King's Bounty: Armored Princess - čistokrevné RPG

Tagy:  Kings, Bounty, Armored, Princess, rpg, Heroes, of, Might, and, Magic, the, legend, rpg hry

Sponzorované odkazy:

King's Bounty: Armored Princess - čistokrevné RPG

Není to až tak dávno kdy měl každý fanoušek RPG a tahových strategii nainstalovaný některý díl série Heroes of Might and Magic. Od doby vydání posledního pokračování této hry uplynulo už více jak 5 let. Nyní mají fanoušci důvod k radosti, vývojáři se pustili opět do práce a po vydáni původní hry King´s Bounty: The legend nedávno přišli s datadiskem Amored Princess který se opět řadí ke špičce v tomto žánru.

Kings BountyKings Bounty

Příběh

Ač si hra celkem dost zakládá na příběhu jedná se o jednu z mála věci která mě ničím nenadchla, celý příběh je vyprávěn vcelku složitě, takže vám některé části určitě uniknou, avšak určitě se vám nikdy nestane, že by jste nevěděli co dělat. Je zde i mnoho různých questu mimo dějovou linii, ty vám zadávají NPC postavy a je jen na vás zdali je přijmete, rozhodnete-li se ovšem úkoly splnit, čeká vás za to vždy odměna. Velké plus je naopak délka příběhu a samotného hraní, které se kvůli již zmíněným vedlejším úkolům protáhne na desítky hodin.

DráčekDráček

Z ostrovu na ostrov…

Po vzoru RPG her cestujete se svou postavou po ostrově, kde sbíráte různé předměty od magických krystalů, až po mapy nových ostrovů, nalézáte i truhly se zlatem za které si kupujete kouzelné svitky, zbraně a bojovníky. Zlato získáváte i za vyhranou bitvu, či za splnění mimoliniových úkolu. Když objevíte mapu nového ostrova, můžete se na něj pomoci lodi přesunout a vyzvat k souboji nové a silnější soupeře, než na ostrově předešlém. Dalším RPG prvkem je vývoj postavy, po vyhraných bitvách získáváte zkušenostní body a tím se zvyšuje level vaší postavy, a přibývají různé možnosti vylepšeni charakteru postavy.

Plavba po mořiPlavba po moři

Jak probíhají bitvy

Tak a jsme u toho co je ve hře nejdůležitější a tou jsou souboje s NPC soupeři. Ve hře můžete narazit na samostatné jednotky, můžete se střetnout s ostatnímu hrdiny, jenž se také starají o svou armádu, a v neposlední řadě vás občas potká i souboj se silným bossem. Celý souboj probíhá na mapě, která se skládá z několik desítek polí, po kterých se jednotky v době kdy jsou na tahu pohybují. Vaše armáda muže čítat až 5 různých typů jednotek, počet členů jednotky je ovšem omezen vašim vedením, které se po několika bitvách vždy navýší. V průběhu bitvy máte k dispozici i knihu kouzel, kde v závislosti na množství vaši many můžete bitvu ovlivňovat různými magickými počiny, mana se při bitvě nikdy nezvyšuje, je tu ovšem i druhý faktor a tím je zuřivost. Na začátku hry vám bude přidělen dráček, který se s vámi zúčastní všech bitev, na základě hladiny vaši zuřivosti vám pak draček dle vašich pokynu pomáhá, velikou výhodou je, že zuřivost se s každým tahem soupeře zvětšuje takže vám draček pomůže v mnohých dlouhých a náročných bitvách.

BitvaBitva

Slovo na závěr

Tato hra je velmi pěkně zpracována a neklade si velké požadavky na výkon počítače, takže si ji zahrajete i na starších strojích. Pro všechny milovníky RPG tahovek se určitě jedná o velmi kvalitní titul, který by neměl chybět v jejích sbírkách.

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

  • Délka hry
  • Systém Bitev
  • Graficke zpracování

Nevýhody:

  • Místy nesrozumitelný příběh

Kup hru na XZone.cz

Článek King's Bounty: Armored Princess - čistokrevné RPG byl publikován 2. března 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je David Třeťák. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...