Poznejte zahraniční vývojáře!

Tagy:  Vývojářské týmy, vývojář, jak se vyvíjí hry, kdo vyvíjí hry, nejznámější zahraniční vývojáři,

Sponzorované odkazy:

Poznejte zahraniční vývojáře!

Nakolik vás hra bude bavit, na to má největší dopad právě vývojářské studio, které danou hru tvoří. Proto není od věci ty nejznámější znát. Již jsme vás informovali o českých vývojářích zde. Dnes se však podíváme na ty nejlepší studia ze zahraničí.

Jak jsme již nakousli v úvodu, alespoň základní znalost vývojářů není na škodu. Třeba i vaše nejoblíbenější hry pochází z toho samého studia, aniž by jste to tušili. Proto k představeným týmům připojíme i jejich neúspěšnější hry.

Ubisoft

První, koho si vezmeme na mušku musí být jednoznačně Ubisoft Entertainment S.A. Tento vývojář v posledních měsících slaví obrovské úspěchy. Nejdřív vyšla pecka Assassin’s Creed III a zanedlouho následoval Far Cry 3. Ubisoft tak má na kontě jedny z nejlepších her roku. Ubisoft vznikl díky pěti bratrům rodiny Guillemot, kteří se jednoho krásného dne roku 1986 rozhodli založit vlastní společnost Společnost tedy existuje již úctyhodných 27 let! Brzy se samozřejmě začala firma rozrůstat také do ostatních států a dnes je největší vývojářské studio v Kanadě. Díky tomu dostalo na téměř 7 tisíc zaměstnanců práci a milióny hráčů své oblíbené hry. Mezi ty nejznámější produkty Ubisoftu patří série Assasin’s Creed, Far Cry, Tom Clancy's, ale také Rayman nebo Watch Dogs. Oficiální stránky nalezneme zde.

Oficiální stránky BlizzarduOficiální stránky Blizzardu

Electronic Arts

Electronic Arts, Inc. neboli EA, je americká společnost, která byla založena ještě o něco dříve než Ubisoft a to sice roku 1982. Má také mnohem více zaměstatnců – přes devět tisíc. EA má na kontě slušnou řadu světoznámých her, mezi kterými najdeme Battlefield, Command & Conquer series, Crysis, Dead Space, Fifa, Dragon Age, Mass Effect, NHL, The Sims, Medal of Honor nebo Need for Speed. EA je však gigantická společnost a tak kvalita jedné hry od EA není zárukou kvality jiné hry. Studia se mohou lišit státní příslušností, přístupem a prakticky vším. Díky desítkám studiím se Electronic Arts snadno uplatňuje ve všech žánrech PC her. Pro více informací navštivte oficiální stránky EA.

Oficiální stránky EAOficiální stránky EA

Activision Blizzard

Opomenout samozřejmě nesmíme ani Activision Blizzard, Inc, jednu z největších vývojářských společností s osmi tisíci zaměstnanci. Do takové podoby, jakou má dnes, však společnost dospěla až po sloučení dvou obřích společností – Vivendi Games a Activision roku 2008. Díky Blizzardu si mohli hráči zahrát pecky jako Call of Duty, Prototype, Tony Hawk franchise nebo Warcraft series, Diablo či StarCraft. Oficiální stránky zde.

Nintendo

Konečně na řadu přišlo Nintendo, největší hráčská společnost na světě. Rok jejího založení se datuje na 1889! Tato japonská firma si získala svou slávu nejen hrami jako Mario, Kirby nebo Legend of Zelda, ale samozřejmě také konzolemi. Gameboy, Nintendo DS, Wii i jsou legendární přístroje, které ohromily svět. Oficiální stránky jsou tady.

Oficiální stránky NintendaOficiální stránky Nintenda

Valve Corporation

Poslední představeným vývojářem je Valve Corporation, zkráceně Valve, který světu přinesl legendární tituly jako samozřejmě Half-life, Counter Strike, Left 4 dead, Portal, Dota nebo dnes free-2-play Team Fotress 2. Tato americká společnost přitom již od roku 1996 a založená byla zaměstnanci Microsoftu. Jedná se o tým, který čítá pouze 400 zaměstanců. Důležitou úlohu dnes hraje distribuční síť Steam, o které si můžete přečíst zde.

Oficiální stránky ValveOficiální stránky Valve

Doufáme, že jste díky dnešnímu článku získali alespoň základní náhled o nejdůležitějších zahraničních vývojářích. Bohužel článek nezmínil řadu společností, které jsou v herním průmyslu taktéž důležité, ale již ne v takové míře.

Článek Poznejte zahraniční vývojáře! byl publikován 6. února 2013 v 05.00 v rubrice Herní software. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...