Saints Row: The Third - užívejte si volnosti

Tagy:  Saints Row, The Third, Saints Row 3, Saint Row, Steelport

Sponzorované odkazy:

Saints Row: The Third - užívejte si volnosti

Některé hry se snaží vytvořit atmosférické prostředí, čerpající z příběhů reálných postav, nebo se Vás pokoušejí posadit do role superhrdiny, jehož posláním je boj proti zlu. Saints Row: The Third není jako tyto hry, protože zde uchopíte do rukou naprosto likvidační zbraně a rozstřílíte vše, co vám přijde do cesty. Vývojáři nového Saints Row se ani nepokouší vyrazit dech převratnou grafikou, ale řekněme si na rovinu – co je lepší než myšlenka otevřeného herního světa, ve kterém postupem času získáváte přístup k úžasným hračkám, se kterými si můžete dělat doslova, co chcete.

Steelport, město nekonečných možností.Steelport, město nekonečných možností.

Ponořte se do války gangů

Třetí díl nijak nenavazuje na předchozí díly, a proto se můžete bez obav ponořit do tohoto nového šílenství. Po neuvěřitelné úvodní sekvenci, ve které bezostyšně ukradnete celý bankovní trezor v maskách obřích hlav, se gang Svatých přesune do města Steelport a Vy jakožto jejich vůdce se dostáváte do role zločince jdoucího za mocí. Při cestě za tímto nelehkým cílem vám kříží cestu ostatní mocné gangy a to maskovaní Luchadores, styloví Morningstars a Deckers, gang inspirovaný filmem Tron. V průběhu hry potkáte i několik přátelských postav, s nimiž si Váš hlavní hrdina občas zazpívá nebo jinak v rámci zábavy ucelí přátelství. Herní dynamiku podporuje rytmický soundrtrack a bušení rytmu ve skladbě „Power!“ od interpreta Kanye West jen zvyšuje tep krve proudící ve vašich žilách v napjatých okamžicích.

Když vykrást banku, tak stylověKdyž vykrást banku, tak stylově

Tvoření postav dá prostor vaší kreativitě

Vše v Saints Row je naprosto absurdní a zpečetit to můžete tím, že si vytvoříte v intuitivním editoru například postavu, která chrochtá a nosí zvířecí oděv. Řada možností přizpůsobení postav je velmi působivá a neexistují žádná omezení při jejich tvorbě, což Vám dává možnost vytvořit si postavu přesně dle vkusu. Například já jsem si tvoření vraždícího maniaka Jokera náramně užil. Pokud Vás začne vytvořená postava v průběhu hry nudit, tak stačí navštívit plastickou chirurgii, pár obchodů s oblečením a rázem se ze směšně vypadajícího maskota stane stylový mafián v drahém obleku.

Kostýmy jsou opravdu rozmanité.Kostýmy jsou opravdu rozmanité.

O zábavu postaráno

Tento druh svobody charakterizuje celý Saints Row: The Third. V předchozích dílech bylo nutné, aby hráč získal dostatek respektu, díky kterému otevřel další mise. Ve třetím dílu máte od chvíle, kdy dorazíte do Steelport, přístup k velkému sortimentu vozidel a stejně bohatý seznam misí a můžete se okamžitě pustit do jejich plnění. Mise jsou velmi rozmanité a těšit se můžete na dovádění v tanku, v němž působíte určitou škodu, nebo na reality show profesora Genkiho, ve které se musíte poprat s řadou smrtících pastí, vražedných nepřátel, avšak občasně nastrčený obrázek pandy nesmíte zničit, neboť zabíjení pand je neetické. Tyto bláznivé mise jsou propleteny hlavním příběhem, který byste si neměli nechat ujít, protože jeho zábavnost je potěšující, ale nakonec se stane značně předvídatelným. Hra nabízí také dva alternativní konce, které dokáží překvapit, a díky tomu herní dějství ukončíte s blaženým pocitem. Stejně zábavné jako je působení zmatku ve Steelport na vlastní pěst, je multiplayer v němž můžete pomocí Steamu hrát s přáteli a volně se pohybovat po městě, či plnit mise.

Dovádění v tanku je v Saints Row: The Third na denním pořádku.Dovádění v tanku je v Saints Row: The Third na denním pořádku.

Konečný verdikt

Svět, ve kterém máte přístup ke všem těm úžasným hračkám, není zdaleka dokonalý a tak se musíte smířit s nedokonalými grafickými detaily občasnými bugy a ani nepřátelské postavy nevykazují moc velkou dávku inteligence. Mají tendenci stát v otevřeném prostoru, což ovšem jen znásobuje účinek vražedných zbraní, kterými je bombardujete. Saints Row: The Third vám dává přístup k mnoha zábavným aktivitám, zbraním a vozidlům a dokáže zabavit na poměrně dlouhou dobu. Originalita toho herního titulu je hlavním faktorem a pokud máte chuť na dávku absurdity, tak nebudete zklamáni.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

  • Volnost
  • Rozmanité zbraně a vozidla
  • Zábavné mise

Nevýhody:

  • Občasné bugy
  • Inteligence postav

Koupit Saints Row: The Third na PC na xzone.cz

Koupit Saints Row: The Third na PS3 na xzone.cz

Koupit Saints Row: The Third na Xbox 360 na xzone.cz

Článek Saints Row: The Third - užívejte si volnosti byl publikován 14. května 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Petr Pitucha. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...