Dungeon Defenders - Obrana plná možností

Tagy:  Dungeon Defenders recenze, článek o Dungeon Defenders, all about Dungeon Defenders, Dungeon Defenders here, Dungeon Defenders download, Dungeon Defenders, hra tower defence

Sponzorované odkazy:

Dungeon Defenders - Obrana plná možností

Nedávno se na herní scéně objevila kouzelná hra jménem Dungeon Defenders. Nejedná se ale o klasickou tower defence hříčku. Podobných her sice existuje velké množství, Dungeon Defenders je ale něčím vyjímečný. Dokonce tak, že patří mezi TOP 20 nejprodáva­nějších her služby Steam.

Více o službě Steam se můžete dozvědět zde. Čím Dungeon Defence vyniká a co od tohoto titulu můžeme čekat se dozvíte dále.

HrdinovéHrdinové

Obrana v hlavní roli

Jak již název napovídá, hlavní úlohou hráčů je bránit. Nejedná se však o obranu samotných hráčů. Cílem hry je bránit magický krystal uprostřed mapy.

Celá hra se dělí na jednotlivá kola. Na začátku každého z nich hráči rozestaví své věže, pasti a další vymoženosti. Následně se na vás vyvalí vlna nestvůr, goblinů a dalších různorodých nepřátel.

Změnou oproti mnohým defenzivním hrám ale spočívá v zapojení samotných hráčů do obrany. Každý hráč si vybere z množství zbraní mezi které patří luky, meče, kouzelné hole a vyrazí rovnou do boje.

Nechybí ani RPG prvky

Hráči si mohou vybrat ze čtyř zcela odlišných postav. Pojďme si je krátce představit:

Squire má schopnost stavět silné věže, které ničí nepřátele po desítkách. Po určité době jsou však věže v troskách. A tady právě vynikne další postava jménem Huntress. Ta umí být neviditelná a tak snadno může opravovat již zmíněné věže. Společníka jim dělá Monk, který vytváří mocné aury. Ty mohou zpomalovat či silně oslabovat řady stvůr. A posledním hrdinou je Apprentice, který je mistrem útoků z dálky. Těmi ohrožuje především létající stvůry.

Dungeon Defenders je hra plná netušených možností a vylepšování. Svou postavu si tak můžete měnit skutečně ve velkém. Zlepšit si lze věže, pasti i zbraně. Atributy si samozřejmě vylepšujete podle postavy, kterou jste si zvolili.

MožnostiMožnosti

Zpracování

Grafické zpracování je na slušné úrovni. Vše je vytvořeno z kreslené grafiky, která není u her až tak obvyklá. O to více si ji hráči zamilují. Vše působí pohádkově a kouzelně.

Bohužel místy v davu efektů a čísel hra může působit zmateně až chaoticky. To se ale nestává příliš často a po většinu hraní je atmosféra přesně taková, jaká by měla být.

Bitva II.Bitva II.

Multiplayer

Dungeon Defenders je v singleplayeru poměrně nudnou a nezáživnou hrou. Není ale divu, hra byla již od vývoje zaměřena a napsána pro kooperaci více hráčů. A právě to je nejhranější mód hry. Prostřednictvím Steamu se hráči spojují, aby odolávali hordám nepřátel. K tomu se oddáte vy a další tři hráči. Větší počet hráčů hra zkrátka nepodporuje.

Zahrát si můžete také PvP a změřit tak síly s kamarády či jen náhodnými hráči. Hra oplývá ale i dalšími módy, jako je třeba Deathmatch, který se odehrává v drsné aréně. Bohužel, co se týče PvP, nejsou si všechny třídy rovny a hrdina určený pro podporu ostatních mívá nemalé potíže.

BitvaBitva

Hodnocení

Dungeon Defenders je skutečně zajímavým titulem, který nabízí výbornou hratelnost a spoustu možností díky promyšlenému RPG systému. Nabídne hráčům úzkou spolupráci při odolávání vlnám nepřátel. To vše doplní poutavá atmosféra, která hráče vtáhne rychle do děje.

Pokud tedy hledáte něco nového, neohraného, zkrátka něco na dlouhé zimní večery, je tento titul to pravé ořechové!

%Hodnocení:80%

Článek Dungeon Defenders - Obrana plná možností byl publikován 4. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...