Red Faction: Guerilla

Tagy:  Red Faction: Guerilla, Red faction, Guerilla

Sponzorované odkazy:

Red Faction: Guerilla

Různá povstání a guerillové války nás ve hrách provázejí od samého začátku a nevypadá to, že by to mělo v brzké době ustat. Kdo by nechtěl vyvést hlavního hrdinu za spárů totalitního režimu, zločinné organizace nebo jen třeba z fárání do dolů na Marsu? Mnohým teď probleskla hlavou myšlenka a vzpomínka na hru Red Faction, která právě takovýto konflikt ztvárňovala. Od té doby již uplynulo spoustu vody, ale série stále žije a my bychom si měli povědět, co nás bude čekat v nejnovějším pokračování Red Faction: Guerilla.

Nejnovější pokračování kromě PC zamíří i na next-gen konzole vyjma Nintendo Wii. Pokud si ještě alespoň matně pamatujete průměrný příběh z minulých dílů, můžete ho klidně zapomenout. Red Faction: Guerilla bude úplně něco jiného a snad pouze stejná planeta bude pojítkem mezi jednotlivými díly série. Scénář již nemohl být zvolen prozaičtější a opět se tedy dočkáme uzurpující organizace, která pořádně utlačuje dělníky, kteří do úmoru makají na terraformování Marsu. Netrvá dlouho a reptající řeči se mění v otevřený konflikt na povrchu planety. Body za příběh hra rozhodně sbírat nebude a ani se o to nesnaží. Těžiště zábavnosti by mělo ležet jinde.

Největší evoluce v Red Faction: Guerilla bude jiný pohled na hratelnost. Již nepůjde o FPS střílečku jako v prvních 2 dílech série. Nyní se vše přesune do pohledu ala Battlefield. Zde ovšem bude primárně kladen důraz na pořádný a adrenalinový singleplayer. Hrou se budete tedy prokousávat skrze množství povinných i zcela volitelných úkolů, díky nimž budete nejen zvyšovat svoji reputaci a tzv. Resistence level, díky němuž budete moci najímat lepší a lepší vojáky pod své obojí. Osobně jsem hodně zvědavý na skladbu úkolů, protože jestli se hráčům nedostane patřičné rozmanitosti, hra nikoho dlouho neudrží. Slibováno je také množství dopravních prostředků, čímž se opět dostáváme blíže k již zmiňované sérii Battlefield.

Red Faction jako jedna z prvních her se chlubila kompletně zničitelným prostředím čehokoliv a nazývala to vzletně GeoMod. Pravda ovšem byla, že rozbíjet nešlo rozhodně vše a ne všude. Nicméně přesto byla občas práce s raketometem v určitých chvílích obzvlášť zábavná a soutěž o titul „Udělám ten největší kráter“ měla grády. Pozitivní informací je, že se GeoMod vrací v té nejlepší formě! Chlapci z THQ měli na a doladění a zlepšení tohoto enginu spoustu času a jak občas prosáknou nějaké interní informace z betatestingu, jde prý o ten nejlepší engine kompletní destrukce. Už teď mám v hlavě tisíce nápadů jak GeoMod využít ve vlastní prospěch nejen v single, ale hlavně multiplayeru! Jak vidno z okolních screenshotů, měla by být i grafická stránka Red Faction: Guerilla pořádně našlápnutá, i když je nutné brát obrázky s rezervou… Někteří jste možná zaznamenali aférku, kdy uniklo několik interních screenshotů, na kterých byla hra vyloženě hnusná. Snad se opravdu na grafice usilovně pracuje a nejde o hrátky s Photoshopem. Do roka a do dne snad již bude hra dokončená a schopná vypuštění mezi nadržené hráče. Těšíte se tak jako já?

Koupit Red Faction: Guerilla za 899,–Kč

Red Faction: Guerilla video trailer:

Článek Red Faction: Guerilla byl publikován 22. dubna 2008 v 10.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...