Combat Arms – Zábavná akce s RPG prvky!

Tagy:  Combat Arms recenze, Combat Arms recenze článek, Combat Arms recenze popis, Combat Arms recenze download, Combat Arms recenze here, nejlepší střílečka z první osoby, nejlepší alternativa Counter Striku, velká konkurence Counter Striku, vynikající střílečka a RPG

Sponzorované odkazy:

Combat Arms – Zábavná akce s RPG prvky!

Úvodem

Combat Arms je online střílečka z první osoby, která je pro nás tak trochu překvapením. Ihned po vydání si začala rychle získávat nové hráče a stala se velice populární hrou. Nyní je navíc zcela zdarma. Jako jeden z prvních českých magazínů vám o ní přinášíme recenzi. Pojďme si tedy titul patřičně představit.

Combat Arms I.Combat Arms I.

Vylepšujeme

Jelikož se RPG prvky objevují téměř ve všech PC žánrech, vývojáři se rozhodli implementovat je také do námi recenzované hry. Postupně tak získáváte zkušenostipeníze. Zkušenosti vám pomohou dostat vyšší hodnost, díky které se vám zpřístupní nové zbraně a vylepšení. Objevíte tak upgrady zbraní jako například tlumiče, zaměřovače a podobné parádičky, které znatelně zlepší vlastnosti vaší zbraně. Dále tu máme helmy, vesty a další vybavení, které zase zvýší vaši odolnost vůči nepříteli. Do třetice se pak objevují vyloženě designové kousky, které vám sice nijak nezlepší statistiky, ale budete s nimi vypadat opravdu cool. To vše si však musíte patřičně zaplatit a tak přichází na řadu vydělané peníze. Přesněji tedy si nic nekupujete, ale pouze pronajímáte. Dle výše ceny záleží na jak dlouhou dobu. Pokud si přece jenom u některých dražších zbraní nejste jistí, skvělou možností je si zbraň přímo na bojišti vypůjčit od některého z mrtvých vojáků. Ano, zbraně lze libovolně sbírat a používat. Po skončení duelu je však musíte zase vrátit.

Combat Arms – přestřelkaCombat Arms – přestřelka

Jako u většiny free her, i zde vývojáři nabízí možnost zakoupení určitých výhod. Pokud investujete reálné peníze, těšit se můžete na speciální zbraně a vybavení, které jinak prostě neseženete. Vylepšování postavy hráče skvělým způsobem motivuje hrát stále dál a tak na stereotypnost můžete u této hříčky rovnou zapomenout.

Herní modifikace

Hra nabízí několik módů, ve kterých si tak můžete vybrat styl hry, který vám nejvíce vyhovuje. Objeví se: Team Deathmatch, klasický Deathmatch, pokládání bomby (známe z Counter Striku), Spy Hunt (tady se hráč snaží získat všechny tři kufry a aktivovat bombu) a Capture Flag neboli obsaď určité území. Kromě představených modifikací vývojáři pořádají turnaje, ve kterých můžete vyhrát ty nejlepší možné zbraně, což je určitě lákavá odměna.

Combat Arms – akceCombat Arms – akce

Zpracování

Grafika je bohužel dosti zastaralá a poměrně hráči kazí dojem z jinak povedené hry. Textury jsou nepovedené, hrany kostičkované. Také celý systém menu včetně obchodu je značně nepřehledný a po prvním spuštění musí hráč několik minut jen pozorovat, než zjistí, jak se někam vlastně připojit. Ve hře je alespoň rytmická hudba, která hráče stimuluje v hraní. Jelikož je grafika velmi, řekněme, jednoduchá, hra nemá vysoké nároky na hardware a tak by měla jíte hladce i na podprůměrně vybaveném stroji.

Combat Arms – sniperCombat Arms – sniper

Hodnocení

Sečteno, podtrženo, Combat Arms se zdá být chytlavou povedenou hrou, na kterou hráči nedají dopustit. Nabízí dobře vymyšlený RPG systém, který vás jednoduše chytí a už nepustí. Hráči si navíc mohou vybrat z několika módů a hrát tuto hru zcela zdarma. Dojem bohužel kazí špatná grafika, která pravděpodobně odradí dost hráčů. Pokud i přes to chcete hru vyzkoušet, stačí se krátce registrovat a hru si můžete stáhnout z oficiálních stránek.

Výhody:

  • Akce
  • Atmosféra
  • RPG systém

Nevýhody:

  • Starší grafika
  • Nepřehledný systém menu a obchodu

Hodnocení:  75 %

Článek Combat Arms – Zábavná akce s RPG prvky! byl publikován 26. července 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...