Burnout Paradise - ráj všech závodníků

Tagy:  závody, auta, motorky, adrenalin, zážitek, demolice, Burnout Paradise

Sponzorované odkazy:

Burnout Paradise - ráj všech závodníků

„Paradise“ má v překladu význam „ráj“. Ráj je místo, kde se dějí ty nejkrásnější věci. V případě nové vynikající hry Burnout Paradise by se mohlo jednat o místo, kde jsou všechna auta šťastná. Ano, v této vynikající hře to tak většinou bývá. Tedy, záleží o tom, z jakého pohledu se na to budeme dívat. Auto má volnost, může si dělat co chce a jezdit po městě jakoukoliv rychlostí, kdykoliv, kdekoliv, ale také jakkoliv. Je na vás, jak budete řídit, a jak budete zacházet k ostatním autům. Určitě již tušíte, že moc pěkně ne. Bouraní, drcení, úmyslné narážení. Tohle není ráj, to je anarchie!

Úvodem

Burnou Paradise: Ultimate Box je nová závodní hra, která se tvůrcům velmi povedla. Hra pochází z dílen Criterion Games, distributorem se stala slavná společnost Electronic Arts, která má už za sebou řadu nejen závodních her. V lednu 2008 byl Burnou Paradise Představen pro konzole Xbox 360 Sony PlayStation 3. Poté v lednu 2008, od té doby bylo do hry vytvořeno několik stahovatelných balíčků, které celou hru rozšíří a přináší vylepšení. Z části se tak jedná tak také o patch, který má za úkol opravit chyby. A potom přišla na řadu verze pro PC. I když tvůrci tvrdí, že přechod z konzole na PC nezanechal na hře žádné stopy, není to tak zcela pravda. Tohoto faktu poznáte právě ve chvíli, kdy se budete marně snažit hru vypnou a najít někde tlačítko či ikonu, která by sloužila k vypnutí hry. Řekněte sam, zdá se vám vypínání hry pomocí tlačítek Esc a 2×F2 počítačové, nekonzolové, jednoduché a pohodlné? Mně teda rozhodně ne. Co se týče hry jako takové, jedná se o průměrnou závodní arkádovou akci, která má v sobě víc potenciálu, než se může zdát. Hra byla na konzolích hitem. Je otázkou, zda takovým hitem s „Big Boomem“ bude i u nás, na to, že hra vyšla nedávno, je na ní už velmi mnoho kritiky. Oficiální vydání bylo stanoveno na 6.2.2009, tj rok po vydání hry na konzolích.

Celkový pohled na svět

Hra si zakládá na celé řadě promyšlených závodů v různých módech. Téměř na každém kroku narazíte na to, zajezdit si závod na různých herních režimech. Díky fantazii tvůrců se tak vždy nemusí jednat pouze o nudné popíchání a předjíždění závodních vozů z bodu A do bodu B, zajezdit neobvyklé variace závodů, např. velmi kruté závodní derby, pokud se vám povede vyjít z tohoto agresivního a krvelačného závodu živí, předem vám gratuluji. I když je celá mapa ve srovnání např. s titul Need For Speed velmi malá, užijete si na ní hromadu zábavy. Nejen zaplněné křižovatky uprostřed města, ale také dokonalé vinuté serpentiny u hvězdárny za městem či podezřele vhodně umístěné rampy, které vás dokáží neskutečně zabavit. Velkým přelomem hry je také možnost řízení kromě nadupaných auťáků také ty nejrychlejší modely motorek, se kterými se rozhodně nebudete nudit. Velkým plusem také je, že i přes skvělé grafické provedení se s ním průměrný počítač vypořádá na výbornou. Série nahrávání na začátku a pak už hurá do ničím nerušené jízdy; dýchavičnost se dostaví pouze ve chvíli, kdy je s vámi v závodě větší počet protivníků. Možná jste někdy zaslechli fámu, že bez gamepadu nemáte šanci. Já bych to tak rozhodně nehrotil, samozřejmě že kvalitní gamepad nebo volant ovládání hry několikanásobně usnadní, ale pořádně si hru užijete také na klávesnici, pokud možno samozřejmě určenou pro počítačové hraní. Paradise City je samo o sobě krásné město s nádhernou přírodou, že by však bylo bez zásahu civilizace se rozhodně říci nedá. Při projížďkou městem narazíte na ty nejnadupanější a nejsilnjější stroje na světě. V doplnění o motorky tak vznikla komplexní závodní hra, vhodná pro příznivce aut i motorek.

Demoverze ke stažení zde: Stáhnou demoverzi hry

Koupit Burnout Paradise: The Ultimate Box za 1099,–Kč

Článek Burnout Paradise - ráj všech závodníků byl publikován 10. února 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...