Batman: Arkham City

Tagy:  Batman: Arkham City, Batman, Arkham City, Arkham, City, games, game, hra

Sponzorované odkazy:

Batman: Arkham City

Batman. Pod tímto pojmem si zpousta lidí představí film, ale ti co se aspoň trochu zajímají o PG svět, tak si vzpomenou, že ještě nedávno Batman byl vyhlášen jako jedna z nejlepších her minulého roku. Což by někdo ani neřekl, když se vydávaly hry typu Assassins Creed, CoD: Black Ops aj. Pojďme si teda říct co nás čeká a nemine v tomto díle.

Pokud jste první díl Batman: Arkham Asylum stále ještě nehráli, rozhodně byste to měli napravit. V příběhu jste se přenesli v roli Batmana do prostorů věznice Arkham Asylum, kde zrovna mělo za vaší asistence dojít k uvěznění jednoho z nejhorších a zároveň nejšílenějších padouchů – Jokera. Jak se dalo předpokládat, Joker měl všechno dopředu důkladně nachystáno pro své zvrhlé pobavení, takže jste se museli vydat na strastuplnou cestu jeho pronásledování.

V příběhu Arkham City se přesuneme o několik let kupředu. Za zneškodnění všech padouchů a Jokera si totiž všechny zásluhy neprávem připsal ředitel věznice Quincy Sharp. To mu dalo do rukou velkou moc a možnost začít realizovat poměrně šílený plán, jak ve velkém zatočit se stále větším počtem zločinců. Sharp skoupí většinu pozemků v chudinské čtvrti, tu poté obežene vysokým plotem a dovnitř umístí všechny trestance. Tím se mu sice podaří vyčistit město a hlavně vyřešit problém s přeplněnou věznicí, ale další ještě závažnější problém je nasnadě.

Příběh začíná v okamžiku, kdy se v Arkham City objeví Batmanův odvěký nepřítel – Two Face. Aby si získal pořádnou reputaci a vliv, podaří se mu kapitální úlovek. Jeho poskoci zajmou Catwomen a tu chtějí veřejně popravit. Batman, který do té doby jen postával v pozadí se konečně vrhne do pořádného boje. Zatím se spekuluje o tom, že záchrana Catwomen by neměla být základním kamenem celé hry, tedy vaším hlavním úkolem, ale pouze jejím začátkem. Ve hře by totiž měl být i rozsáhlý multiplayer, který je mezi hráči stále populárnější. Měli byste tak Catwomen po pár minutách zachránit, přičemž druhý hráč by se k vám měl v její roli přidat a společně byste měli projít celou hrou.

Ztvárnění města má podle pár informací vypadat luxusně a působit reálně. Samotná hra by měla být až 5× rozsáhlejší. Město by mělo být rozdělené na několik hlavních částí. To podle toho, kdo danému území zrovna vládne, což byste měli na první pohled okamžitě poznat. Autoři si navíc vzali docela velké sousto, protože nabídka hlavních padouchů je úctyhodná. Vedlo Two Face by se měl představit třeba Tučňák, Hádankář, Mr. Freeze, Hugo Strange, Calendar Man, Joker a další a další, které znáte nejen z filmu. Proti každému byste navíc měli podniknout nějaký finální souboj. Opravdu zajímavé.

Bojový systém má být trochu pozměněn. Hned od začátku byste měli mít k dispozici všechny zkušenosti, které jste získali v předchozí hře a pomalu k nim přibalovat další. Batman by měl mít více možností zabíjet, například v letu nebo zneškodnit naráz několik protivníků. Díky různým teritoriím může ovšem i taktizovat a neřešit všechno jen hrubou silou. Některé skupiny spolu spolupracují, jiné se naopak nenávidí, takže toho může využít a poštvat je proti sobě.

Připraveno bude spousta vedlejších úkolů, které nebudou povinné, ale měly by vás ještě víc zatáhnout do dění hry a do celého příběhu. Způsob, jak se k těmto úkolům budete dostávat, je poměrně zajímavý. Získáte funkci, díky které budete moci odposlouchávat policejní vysílačky, ale i vysílání vašich nepřátel. Můžete tak zaslechnout věci, které se vám můžou hodit a využít je pro sebe. Odposlech rádií ale nebude jediná možnost, jak se dostat k vedlejším úkolům. K dispozici bude i telefonní budka.

V tomto díle se očekává parádní hratelnost, kterou byl již první díl proslulý. Tvůrci chystají i multiplayer, který by měl přinést několik módů.

Závěrem

Jedno z největších zklámání je to, že hra příjde na naše pulty zřejmě až začátkem řijna tohoto roku. O proti minulému dílu se čeká spousta změn, nejen v hratelnosti, ale také v možnosti boje a především přidáním nových padouchů, které znáte z filmu. Podle informací od tvůrčí firmy je hra ve fázi testování. Batman vyjde jak na konzole tak na PC. Kdo si počká ten se dočká. Určitě se máme na co těšit.

*

pozn. redakce

Screenshoty použité v tomto článku byly převzaty z webu ABCgames.cz a také schváleny adminem webu ABCgames.cz.

Článek Batman: Arkham City byl publikován 11. března 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...