznáte, přijměte naše srdečné pozvání..

Co je to CraftCon?

CraftCon je komunitní festival pro nadšence počítačových her. Svůj název dostal přirozeně, dle jedné z nejhranějších a nejznámějších online her Minecraftu. Původem byla akce zaměřena převážně na tuto hru, pořadatelé však brzy zjistili, že komunita okolo Minecraftu je obrovská a to, co mají hráči společné často nebývá jen samotná hra. CraftCon se tak stal jakousi akcí stmelující kolektivy hráčů nejrůznějších online her spolu s YouTubery a organizacemi působícími v progamingu. Minulý ročník navštívilo brněnský CraftCon bezmála 2000 účastníků a pořadatelé společnosti ZR Games vidí nadcházející akci rovněž v pozitivním duchu. „V minulém roce se našich akcí zúčastnilo celkově 50 000 návštěvníků a doufáme, že brněnský CraftCon 2015, který se koná o víkendu 16. – 17. května, nabídne tolik zajímavého, že překonáme loňskou hranici.“ vyjádřil se k situaci Jan Zeman, jednatel společnosti ZR Games.

CraftConCraftCon

Organizace ZR Games působí na českém území již nějaký ten pátek a obor své činnosti soustředí převážně na tvoření komunit lidí se stejnými, či podobnými zájmy. V oblibě bývájí nejen akce typu CraftCon, ale také letní tábory, které firma pořádá. Organizátoři tedy nejsou žádnými nováčky v této oblasti a program, který nám naservírovali je toho důkazem.

Na co se můžeme na CraftConu těšit?

Hlavní program akce nám nabídne hosty v podobě známých postav české YouTube scény jako Vidrail, Jirka Král, či Stejk, ale také „facebookového krále“ PemiKa, či bývalého profesionálního hráče League of Legends Herdyna. Hosté nás poctí nejen naučnými přednáškami, ale budou také součástí zábavných soutěží a her, včetně herní obdoby televizní soutěže Riskuj, či zábavné tomboly. Pro věrné fanoušky a obdivovatele bude připravena také autogramiáda včetně společného focení.

Pro ty z Vás, kteří na tohle příliš nejste je nachystán serióznější program, kde se nám představí známá, herní, profesionální organizace eEriness, či společnost Playzone a jejich prezentace grafických karet a základních desek. Celý program bude doprovázen dobrovolným turnajem ve hrách jako Hearthstone, Counter-Strike: GO, či League of Legends. Jestliže tedy máte zálusk na to, porazit Vašeho oblíbeného YouTubera, CraftCon je jedinečná příležitost. V neposlední řadě toho, co může letošní CraftCon nabídnout, stojí za zmínku bezpochyby nepopsatelná atmosféra a spoustu nových tváří k seznámení a společnému „zapaření“.

Uvidíme se na místě

Stejně jako řada jiných nadšenců počítačového světa, ani redakce herního magazínu nezůstane pozadu a na festival se vypraví. Pro ty z Vás, kteří se přeci jen nebudou moci fyzicky zúčastnit, tak přineseme exkluzivní informace a fotografie přímo z akce. Nespočet hostů a atmosféru jakou pořadatelé slibují však článek bohužel neobsáhne. Jestliže se tedy rozmýšlíte nad víkendovou cestou do Brna, neváhejte a z oficiálních stránek si objednejte lístek na akci. Neb, dle slov organizátorů: „CraftCon bude dalším z nezapomenutelných zážitků a přidá se k těm téměř třem desítkám festivalů, které jsme pro milovníky dobré zábavy zorganizovali v uplynulém roce.“ Uvidíme se 16.-17. 5. v Brně, kulturním centru Semilasso.

Článek CraftCon 2015 - Megaakce s Minecraftem v Brně byl publikován 14. května 2015 v 07.45 v rubrice Novinky a PR články. Autorem článku je Šimon Wlosok. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...