Hry za poloviční ceny – Jak je získat?

Tagy:  hry levně, hry za nízké ceny, hry a výrazné slevy, kupte si hry levně, oblíbená hra za pakatel, nejlevnější počítačové hry

Sponzorované odkazy:

Hry za poloviční ceny – Jak je získat?

Růst DPH a mnoho dalších neblahých faktorů má negativní vliv na naše peněženky. Pro hráče pak nastává dilema, zda si drahé hry zakoupit nebo je obstarat ilegálně. V následujícím článku si řekneme něco o tom, proč hry kupovat a dále, jak získat originální kopii hry za** šíleně nízké ceny**!

Sleva na SteamuSleva na Steamu

Originální versus pirátská kopie

Stále diskutovaným tématem je, zda hry zakoupit nebo je nelegálně stahovat. Zatímco se v posledních letech přikláněla většina hráčů ke stažení, poslední dobou se stále více fóra plní zcela opačným názorem. Mohou za to vývojáři a distributoři, kteří se pokouší prodat více kusů za menší cenu. Známé hry tak mohou být k dostání i za 200 – 300 Kč – například nový Counter Strike: Global Offensive-, což už je pro mnohé hráče akceptovatelná cena. Za nízkou cenu hráč získá dobrý pocit, že podpořil vývojáře, a snad ještě lepší pocit, že hru opravdu vlastní. Může si ji kdykoliv zahrát, má k dispozici bonusový obsah a také všechny budoucí aktualizace.

V případě nelegální verze záleží na konkrétním titulu a použité ochraně. Zatímco v minulosti stačilo jednorázově nakopírovat crack, nyní jsou hry častokrát mnohem lépe chráněny a tak přestože se podaří prolomit ochranu, bývá hra o něco ochuzena. Většinou tak hráči přijdou o důležité aktualizace, které přináší řadu vylepšení, oprav a novinek.

Steam

Pravděpodobně nejrozšířenější cestou, jak si hráči levně a rychle obstarávají hry je služba Steam (více o Steamu v naší recenzi), která nabízí opravdu výrazné slevy na jednotlivé hry. Obvykle je to každou středu jako Midweek madness a o víkendu pak Weekend deal. V těchto obdobích se objevuje jedna, dvě nebo výjimečně tři hry se slevou 30% až 80%! Například hra, která běžně stojí 1300 se prodává po slevě 75% za neuvěřitelných 325 korun! Ale to není zdaleka vše, protože o Vánocích, letních prázdninách a několika dalších svátcích bývají k dispozici desítky her se slevou až 80%.

Další sleva na SteamuDalší sleva na Steamu

Digitální kopie v obchodech

Inspirováni Steamem a dalšími digitálními distributory začaly vznikat online obchody, ve kterých si samotné klíče her můžete také ihned zakoupit. Přestože ceny často nejsou tak nízké, pořád jsou mnohem nižší než v obyčejných obchodech.

Otázkou pak zůstává, zda je hráčům bližší nižší cena, za kterou získají pouze čistě digitální kopii hry, tedy něco jako CD key, nebo chtějí raději krabici hry, která často obsahuje bonusy, jako mapy, návody a zajímavé podrobnosti o hře.

Online obchod s digitální distrubucí herOnline obchod s digitální distrubucí her

Bazar

Třetí možností je samozřejmě bazar, ve kterém jsou hry k dispozici. Oproti ostatnímu použitému zboží se hry nikterak neponičí a jsou stále jako nové. To ovšem neplatí u některých účtů MMORPG, které lze registrovat pouze na jednu emailovou schránku. Tu pak původní uživatel nechce vydat a může být problém se zajištěním ochrany celého účtu, jelikož první majitel si samozřejmě může nechat zaslat heslo na svůj email.

Další online obchod s digitální distrubucí herDalší online obchod s digitální distrubucí her

Závěrem

Jak jsme si dnes ukázali, originálky her lze jednoduše získat za nízké ceny, čehož využívá stále více hráčů. A není divu, pokud se vám nějaká hra líbí, je jenom dobře podpořit vývojáře, aby mohly vznikat další pokračování této hry nebo úplně nové hry s novými nápady. Stejně jako se platí za všechno ve světě, bylo by fér něco málo přispět také tvůrcům hry. V opačném případě se dočkáme stále horších her a časem už možná žádných.

Článek Hry za poloviční ceny – Jak je získat? byl publikován 30. srpna 2012 v 05.00 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...