Paradise Lost - Kosmický horor s krásným prostředím

Sponzorované odkazy:

Paradise Lost - Kosmický horor s krásným prostředím

Hororový žánr je již odedávna jeden z těch oblíbenějších, koneckonců, každý se něčeho bojí. Někdo se bojí rád, někdo ne. Člověk si ale často pod pojmem horor představí krev, motorovou pilu, hřbitovy a opuštěná místa. Ale co takové spojení hororu a vesmíru? Ridley Scott by jistě potvrdil, že se mu tato kombinace vyplatila, soudě podle úspěšnosti jeho filmu Vetřelec. A my bychom vám tímto rádi představili jeden z mnoha projektů na Kickstarteru – Paradise Lost.

Vývojářem je mladý Juan Pedraza, který má prý již dlouholeté zkušenosti s vývojem her. Rád by, aby jeho hra přinesla hráčům strach a úžas zároveň.

A o čem, že hra je? Je to kombinace sci-fi a hororu v survivalu z první osoby. Hra se točí okolo žánru známého jako kosmický horor, kdy hráč pociťuje strach z neznámého a nepřekonatelného během pokusů o přežití, které se občas zdají být beznadějné. Hráč bude mít k dispozici zbraně, což ale nebude ani náhodou stačit, abyste se dostali skrze své nepřátele. Bude třeba využít také důvtip a umět se správně rozhodnout.

Děsivá atmosféra s krásným prostředím je podle vývojáře to, co zaujme.Děsivá atmosféra s krásným prostředím je podle vývojáře to, co zaujme.

Juan se nechal slyšet, že ačkoli je zde velké množství hororových survival her, tak doufá, že krásná a děsivá atmosféra, kterou jeho hra nabízí, by mohla napomoct tomu, aby byla jednou z těch nejstrašidelněj­ších.

Zmizení na opuštěné planetě

Příběh se odehrává na planetě, jejíž jméno je stále v utajení. Je pohřešován tým vědců, kteří na ní zkoumali faunu, flóru a pozůstatky po civilizaci, která zmizela před tisíci lety, aniž by zanechala nějaké stopy. I přes to ale planeta vypadá bujně a plná života, jen je do značné míry zbavená zvířat a vnímavých bytostí. Do posledního místa, které výzkumný tým viděl, byl zaslán průzkumný droid, který odhalil tajemnou událost. Tyto záběry je možné vidět i v jednom z trailerů. Bohužel ale nebylo nalezeno nic než pár kusů jejich vybavení a stopy krve. Tým je pryč a pravděpodobně i mrtvý. Jejich vesmírná loď vykazuje známky havárie, což jim pravděpodobně znemožnilo útěk. Analýza lodi nevykazuje žádné vnější poškození a připouští se napadení neznámými nepřáteli. Průzkumný droid našel záhadnou kopulovitou strukturu a při bližším prozkoumání bylo zjištěno, že se na ní nachází podivný energetický podpis. V žádném případě není možné, aby za jeho postavení byla zodpovědná dávno zmizelá (vyvražděná?) civilizace, jelikož struktura vypadala organicky a vymykala se ze standardů architektury, kterou je obklopen zbytek planety. Droid zaznamenal tísňový signál, ale ještě před analyzováním byl napaden neznámou silou. Při odletu z této oblasti droid objevil další podobné struktury, které vedly na další neprobádaná místa planety. Nakonec se dostaneme do oblasti, která vykazuje jasnou pomoc lidské(?) ruky, ale stopy po lidech nikde nejsou. S výjimkou znepokojivého stroje, ze kterého vychází tekutina, která vypadá jako krev. Nakonec se droid setká s něčím, co nepřipomíná žádnou ze známých forem života.

Na planetě je možné narazit na neobvyklé věci, zvuky i místa.Na planetě je možné narazit na neobvyklé věci, zvuky i místa.

Hrát budete za vůdce osmičlenného týmu speciální jednotky, která byla poslána, aby tuhle situaci vyřešila. Budete s nimi bojovat, překonávat různé překážky a děsivé situace, abyste se dostali k objektivu, který je bezpečný a lokalizuje potencionální přeživší z výzkumné skupiny. Vaši společníci vás mohou podporovat v mnoha směrech, ale stejně tak mohou být zabiti, když nebudete dostatečně opatrní, což vám následně může poněkud ztížit následující průběh. Jsou velice dobří v boji, ale stejně tak vám mohou přidat životy, náboje, nebo vám předat vědomosti o nepřátelích a terénu v různých situacích, takže je dobré si je držet při sobě.

Tropické prostředí, aztécká architektura a mrazivé ticho

Na planetě se budete pohybovat převážně v tropickém prostředí, které zahrnuje džungle, bažiny, pláže, jeskyně a cenote (zatopené závrty, které se nacházejí ve velmi hlubokých jeskyních). V tomto prostředí je třeba si dávat pozor, jelikož nikdy nevíte, co se za stromem nebo kamenem může skrývat. Planeta je obklopená nádhernou architekturou, kterou po sobě zanechala starověká civilizace.Uvidíte krásné chrámy a města, které notně připomínají budovy postavené Aztéky, což akorát přidává na mysteriozitě prostředí. S největší pravděpodobností najdete plno artefaktů, které by vám mohly pomoci, takže mějte oči na stopkách.

Architektura občas neladí s okolím, což naznačuje, že planetu nyní obývá někdo jiný.Architektura občas neladí s okolím, což naznačuje, že planetu nyní obývá někdo jiný.

Hra je stále v raném vývoji, ale my věříme, že by se díky jejímu ambicióznímu vývojáři mohla dostat do povědomí mnoha hráčů. Co myslíte vy, dali byste Paradise Lost šanci? Pro více informací, videí a screenshotů navštivte tuto stránku a třeba se nakonec rozhodnete hru podpořit.

Článek Paradise Lost - Kosmický horor s krásným prostředím byl publikován 21. srpna 2017 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Nicoll Bárová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...