Kingdoms of Amalur: Reckoning – RPG s pořádným řízem!

Tagy:  Kingdoms of Amalur, Kingdom of Amalur, RPG, Reckoning, hra na hrdiny, Fable, KoA

Sponzorované odkazy:

Kingdoms of Amalur: Reckoning – RPG s pořádným řízem!

Chcete si zahrát nějaké pořádné akční RPG, které nedohrajete za několik delších večerů? Nový Kingdoms of Amalur nabízí nejen úctyhodně dlouhou kampaň, ale také pořádně nabroušené a neustále se měnící bitky, které vám dají pořádně zabrat! Pojďme se tedy podívat na tento počin z dílen 38 Games a Big Huge Games.

Tohle bude procházka růžovým sadem…Tohle bude procházka růžovým sadem…

Když to nejde silou, jde to silou ještě větší!

Akce je základem Kingdoms of Amalur, o tom netřeba pochybovat. Tvůrci si na bojovém systému dali opravdu záležet a je to vidět. Jednotlivé bitky, ať už s malou nebo velkou skupinou nepřátel, jsou velmi frenetické a efektivní. Bojový systém využívá rozsáhlého portfolia komb, přičemž chce-li použít některé z nich, musíte si poctivě namačkat jeho tlačítkovou kombinaci. Boje jsou pak plné různých obratů a efektů, díky čemuž vás dlouhé hodiny neomrzí. Vaši nepřátelé se stále mění, a tak čas od času nezbývá nic jiného, než změnit taktiku boje. Občas se stane, že se dostanete do hledáčku nějaké větší obludy, která vám dá pořádně zabrat. Změna taktik pro podobně silné nepřátele platí dvojnásob. V celkovém měřítku jsou boje opravdu zábavné a ze své zkušenosti mohu říci, že vás hned tak neomrzí.

Pěkným zpestřením bojů je mód Reckoning, který vám na určitý čas zesílí všechny útoky a zpomalí čas, což ještě přidá na již tak hutné atmosféře boje. Při zapnutém Reckoningu jsou boje doslova pastvou pro oči.

Na mě si jen tak nepřijdeš!Na mě si jen tak nepřijdeš!

Obrovský svět s jedním ale

Největší podíl na celkové délce herní doby v Kingdoms of Amalur má bezesporu svět monstrózních rozměrů. Projít jej celý vám potrvá hezkou řádku hodin, přičemž jednotlivé lokace nabízejí opravdu rozmanité rysy. Uvidíte velká města, malé vesničky, ale také mnoho tajemných jeskyň, opuštěných vojenských bašt, v nichž se skrývají různí zloduši a všelijaká havěť. Kompletní výčet by byl opravdu dlouhý.

Nicméně takový svět má i své ale. Čekáte-li svět bez načítání, jako je tomu například v sérii The Elder of Scrolls, musím Vás zklamat. Jednotlivé lokace jsou sice rozmanité, ale tak trochu koridorové. Při přechodu z jedné do druhé musíte počítat s načítáním obsahu.

Horší situace nastává v podobnosti úkolů a také v jednodušším příběhu, což zamrzí nejednoho RPG fanouška. V Kingdoms of Amalur je tak kvalita přebita kvantitou. Ze začátku vás možná příběh mile překvapí, s přibývajícími hodinami se z něj ale určitě neposadíte na zadek.

Štíty na prodej! Za výhodné ceny!Štíty na prodej! Za výhodné ceny!

S dovednostmi nejdál dojdeš…

Nebylo by správné RPG bez stromu dovedností a jistého dělení. V Kingdoms of Amalur je strom dovedností rozdělen do tří větví. První z nich, bojová větev, soustřeďuje získané dovednosti do klasických fyzických soubojů. Díky této větvi můžete nosit těžké zbroje a používat velmi účinné zbraně. Druhá větev reprezentuje magické schopnosti vaší postavy, s čímž je svázané také vybavení, které můžete nosit, a také styl boje. Poslední větev rozvíjí schopnosti plíživého a zákeřného zloděje. Všechny tyto větve můžete mezi sebou všelijak kombinovat, což skrývá relativně velké možnosti.

Heč! To mám ale pořádný „bac-hammer“Heč! To mám ale pořádný „bac-hammer“

Vedle dovedností očekávejte také možnost sbírat bylinky, abyste následně mohli vařit různé lektvary. Kovat zbraně, pracovat s runami a prostě všechno, co k žánru RPG patří.

Grafické zpracování hry je relativně dobré a je založeno na velkém množství pestrých barev. Opět musím vyzdvihnout opravdu efektivní souboje, které v takto postavené grafice ještě umocňují celkový dojem ze hry.

Verdikt

Pro dohrání hry je třeba několik desítek hodin a pro úplné dohrání hry, tedy včetně všech vedlejších úkolů a dalších vsuvek, je třeba přes 80 hodin, což je v současnosti bezpochyby úctyhodný výkon. Tato délka se bohužel podepsala na kvalitě celého obsahu, který se po několika hodinách s jistými obměnami opakuje. Tak i tak, chcete-li si zahrát pořádné akční RPG s líbivou grafikou a gigantickým světem, je Kingdoms of Amalur: Reckoning ideální volbou. Hurá na zteč a ukažte, co ve vás je!

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

  • Rozmanitost lokací
  • Frenetické souboje plné komb a efektů
  • Dlouhá herní doba
  • Poctivé RPG prvky
  • Dobrá hratelnost

Nevýhody:

  • Načítání mezi lokacemi
  • Opakující se obsah
  • Koridorový nádech lokací

Koupit Kingdoms of Amalur: Reckoning PC na xzone.cz
Koupit Kingdoms of Amalur: Reckoning PS3 na xzone.cz
Koupit Kingdoms of Amalur: Reckoning XBOX 360 na xzone.cz

Článek Kingdoms of Amalur: Reckoning – RPG s pořádným řízem! byl publikován 20. března 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...