Motel U Medvídků – Špidla přichystal nový horor

Sponzorované odkazy:

Motel U Medvídků – Špidla přichystal nový horor

Počítačová hra Motel U Medvídků vznikla pod taktovkou firmy Špidla Data Processing. Ve hrách už zabíjelo leccos včetně rajčat nebo roztomilé malé holčičky, tak proč ne plyšový méďa. A právě na příslib nefalšované oddechovky u hry s hororovým nádechem chce Špidla nalákat hráče. Jakkoliv se hra může zdát děsivá, jedná se spíše o počítačovou oddechovku s nutnou dávku humoru.

Představte si, že jste konečně získali práci, o kterou jste dlouho usilovali. Jak by ne, tedy pokud jste vyučený elektrikář a máte na starost výlučně chod motelu s pár pokoji. V práci se příliš nenadřete a dostanete dost slušné peníze. Také se vám tato představa líbí? Zdá se to být práce snů. Přesně tak hra začíná…

Motel U Medvídků je ztělesněním útulnosti a přívětivosti.Motel U Medvídků je ztělesněním útulnosti a přívětivosti.

Špidla Data Processing

Motel U Medvídků je novým titulem z produkce Špidla Data Processing. Historie známé herní značky sahá až do roku 1992. V roce 2003 pak začali nabízet počítačové hry pro počítače s Windows. Firma nabízí zábavné hry pro všechny věkové kategorie. Ke dnešnímu dni můžete vybírat ze zhruba 150 originálních her. Jedná se o žánry akční, hledačky, dětské hry, skákačky, logické hry, obsluhovačky a spojovačky. Nový titul hry můžete pořídit v každé dobré trafice každý čtvrtek za zvýhodněnou cenu 69 Kč a u sběratelské edice za 99 Kč. Zakoupit je můžete i osobně v kamenné prodejně v Praze za cenu 99 Kč a u sběratelky za 199 Kč.

Motel U Medvídků je hrou spadající do kategorie ostatní – pro příležitostné hráče.Motel U Medvídků je hrou spadající do kategorie ostatní – pro příležitostné hráče.

Motel U Medvídků

Tvůrci se snažili o vytvoření hry snadně pochopitelnou a ovladatelnou. Tento úkol se jim víceméně povedl. Avšak o špičkové hře z třídy AAA nelze vůbec hovořit. Na takové hry se Špidla prostě nespecializuje . Motel je kombinací logické, akční a především lekací hry. Dle diskuzí panujících kolem hry je očividné, že spousta hráčů měla potíže s pochopením ovládání samotné hry. A není se čemu divit. Hra vskutku neoplývá hlubší myšlenkou než tupým zvedáním telefonátů, obcházení pokojů sem a tam a spravování toho samého. Hra postrádá byť náznak příběhu. Na druhou stranu o to opravdu tvůrcům šlo: Nemuset přemýšlet. Můžete si u ní zrelaxovat po náročném dni. Můžete maximálně vypnout. Na hraní vám bude stačit jenom myš. No a právě díky velmi přijatelným nárokům na počítačové vybavení si může zahrát i vaše babička.

Pro mnoho hráčů to může být zcela nový herní styl.Pro mnoho hráčů to může být zcela nový herní styl.

O čem je hra?

Pojďme se podívat pod pokličku samotné hry. Již během letmého seznámení se s chodem a provozem nového pracoviště vám začnou chodit SMS zprávy od vašeho neznámého kolegy. Zřejmě je to přítel, soudě dle jeho rad, kterými vás provází na každém vašem kroku. A pokud vyčkáte do posledního dne, odtajní se vám. Možná ještě budete překvapeni závratným koncem hry.

Motel má několik odlišně vypadajících pokojů, skladiště, prádelnu a samozřejmě recepci, vaše hlavní stanoviště. Najdete tu zde i hřbitov jak vystřižený z hororu. A prostřednictvím jednoduchých instrukcí brzy přijdete na svůj hlavní úkol. A sice: Přežít celkem sedm nocí v tomto vykutáleném motelu. Velmi brzy uvidíte na vlastní oči, v jakou děsivou příšeru se může proměnit jinak neškodně vypadající plyšový medvídek a celá jeho plyšová rodina.

Zejména ti sváteční hráči si u Motel U Medvídků přijdou na své.Zejména ti sváteční hráči si u Motel U Medvídků přijdou na své.

Celkem vás tedy čeká sedm dlouhých nocí, ve kterých musíte obstát jako elektrikář: Neustále opravovat elektrický proud, který záhadně kolísá. Veškerý servis motelu musíte skloubit se zdejšími hosty, kteří opravdu ale opravdu nejsou přívětiví. Brzo pochopíte, proč je lepší se jim vyhnout. Tyto návštěvníky lze po celou dobu kontrolovat na kamerách zabezpečovacího systému. Čas od času musíte z recepce ale vyjít a dát do pořádku elektrické rozvody. A tehdy vycházejí i oni. Mají na vás políčeno a jsou opravdu všude kolem vás. Vám v tom případě nezbyde nic jiného než rychle vlézt do té nejlépe bezpečně vypadající místnosti, zhasnout a být potichu. Jedině tak vás medvídci neobjeví. Ale má to malý háček: Telefony zvoní, poruchy nastávají nové a nové a vy zase musíte do terénu mezi vražednou medvědí rodinku. Celá hra je takovou honičkou mezi vámi a nimi. Musíte prostě vytrvat do konce směny. Dokončíte tím další den a poskočíte o level výše.

Pokud včas neutečete, dostanou vás…Pokud včas neutečete, dostanou vás…

Motel je hra od začátku postavená především na rychlém úsudku a schopnosti se okamžitě zorientovat. Tyto požadavky jsou naprosto zásadní; neoplýváte-li jimi, hru nebudete zvládat.

Sečteno a podtrženo Motel je ideální volbou pro hráče, kteří se chtějí odreagovat a nic moc tak neřešit. Nic jiného ostatně od této hry čekat nemůžete. Před zakoupením originální hry doporučujeme stáhnutí zkušební verze zdarma na stránkách Špidla. Sami nejlépe usoudíte, jestli se vám pořízení hry vyplatí.

Hodnocení redakce:  50 %

Výhody:

  • Nízké nároky na hardware a software
  • Hra i pro všechny věkové skupiny, naprosté herní laiky
  • Hra pro rozptýlení

Nevýhody:

  • Jednoduchá hra bez hlubší pointy, bez příběhu
  • Opakující se úkoly
  • Krátké
  • Nízká znovuhratelnost

Článek Motel U Medvídků – Špidla přichystal nový horor byl publikován 17. května 2016 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Iveta Holasová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...