Worldshift

Tagy:  Worldshift, Black Sea Studios

Sponzorované odkazy:

Worldshift

Ve 21. století zasáhl Zemi asteroid. Nebyl dostatečně velký na to, aby způsobil přílivovou vlnu a spláchnul druh homo sapiens sapiens z pevniny, zato ale v sobě nesl zárodky viru, jenž přinesl velké části lidstva záhubu. Svět se změnil a právě odtud přichází název nové strategie Worldshift.

W1W1

Vy se budete zabývat děním o několik tisícovek let později, kdy se na Zemi ještě vyskytují zbytky viru a na mnoha místech jsou naleziště xenolitu , coby zvláštního minerálu, který zvláštním způsobem ovlivňuje podnebí na planetě. Civilizace se rozpadla, potomci nákazou zasažených lidí obývají pralesy a disponují magickými schopnostmi, zatímco veškerá populace „nezasažených“ žije v pěti obrovských městech. Do toho všeho k nám z vesmíru zavítají mimozemšťané, které přilákal ohromný výbuch.

První dojem

Už při prvním spuštění RTS od německých Black Sea Studios je jasné, že Worldshift klade největší důraz na online klání. Hra sice nabízí osmnáct misí, ale ty jsou tak lineární, nezáživné a jednoduché, že to snad ani nestojí za řeč. To se ovšem nedá říci o multiplayeru, kde v online bitvách proti sobě stojí trojice hratelných frakcí: Lidé, Kmeny (obyvatelé pralesů) a The Cult (emzáci). Vývojáři si dali záležet na tom, aby žádná ze soupeřících stran neměla navrch. A hra se tak po MP stránce stává velice zajímavým a zábavným titulem. Stejně tak stavění budov bylo ořezáno, jak to jen šlo, protože se Worldshift soustředí především na soubojovou složku hry. Za každý odehraný zápas dostáváte „battle points“, za něž si můžete koupit různé upgrady, které vám zůstanou natrvalo! Tento zajímavý RPG prvek je naštěstí vykompenzován tím, že hra automaticky nabízí klání s lidmi s podobným počtem bodů.

W3W3

Kromě deathmatche a týmového deathmatche (2 vs. 2, popř. 3 proti 3) si můžete vyzkoušet i kooperativní mise. Bohužel ve snaze přinutit hráče, aby si prošli i nepovedený singleplayer, se v Black Sea rozhodli pro ne moc oblíbený systém postupného odemykání těchto map. Takže chcete-li si užít všechny kooperativní mise, musíte dojet příběhovou kampaň, což není zrovna ta záživná část.

Ovládání

Přesto že ve Worldshift chybí tutoriál nedá se říci, že by hráč nevěděl co a jak. V každé příběhové misi jsou po zemi rozesety ukazatele cesty, takže nikdy nemáte problém s tím, kam se v členitém terénu vydat. Na herní mechanismy si sice musíte přijít sami, naštěstí se však nejedná o nic složitého a ovládání se vám rychle zadře pod kůži, což přijde vhod v multiplayeru. Bohužel se však Worldshiftu setkáte s omezeným ukládáním pozice. Což silně otravuje při hraní kampaně.

W2W2

Vizuální stránka hry

Vývojářům se musí nechat, že grafika je opravdu pěkná a prostředí i postavy vypadají velice dobře. Ani efekty střelby, výbuchů a elektrických skratů nikoho neurazí. Za pozornost ale stojí hlavně hudba, která membrány vašich rozezní do dokonalých instrumentálních tónů. Motivů je sice jen pár, ale člověk si připadá jako ve filmu. A hudba kvalitně zlepšuje atmosféru ne moc dobře zpracovaných kampaní.

W4W4

Minimálni HW nároky pro hru Worldshift:

Procesor: 1,5 GHz

RAM: 512 MB

Grafická karta: 128 MB 3D karta

W5W5

Závěrem

Worldshift je zajímavým titulem, který se ovšem potýká s pár problémy a to hlavně po stránce singleplayerové. Stejně tak střelba postaviček skrz budovy či terénní překážky nepřidává hře na realitě. Kampaň a její jednotlivé mise jsou hodně stereotypní a ve výsledku se nejedná o nic jiného než dostat se z bodu A do bodu B. Ovšem po stránce multiplayerové se hře dostává slušná porce zábavy a se svými kamarády u ní jistě strávíte mnoho hodin. U nás se tato gameska objeví 30.11.2008 za pouhých 299Kč, což je poměrně slušná odměna za některé nepovedené prvky této hry. Na závěr si vychutnejte oficiální trailer hry…

Článek Worldshift byl publikován 22. října 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...