Rig'n'Roll - Ďábelská jízda kamiónů

Tagy:  Rig'n'Roll recenze, Rig'n'Roll hodnocení, Rig'n'Roll zde, Rig'n'Roll here, Rig'n'Roll about, Rig'n'Roll článek, kamión, řízení kamionu, PC hra kamion, 3D kamion, auto, auta

Sponzorované odkazy:

Rig'n'Roll - Ďábelská jízda kamiónů

Neuvěřitelných děvět let pro vás připravovali chlapci z SoftLab-Nsk kamionový simulátor. Jak se dá očekávat, za tu dobu toho naslibovali opravdu hodně. Jak tedy svému slovu dostáli? To vše si řekneme v následujícím článku.

Nabrat náklad, nastartovat a vyrazit na cestu našlapaným kamionem. Právě to je námětem moderního simulátoru Rig’n’Rol. Vše se odehrává v Kalifornii, která je třetím největším státem USA a tak není divu, že i v herním světě bude k dispozici pořádný kus země. Prohlédnout si tak můžete nejznámější památky a většinu zdejších měst. Projet se nádherným Los Angeles jistě není k zahození, co říkáte? Nemusíte se bát ani širých hájů, i prostředí mimo město je velmi pěkně zpracováno. Velmi dobře působí měnící se denní doba, zvláště západ a východ slunce se vyplatí sledovat.

NehodaNehoda

Realita v hlavní roli

Realistické pojetí je přesně to, oč tady běží. Samotné řízení bude pro většinu hráčů velmi obtížné a dokonce chybí jakkýkoliv tutorial, takže jsou hráči ponecháni jen a jen jejich schopnostem. Blinkry, zpátečka a další běžně automatické prvky tady jsou jen ve vašich rukou, ať se vám to líbí nebo ne. Při tom všem musíte striktně dodržovat silniční předpisy. V opačném případě se brzy dočkáte blikajících světel ve zpětném zrcátku. Ano, policejní síla je zde se svým heslem „pomáhat a chránit“ a tak za každý přestupek zaplatíte tučnou pokutu.

ŘízeníŘízení

Příběh a další

Nedílnou součástí hry je nadprůměrný příběh. Jako začínající řidič jménem Nick Armstrong si budete muset vydobýt pořádnou pověst, než se stanete ostříleným šéfem. Jste totiž předurčení vybudovat to největší kamionové impérium pod kalifrontským širákem. Nejdříve vás však čeká dostatek misí, rozhodně nedostanete nic zadarmo. V příběhu se objeví spousta zvláštních postav, které si jistě oblíbíte. Objeví se i malé RPG prvky v podobě postupného vylepšování vašeho vozidla, což jistě hratelnosti také prospěje. Objevuje se i pár rozporuplných věcí, jako dlouhé přespávání v motelu, tankování benzínu a až příliš složité ovládání. Je velký otazník, kolik hráčů to uvítá a kolik hráčů to spíše otráví. To je samozřejmě čistě relativní. Bohužel musím vyčíst i několik nedostatků jako absence přeskakování animací, které často narušují hratelnost. Na tak dlouhý vývoj by se dalo očekávat i více modelů okolních aut. Těch je opravdu málo. Kamera občas také pořádně blbne a tak vůbec nevíte, kde vlastně jste.

Pohled shoraPohled shora

Konfigurace

Jak jsme si již řekli, ovládání není nejjednodušší. Pro plynulost tedy doporučuji použít jakkýkoliv druh volantu, nejlépe s pedály. Prožitek z této hry pak bude maximální. Nároky na herní sestavu nejsou nikterak velké. Na tomto faktu se především podepsal dlouholetý vývoj hry.

DálniceDálnice

Hodnocení

Rig’n’Roll je určitě dobrý simulátor. Pěkně propracovaný příběh, obrovská detailní mapa a jedno z nejrealičtějších zpracování, které spatřily monitory našich PC. Určitě si to své hráče najde. Jen mám dojem, že tento simulátor je spíše pro úžší skupinu nadšenců a mnoho hráčů bude zklamáno. Ale nic na světě nemůže být dokonalé.

Pro více informací můžete navštívit oficiální webové stránky Rig'n'Roll.com.

Výhody:

  • Realičnost
  • Grafické zpracování
  • Propracovanost

Nevýhody:

  • Někdy zdlouhavé animace

Moje hodnocení:  75 %

Článek Rig'n'Roll - Ďábelská jízda kamiónů byl publikován 30. listopadu 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...