Escape from Paradise City

Tagy:  Escape from Paradise City

Sponzorované odkazy:

Escape from Paradise City

Ráj na zemi, ve kterém není nouze o násilí, vraždy, záhadnou smrtící epidemii a hrstku hrdinů? To si nechám líbit. Ostatně hrát za hrdiny, pro které je kriminál synonymem domova se nepoštěstí každý den. A to vše v kombinaci RPG a ekonomické strategie od málo známého dánského vývojářského studia Sirius Games. Vítejte ve hře Escape from Paradise City!

Představte si tedy pěkné americké městečko, které je sužováno neustálými válkami gangů, rabováním a jinými radovánkami gangsterů. Do toho všeho se začíná šířit městem tajemná smrtící nemoc… Šíří se panika a tu je třeba zastavit (nejlépe i s mafiány). To je práce jako stvořená pro agenturu se jménem…ehm… Agentura. Ta do akce povolává své tři nejlepší zaměstnance a v tu chvíli se dostáváte ke hře vy.

Jako správné RPG je každá z hlavních postav úplně jiná. Nicholas Porter je bývalý zloděj a mistr s nejrůznějšími střelnými zbraněmi. Zatímco Angel Vargas je přebornice na pouliční boj se vším, co se dostane do blízkosti jejích sličných ruček. Trojici uzavírá zkorumpovaný policejní detektiv Boris Chekov. Tady je třeba říct, že obtížnost celé hry je hodně nevyvážená a pokud vám přidělí hra na nějakou misi právě Borise, budete se mít co ohánět. Oproti zbylé dvojici je až směšně slabý.

Hra se tedy skládá z misí, ve kterých je hlavní náplní zaprvé mlácení nepřátel, za druhé mlácení nepřátel a za třetí získávat respekt, budovy a vyjednávat s bossy konkurenčních frakcí. Městu se nemůže upřít velká dávka živosti, kdy se vše řídí podle denní doby a aktuální situace. Kromě vyjmenovaných úkonů jsou zde už nakousnuté RPG prvky, statistiky a úkoly. Je totiž třeba vylepšovat vaše bijce, jinak byste neměli šanci v bitkách o další území, které zvyšují váš vliv. Pokud se vám podaří území dobýt, můžete si najmout své gangstery, kteří budou teritorium hlídat. Na svém písečku také můžete (spíše musíte) navštěvovat různé podniky, které vám buď dovolují verbovat různé pochybné existence, nebo vám zvyšují peníze, atd.

Graficky je na tom Escape from Paradise City celkem dobře. Sice jsou modely postav i okolních předmětů poměrně málo detailní, ale vše vynahrazuje poměrně věrná realističnost a například střídání dne a noci je radost ke koukání. I zvuky jsou povedené a hru nijak neruší. Jen škoda, že v tomto duchu se nedá zhodnotit celá hra. Máme tu totiž poměrně tupou strategii s RPG prvky, která nepřináší nic nového a slibovaná ekonomická stránka se propadla někam hodně hluboko, že ji ani nepostřehnete. Za to bitek tu je až příliš. Prostě ani ryba ani rak. Neztrácejte čas s průměrnou hrou, když minulý rok byl bohatý na spousty daleko lepších titulů.

Hodnocení hry: 55%

Escape from Paradise City video trailer:

Escape from Paradise City demo download:
Escape from Paradise City demo

Koupit Escape from Paradise City za 299,–Kč

Článek Escape from Paradise City byl publikován 3. ledna 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...