Hry nejlevněji ze všech! - Část druhá

Sponzorované odkazy:

Hry nejlevněji ze všech! - Část druhá

Následující článek navazuje na první díl dvoudílného seriálu Hry nejlevněji ze všech. Pokud jste předchozí epizodu ještě nečetli, rozhodně tak učiňte zde. Máte-li to za sebou, nic nebrání představení nejzajímavějších obchodů, díky kterým můžete solidně ušetřit.

Jedním z nejodkazova­nějších e-shopů s hrami je u nás určitě Muve.cz. Stejně jako u předešlých služeb, je i u tohoto prodejce nutné vychytat správný čas, kdy hry zakoupit. Při správném načasování jsou zde k vidění opravdu výhodné koupě, často výhodnější než na Steamu či Originu. Je velmi obtížné zjistit, kde takoví prodejci herní klíče vlastně získávají a oni sami si samozřejmě tohle tajemství záměrně nechávají pro sebe – vždyť na něm mají vybudovaný celý byznys. Hodně se však mluví o kupování her v zahraničí, kde jsou ceny obzvláště nízké. Známým místem je třeba bundlestars.com, kde je značný počet her za pouhé euro (avšak kvalita těchto her není moc vysoká). Možná také znáte www.game.co.uk nebo další zahraniční servery, kde jsou hry za mnohem nižší cenu, než v ČR. Při těchto koupích je ovšem zapotřebí znát dobře anglický jazyk, abyste vše zadali správně. Výhodné ceny na BundleStarsVýhodné ceny na BundleStars

Klíče z těchto serverů by měly fungovat bez problému, avšak je třeba dát si na mezinárodní prodeje velký pozor. Ne každý totiž ví, že jsou elektronické herní klíče většinou omezené na určitý region nebo jen několik států. Jeden kamarád nakoupil klíče na muve.cz, po čemž se je snažil přeprodávat na eBay. Kupujících bylo dost a obchod se solidně rozjížděl. Jaké překvapení však nastalo, když všichni kupující (Američané, Kanaďané atd.) začali protestovat, že klíče vůbec nefungují! Hádáte správně, tyhle klíče prostě fungovaly jen v ČR a tuším v ještě pár dalších zemích, ale v žádném případě na jiných kontinentech. Přesto se můžete setkat i s klíči, které jsou region free, tedy fungují celosvětově. Před koupí v zahraničí si tedy ověřte, že klíč bude fungovat v České republice.

Jak jsme už podotkli, výše uvedené možnosti platí jen v určitých časových horizontech, nikoliv neustále. Bohužel je tak třeba neustále kontrolovat všechny obchody a mít se pořád na pozoru. Práci si můžeme ulehčit přihlášením se k odběru zpráv na email, kde vás na slevy řádně upozorní. Je ale třeba být trpělivý a počkat si. Pokud však hru chcete za každou cenu hned a nechcete tedy kdo ví jak dlouho čekat na slevu, doporučujeme využít aukční servery kde hry často bývají za zlomek ceny (pozor ale na prodejce, kteří tam hru prodávají snad i dráž, než nakolik vyjde třeba na Steamu). Otázka, kterou nelze zodpovědět vždy je, kdy bude žádaná hry ve slevě, mohou to být třeba i měsíce, ale v poslední době se zdá, že slevy jsou čím dál častěji a tak se bychom doporučili raději počkat a ušetřit třeba i několik stokorun.

Ukázka překupnictví ze serveru Aukro.czUkázka překupnictví ze serveru Aukro.cz

Konzoloví hráči pak určitě mohou navštívit taktéž server Gamebazar.cz, kde seženou nejenom hromadu her pro nejrůznější konzole, ale dokonce i samotné konzolové platformy – a to za vcelku výhodné ceny. Nechceme vás však zahltit seznamem serverů, kde hry můžete sehnat. Snažili jsme se pro vás tedy vybrat ty nejlepší místa, které byste určitě neměli zapomenout navštívit. Pokud víte o dalších dobrých obchodech, budeme rádi, když je zmíníte v komentářích níže.

Jak je vidět výše, nakupovat z oficiálních obchodů hry za plnou cenu je pro běžné hráče vysoce nevýhodné. To samozřejmě neplatí v případě, kdy hráč vyloženě touží vlastnit fyzickou krabici hry (případně s několika bonusy) či když chce hru získat ihned po vydání. Ve druhém případě by se čekání na slevu pěkně protáhlo a netrpělivci tak bohužel nemají jinou možnost, než si hru pořídit za plnou cenu. V tomto článku jsme se snažili ukázat několik cest, jak hry získat levněji – doufáme, že našim čtenářům ušetříme nejednu korunku.

Článek Hry nejlevněji ze všech! - Část druhá byl publikován 16. září 2014 v 05.00 v rubrice Herní weby a Herní software. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (791).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...