Ubisoft - Od akční hry Splinter Cell až po hravého Raymana

Sponzorované odkazy:

Ubisoft - Od akční hry Splinter Cell až po hravého Raymana

Přijdete z práce, ze školy, z obchodu, z hospody po „jednom“ pivu/vínu a chcete se nějak odreagovat. Sednete (případně i lehnete pro náročnější) k počítači, zapnete hru, rychle překlikáte všechny ty otravné ukázky a jdete hrát – tradiční obrázek většiny hráčů počítačových her. Součástí těchto „otravných“ ukázek je však většinou i logo vývojářského studia, které hru vytvořilo a jednoznačně si tak tímto uzurpuje veškerá práva k dané hře. Jedním z těchto studií je i firma Ubisoft a o ní a jejích nejznámějších produktech si nyní něco povíme.

Jedná se o francouzské vývojářské a vydavatelské studio, které bylo založeno v roce 1986. Od této doby je na jeho kontě již několik stovek počítačových her. Firmu založilo pět bratrů Gillemotových v malém francouzském městečku Carentoir, avšak od roku 1994 se studio přesunulo do města Montreuil, kde si vybudovalo svou stabilní základnu a sídlí zde dodnes. V svých počátcích distribuovala firma počítačové hry od jiných vývojářských studií, jako např. Electronic Arts, Sierra On-Line… Společnost postupně expandovala i do jiných zemí, kde si vybudovala své pobočky. V současné době má Ubisoft 26 poboček v různých zemích světa. Největší z nich je studio Ubisoft Montreal v Kanadě, které momentálně zaměstnává přes 2 700 lidí.

Dle statistik je společnost třetím největším vydavatelem her. Její celkový podíl na trhu činil v roce 2013 kolem 12%. Již v roce 2008 dosáhla společnost celkového obratu přes 1 miliardu eur ročně a tato částka stále stoupá.

Ukázka z lovu na mamuta. To je Far Cry Primal – zdroj: FlickrUkázka z lovu na mamuta. To je Far Cry Primal – zdroj: Flickr

Uplay a Ubisoft Motion Pictures

Důležitými nástroji Ubisoftu jsou i dvě platformy s názvy Uplay a Ubisoft Motion Pictures. V případě služby Uplay se jedná o online rozhraní pc her od této společnosti, poskytující hráčům jak možnost vylepšení herního prostředí, tak také užitečné informace a rady k jednotlivým hrám. Umožňuje také propojení mezi hráči navzájem, díky čemuž si mohou sdělovat své poznatky a získávat různé odměny na základě jejich herních výsledků. Služba byla spuštěna po vydání úspěšné hry Assasin‘s Creed II. roku 2009.

Ubisoft Motion Pictures je filmová divize, která má za úkol převádět na filmové plátno úspěšné pc hry od Ubisoftu. Založena byla roku 2011 a prozatím má na kontě dvě zfilmované hry. Jednou z nich je Rabbids Invasion, která byla publikována jako seriál a má momentálně dvě série o 26 epizodách. Druhá je počítačová série Tom Clancy’s Ghost Recon Alpha. Do budoucna je připravováno vydání filmové verze dvou velmi známých her od Ubisoftu Assassin‘s Creed a Far Cry.

Far Cry, Princ z Perise nebo Assinss's Creed

Jak již bylo řečeno výše, Ubisoft má na svém kontě stovky publikovaných i vytvořených her. Mnohé z nich jsou velmi úspěšné a jejich popularita neklesá. V zásadě se však dá říci, že studio těží z několika veleúspěšných her, které neustále obměňuje a vydává nové a nové verze. Jedná se například o hry Far Cry, Princ z Persie, Tom Clancy‘s a Assassin’s Creed.

Princ z Persie se dočkal i filmového zpracování – zdroj: FlickrPrinc z Persie se dočkal i filmového zpracování – zdroj: Flickr

Série her Far Cry začala roku 2004, kdy byla vydána první verze. Jedná se o klasickou akční střílečku s poutavým dějem, kde hrajete za bývalého mariňáka Jacka Carvera a střílíte zlé chlápky a podivné mutanty. Na pulty obchodů se postupně dostalo mnoho pokračování, z nichž nejaktuálnější pochází z loňského roku a nese název Far Cry 4. Na následujíc rok je plánováno další rozšíření s názvem Far Cry Primal. Jeho děj bude však poněkud netradiční, jelikož bude zasazen do doby kamenné. Budete tak muset zapomenout na zbraně typu pistole, samopaly a mačety. Místo toho se chopíte luku, oštěpu a palice a půjdete lovit mamuta.

Ukázka lovu na mamuta. To je Far Cry Primal – zdroj: FlickrUkázka lovu na mamuta. To je Far Cry Primal – zdroj: Flickr

Hru Princ z Persie snad nebude nutné nijak výrazně představovat. Je dobře známa snad všem hráčům, alespoň její nejstarší verze – plošinovka z roku 1989, kde se perský princ pokouší projít všemi palácovými nástrahami a zachránit sultánovu dceru, kterou uvěznil zlý vezír. Nicméně novější rozšíření této hry jsou již náročnější a hratelnější. Zatím poslední verze pochází z roku 2010 – Princ z Persie: Písky času, na jejímž základě bylo pořízeno i filmové zpracování.

Aktuální novinka Tom Clancy’s Rainbow Six Siege – zdroj: FlickrAktuální novinka Tom Clancy’s Rainbow Six Siege – zdroj: Flickr

Tom Clancy's série – Splinter Cell i Rainbow Six

Herní řada s názvem Tom Clancy’s vychází z knižní série stejnojmenného autora, která se zakládá na popisu současných vojenských technologií ve fiktivních válečných konfliktech. V této řadě vyšlo již od roku 1999 několik desítek her. Zatím poslední vydaná hra má název Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.

Assassins Creed je další z legendárních sérií – zdroj: FlickrAssassins Creed je další z legendárních sérií – zdroj: Flickr

Assassin's Creed od roku 2007

Vůbec nejznámější a v současné době i nejprodávanější herní sérií od Ubisoftu je Assassin‘s Creed. Jedná se o historicko-akční hru, vydávanou od roku 2007, jejímž základem je neustálý boj mezi asasíny a templáři. Hra se odehrává v různých obdobích historie od 12. století až (prozatím) po 19. století. Momentálně vyšlo již 15 her Assasin’s a další se připravují. Poslední verze z roku 2015 jsou Assassin‘s Creed Identity, Assassin‘s Creed Chronicles a Assassin‘s Creed Syndicate.

Článek Ubisoft - Od akční hry Splinter Cell až po hravého Raymana byl publikován 15. prosince 2015 v 05.00 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Michal Soukup. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...