Batman: Arkham Asylum – Joker opět míchá karty

Tagy:  Batman, Arkham Asylum, Joker, Third person, Temný rytíř, Gotham, Rocksteady Games

Sponzorované odkazy:

Batman: Arkham Asylum – Joker opět míchá karty

Nad Gotham City se opět svírá ruka zla. Všemi známý Joker však byl chycen, ale nebyl by to on, aby neměl nějaké to eso v rukávu. Čeká vás lítý boj se všelijakými nestvůrami a nebezpečnými nohsledy obávaného Jokera v tajemné věznici Arkham Asylum. Pojďme se tedy podívat, co si pro nás chlapci z Rocksteady Games připravili.

Arkham Asylum: ozdravovna pro zloduchy

Temný Rytíř odvádí svého odvěkého nepřítele do útrob slavné věznice Arkham Asylum. Dostane se však do pasti, kterou obdržel jako dárek na rozloučenou od Jokera. Bývalá psychiatrička, která měla na starost Jokera, zběhla a přidala se právě k němu. Zredukovali většinu stráží a z věznice si udělali doupě zla. Celou tuto situaci musí uklidit neohrožený super hrdina Batman s pomocí zbylých zaměstnanců věznice. Jestliže hledáte předlohu toho příběhu, nenajdete ji. Celý příběh je udělán přímo na míru této hře, a tak se cítíte, jako byste prožívali další unikátní díl z Batmanovské ságy, ale s jedním velkým rozdílem. Nyní už nejste pouhý čtenář, respektive divák, nyní jste povýšili. Stali jste se velkým Temným Rytířem. V dnešní době již není v módě „Rambo“ styl hraní. Přímé vrhnutí doprostřed rozbouřeného davu nepřátel znamená jistou smrt a pokud se vám podaří přežít, dříve nebo později ztratíte štěstí a vy budete muset zpět na nejbližší checkpoint, kterých je požehnaně, a tak nebudete muset procházet půlku levelu. Vaší možností je využít okolního prostředí, lépe řečeno, stačí využívat větracích šachet, soch či jiných únikových cest. Pak už vám nezbývá nic jiného, než nepřítele chladnokrevně a hlavně potichu zavraždit. Jestliže nemáte na vybranou, máte k dispozici vymoženost zlepšující detekování poklopů kanálů, případně větracích šachet a nebo detekování nepřátel, kteří se nacházejí za zdí. Občas se vám naskytne příležitost využít speciální vyhledávací mód. Využijete ho převážně při vyhledávání různých stop, podle kterých později najdete dotyčnou osobu.

Vážný vtipálek JokerVážný vtipálek Joker

Pravačka, levačka a zloduch leží

Boj v tváří v tvář budete využívat opravdu velmi často. Čeká vás mnoho různých bojových chvatů bez jakéhokoli studování pořád nových kombinací tlačítek. Nakonec vás toto bušení může dovést k dobrému výsledku – omráčení, popřípadě odhození nepřítele. Na různé typy zloduchů musíte mít postupem času různé typy strategií. Někteří odpadlíci na vás sem tam nečekaně vyběhnou a budou se vás snažit skolit bednou, tyčí – prostě čímkoli, co najdou na zemi. Možnosti použitelných chvatů v dané chvíli značí různá oznámení nad hlavou nepřítele. Při sprše pěstí se tak může stát, že dostanete příležitost podkopnout útočníkovi jeho ctěné dolní končetiny. Při finálním úderu na posledního nepřítele ze skupiny se celá hra zpomalí a vy si tak můžete vychutnat krásnou chvilku vítězství. Čím dál se dostáváte, tím častěji potkáváte větší a větší skupinky Jokerových poskoků. Všechny souboje, komba a efekty si naplno užijete z pohledu třetí osoby.

Batman v akci. Zloduch je ve špatný moment na špatném místě.Batman v akci. Zloduch je ve špatný moment na špatném místě.

Netopýří hračičky v akci

Nebyl by to Batman, aby neměl plno různých udělátek. Velmi povedené a promyšlené je vystřelovací lano, které vám nejen umožní se dostat z místa A na místo B, ale i pomůže při soubojích. Na nepřátele se můžete snést v opravdu originálním stylu a překvapit je z neočekávané strany. Lano má velký dosah a proti konkurenci je jeho používání opravdu velmi časté. Další vhodnou utilitou je speciální kapalina, která proboří podlahu pod zloduchy. Většina z vás jistě ocení i „zjišťovač“ mentálního stavu a srdečního tepu. Vaše nepřátele tak můžete v klidu deptat a počkat, dokud se nezblázní a nebudou střílet na cokoli, co se hne. Šikovná věcička je také speciální pohled umožňující vidět nepřátele za zdí. Ukáže vám i to, jestli má protivník v ruce zbraň.

Strašidelné to místoStrašidelné to místo

Zpracování

Hru jako takovou jsme si již probrali. Teď nás čeká technické zpracování. Co se týče grafického zpracování, zařadil bych Batman: Arkham Asylum k dnešnímu nadprůměru. Tvůrci vsadili na grafický projev dokonale navádějící atmosféru. V počítačové verzi by měla být využita technologie PsychX pro zpracování fyziky. Měli bychom se tak dočkat dobré zničitelnosti okolí. Hudba velmi povedeně dokresluje atmosféru blázince a dabing je na tom také velmi dobře.

Baf!Baf!

Závěrečný souhrn a hodnocení

Batman: Arkham Asylum je opravdu povedená adaptace knižní, respektive komiksové, a filmové předlohy. Zpracování je na velmi dobré úrovni. Herní doba se pohybuje okolo 12 hodin. Systém boje na blízko si opravdu užijete, stejně jako ten krásný pocit posledního úderu. Pro skalní fanoušky série Batman je hra takřka povinností, pro ty ostatní je to opravdu zážitek a mnoho hodin špičkové zábavy.

Moje hodnocení =  90 %

Výhody:

  • Propracovaný příběh
  • Hudba a dabing
  • Souboje
  • Atmosféra
  • Herní doba

Nevýhody:

  • Téměř nezničitelné okolí

Koupit hru Batman: Arkham Asylum PS3 za 1299 Kč

Koupit hru Batman: Arkham Asylum PC za 899 Kč

Koupit hru Batman: Arkham Asylum XBOX 360 za 1299 Kč

Článek Batman: Arkham Asylum – Joker opět míchá karty byl publikován 18. září 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...