Dungeon Siege III: Kvalitní a stále populární RPG

Tagy:  Dungeon Siege, Dungeon Siege III, RPG, hra, games

Sponzorované odkazy:

Dungeon Siege III: Kvalitní a stále populární RPG

V poslední době se roztrhl pytel s RPG. Když člověk porovná dnešní a minulý rok, tak se opravdu bije do hlavy. Dnešní rok vyšlo několik pokračování RPG sérií oproti minulému roku. Oblíbené RPG Dungeon Siege se odehrává opět v království, kde vládne král Ehb. Tento díl vyšel jak na PC, tak na konzole. Dungeon Siege patří mezi velice oblíbené RPG již od doby, kdy zhruba před devíti lety vyšel první díl. Nyní jsme se dočkali v pořadí již třetího dílu, za kterým ale stojí noví vývojáři z Obsidian a vydavatel Square Enix.

Příběh hry je opět zasazen do království Ehb, kde jako hrdina bojujete za desátou legii (hlavní ochránce království). Po desítkách let je legie výrazně oslabena a král je zavražděn. Do zbytku původního království se postavila hlavní záporná postava Jeyne Kassynder, která se obklopila řadou zločinců. Poslední zbytky původní legie uprchly do hor, kde se pokouší zformovat a vrátit legii zašlou slávu. Vy, ať chcete nebo ne, stojí na straně legie, tedy dobra a pomocí úkolů se snažíte dostat se Jeyne na kobylku.

Hra začíná klasickým výběrem hlavního hrdiny. Tentokráte máte k dispozici výběr ze čtyř předdefinovaných hrdinů. Najdeme tu bojovníka Lucase, který disponuje mečem a štítem, dále Katarinu, která má silnou pušku, dále tu najdeme prošedivělého mága a někoho jako amazonku. Oproti předchozím dílům se již postava nevyvíjí automaticky podle stylu vaší hry, ale po dokončení levelu máte možnost si body rozdělit dle libosti do talentů a typů boje.

Již první kroky přes skalní sídlo Legie ukážou, že hra bude zcela lineární a na nějakou volnost můžeme zapomenout. Volnost nebyla ani prvkém v ostatních dílech, tudíž v tomto díle taky není a nebude. Trochu méně lineární je příběh, který je vyprávěn formou mnoha rozhovorů, do kterých můžete zasahovat výběrem odpovědi z kruhového menu.Často se ale projeví trochu zbytečně větvený systém rozhovorů, kdy musíte volit varianty odpovědí i tam, kde je to zcela jasné.

Další nelogické věci bohužel pokračují i dále. Každý vypadnutý předmět musíte sebrat pomocí danného tlačítka, ale musíte u něj stát skutečně velmi blízko, což ve spojení s podivným ovládáním dá občas slušně zabrat. To samé platí i o zelených a modrých koulích, které vypadnou z některých nepřátel a které vám doplňují zdraví a manu. Ty jsou velmi důležité, protože ve hře neexistují lektvary. Všechny sebrané předměty směřují do inventáře, který má velkou kapacitu a vůbec nevypadá jako klasické rozhraní RPG her. Pokud něco stojí za pochvalu, tak je to zpracování prostředí. Je vidět, že grafici již mají něco za sebou a práce nahře je určitě bavila. Vše navíc funguje bez loadingu mezi lokacemi, přičemž hra se načítá v průběhu hraní automaticky. Dungeon Siege 3 podporuje také multiplayer a to až pro čtyři hráče. Zahrát si můžete jak přes internet, tak na jednom počítači s gamepady.

Závěrem

Dungeon Siege 3 není vyloženě špatná hra, ale bohužel se slávou této série nemá nic společného. Pokračování není takové jako jsem předpokládal. Za zkoušku nic nedáte. Pokud chcete si toto RPG zahrát, tak to zkuste a uvidíte. Hra je založena spíše pro „sváteční hráče“ než pro každodenní pařany.

Hodnocení: 60 %

Článek Dungeon Siege III: Kvalitní a stále populární RPG byl publikován 13. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...