Herní novinky - prosinec 2015: Skyrim a Dark Souls v jednom?

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - prosinec 2015: Skyrim a Dark Souls v jednom?

Rok se s rokem sešel a přinášíme poslední článek o novinkách v herním světě. Tomto prosincovém období jsme se ještě dočkali pár novinek, které pomohli zvednout sváteční náladu. Mrkneme na zajímavý pokus o smíšení dvou odlišných RPG, filmovou sci-fi akci nebo na novou MOBA hru od kluků z Epicu.

Skyrim a Dark Souls v jednom

Člověk se celkem pousměje, když vidí malý tým programátorů, snažících se o propojení dvou herních pecek. Nicméně první dojmy zůstávají pozitivní.

Nádherné prostředí světa EldurimNádherné prostředí světa Eldurim

Studio Liminal Games se totiž pokouší o nové RPG, které si bere to nejdůležitější od Dark Souls a Skyrimu. Věří, že není potřeba zdůrazňovat, v čem jednotlivé kousky vynikají. The Memory of Eldurim bude ztvárněn v Cryenginu a již nyní má k dispozici jednu mapu, jíž je ostrov se spoustou prvků včetně bosse a příběhové linie. Pokud se již někdo do hry vydal, bude potěšen. Tvůrci se totiž nechali slyšet, že momentální rozloha hry je zhruba 15 % z celku, který chystají. Navíc by měl být veškerý obsah zcela zdarma. Nechme se překvapit.

Memory of Eldurim je již nyní dostupný na Steamu, jako hra s předběžným přístupem. Pro lepší představu můžete shlédnout tento trailer

Barevný svět TRON

Další hrou s předběžným přístupem je TRON RUN/r, který jak už název napovídá, souvisí s filmem Tron. Tato hra byla představena na The Game Awards a prozatím vypadá působivě.

Pestrobarevné prostředí ze světa TronPestrobarevné prostředí ze světa Tron

TRON RUN/r bude závodní akcí právě ve světě Tronu, kde budete nejen závodit, ale mělo by také dojít na nějaké bojové pasáže. Je jasné, že zde půjde hlavně o postřeh. Hra v současné době nabízí úrovně z módu DISC a v brzké době se můžete počítat s dalším módem CYCLE. Tím bohužel končím s konkrétností, protože vývojáři zbytek tají. Dokonce není zatím známo ani žádné studio, které tuto hru vyvíjí.

Kdo by chtěl odhalit něco více o tomto titulu, může si hru koupit za 10 eur a předtím shlédnout skoro desetiminutový gameplay.

Účtenka

S dalším MOBA kouskem do sbírky přichází studio Epic, které na to také jde odlišným způsobem. Hraje se to jako střílečka, vypadá to jako střílečka, ale střílečka to není. Paragon bude jiný.

Horské údolí v MOBA akci ParagonHorské údolí v MOBA akci Paragon

Hráč bude ovládat svého hrdinu z pohledu třetí osoby a bude záležet i na tom, kam míří. Bitevní pole pak nebude jedna rovná plocha, ale bude plná kopců a údolí, což tomuto žánru konečně dodá třetí rozměr. Systém boje by měl fungovat na principu karet, které si vyděláte hraním a tím vylepšujete a měníte své schopnosti. Samozřejmostí jsou souboje 5 vs 5.

Paragon by měl vyjít na platformy PC a PS4. V současné době již probíhá alfa testování a tak místo traileru můžete také mrknout na gameplay záběry.

Pokračování Consortium

Posledním zmíněnýmu bude pokračování sci-fi RPG Consortium od společnosti Interdimensional Games. Další díl ponese podtitul The Tower Prophecy a to pouze, pokud se vydaří Kickstarterová kampaň, která bude brzy spuštěna.

Consortium: The Tower bude akční RPG z pohledu první osoby, jehož děj se bude odvíjet v Londýně v roce 2042. Příběh začíná záchranou rukojmí, které zprvu vypadá jednoduše, ale následně se vše zvrtne a hráč se bude muset s touto situací vypořádat. Záležet bude hlavně na jeho rozhodnutích, které změní vývoj situace.

Vzhledem k pár negativním situacím z prvního dílu a návaznosti na úspěšný Kickstarter je možné, že se pokračování nedočkáme. Kdo by chtěl sledovat, jak tento kousek dopadne, může se mrknout na oficiální stránky Kickstarter, kde se vše rozjede 18. ledna.

Mininews

Vyšla druhá epizoda kouzelné adventury King's Quest. Nový Rayman: Adventures vyšel na Android a iOS. Předběžně dostupné závodní DiRT Rally přechází do plné verze. DayZ začalo nabízet soukromé servery, a to za poplatek. Tvůrci hry Age of Conan chystají další hru z tohoto světa.

Vyšlo

Hned prvního prosince vychází Eastside Hockey Manager, Just Cause 3 a Rainbow Six Siege. A tím jsme skončili.

Koupit Just Cause 3 (PC)
Koupit Just Cause 3 (PS4)
Koupit Just Cause 3 (XOne)
Koupit Rainbow Six: Siege (PC)
Koupit Rainbow Six: Siege (PS4)
Koupit Rainbow Six: Siege (XOne)

Článek Herní novinky - prosinec 2015: Skyrim a Dark Souls v jednom? byl publikován 10. ledna 2016 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...