Red Dead Redemption – Western jak má být!

Tagy:  Red Dead Redemption, Rockstar Games, GTA 4, Divoký západ, western, kovboj, RDR, John Marston, Gatling, Revolver

Sponzorované odkazy:

Red Dead Redemption – Western jak má být!

Vyprahlé prérie plné různých banditů, desperátů a stejně nelítostných šerifů, kteří v ruce třímají samotný zákon, to je pravý Divoký západ. Představte si westernovou hru s implementovaným herním systémem z legendární série GTA. Ano, chlapci z Rockstar si na chvíli odskočili od tajemných velkoměst současnosti do dob plných nespravedlnosti, sucha a hrdinských pistolníků. To zní velmi lákavě…

Dokonalé prérie…Dokonalé prérie…

Cesta do prérií

Ostřílený pistolník John Marston se po dlouhé době vrací do nelítostných prérií, aby očistil jméno své rodiny. Jeho hlavním úkolem je zbavit se bývalých členů jeho obávaného gangu, který plenil stovky vesnic, barů a farem. Hlavní dějová linie je podávána v dobře načasovaných dávkách a způsobem známým ze série GTA. Propracovaný hlavní příběh je velmi dobře doprovázen špičkově ztvárněnými vedlejšími úkoly, ve kterých na vás čekají různorodé překážky a nebezpečí. Nudit se tedy nebudete ani v případě vedlejších úkolů. To celé se odehrává ve velmi rozlehlé krajině poseté mnoha malými vesničkami. Prérie ale nejsou tak mrtvé a pusté, jak je všude psáno a známo, po vzoru GTA to v nich totiž pořádně žije. Velké množství banditů, mnoho dostavníků a také nemalé množství různé pouštní havěti vás bude potkávat neustále.

Tak se ukaž!Tak se ukaž!

Olovo, sudy whisky a pořádně rychlí koníci

Divoký západ nikdy nebyl zrovna bezpečným místem, což vede k použití smrtících zařízení – zbraní. Pětačtyřicítky revolvery, opakovací pušky známé jako Winchestrovky či revoluční kulomet poháněný otočnou klikou Gatling, to je jen zlomek všech zbraní, se kterými budete moci v Red Dead Redemptions klátit řady nepřátel a pouštní havěti. Po těžkém dni se samozřejmě potřebuje každý kovboj trochu uspokojit a oddychnout. Někdo si do baru zajde na sklenku něčeho ostřejšího, někdo si pro změnu zahraje hazardní hry a nebo porovná sílu s ostatními přítomnými v páce. Je mnoho způsobů, jak utratit jmění, když tedy nechcete nějaké nové nádobíčko na zabíjení. Obrovské prérie samozřejmě nemůžete zdolávat po svých, proto jsou k dispozici rychlí oři, kteří vás jednoduše přenesou napříč celým Divokým západem. Další možností dopravy je využití drožek a samozřejmě také železnice, což je úplně nejrychlejší způsob dopravy v Red Dead Redemption. Malou vychytávkou ve hře je také schopnost hlavního hrdiny zpomalit čas. Nejen že vám to zjednoduší míření, ale i zpřístupní možnost zaměření několika nepřátel a jejich následné zneškodnění.

Dostavník na obzoru!Dostavník na obzoru!

Zpracování

Dalo by se říct, že je Red Dead Redemption jakýmsi sourozencem GTA 4, z čehož samozřejmě plyne hned několik podobností. Ovládání bylo celé převzato z GTA 4, můžete se tedy těšit na zaběhnuté ovládací prvky s téměř neznatelnými změnami. Grafické zpracování je na vynikající úrovni. Potěší především dlouhá dohlednost bez rozmazávání vzdálenějších předmětů. Westernovou atmosféru krásně dokresluje výborně zvolená hudba a ke zvukové stránce hry také nemám co dodat. Hrací doba činní krásných 20 hodin nabitých neutuchající zábavou. Red Dead Redemption je zatím k dispozici pouze na XBOX 360 a PlayStation 3. Počítačové verze se pravděpodobně také dočkáme, myslím si, že nastane podobná situace jako v případě GTA 4. Bohužel prozatím tvůrci nevydali oficiální vyjádření.

Pravé poledne může být zrádnéPravé poledne může být zrádné

Verdikt

Western jak má být! Tak jednoduše lze vystihnout hru Red Dead Redemption z dílen Rockstar Ganes. Strhující atmosféra, výborně propracovaný hlavní, ale i vedlejší dějová linie, výborné nazvučení, oku lahodící grafika a plno věcí, které k Divokému západu neodmyslitelně patří. Co víc si přát? Propracovanost Divokého západu v podání Red Dead Redemption složí nejednoho fanouška westernovek. Převzetím ovládání z GTA 4 udělali tvůrci velmi dobrý krok, nemusíte si totiž zvykat na nic nového. Ostatně i noví hráči si ovládání osvojí velmi brzy díky dobrému tutoriálu. Až na několik bugů nabízí Red Dead Redemption opravdu neotřelý zážitek a jen dokazuje, že tvůrci z Rockstar Games hry opravdu umí. Howgh!

Mé hodnocení:  94 %

Výhody:

  • Propracovaný příběh
  • Atmosféra
  • Grafika
  • Ozvučení
  • Hratelnost
  • Vedlejší úkoly

Nevýhody:

  • Občas nějaký bug

Koupit Red Dead Redemption PS3 za 1399 Kč

Koupit Red Dead Redemption XBOX360 za 1399 Kč

Článek Red Dead Redemption – Western jak má být! byl publikován 12. srpna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...