Preview – Red Orchestra: Heroes of Stalingrad

Tagy:  Red Orchestra, Heroes of Stalingrad, Stalingrad, válka, východní fronta, zbraně, Tripwire Interactive

Sponzorované odkazy:

Preview – Red Orchestra: Heroes of Stalingrad

Nový díl druhoválečné FPS střílečky z východní fronty byl již oficiálně ohlášen. Čeká nás opravdová válečná a mrazivá vřava. Převtělíme se do řadového ruského vojáka a přesuneme se do nejtemnějších částí Rusy velmi váženého města jménem Stalingrad. Pojďme se jí tedy podívat na zoubek.

Za matku Rus!

Předem vás uklidním. Nová Red Orchestra není klasickou stereotypní druho-válečnou střílečkou. Skrývá mnoho zajímavých inovací a vymožeností. Nejdůležitějším faktem je však, že nejde pouze o jednoduché plýtvání drahocenné munice, jako je to v jiných válečných hrách. Když už dojde na střelbu, budete si připadat jako chemik zkoumající novou látku. Ona totiž ta střelba nebude spočívat pouze v rychlém zamíření a okamžité střelbě. Bez míření se strefíte nanejvýš na několik metrů. Rovnou zapomeňte na přestřelování fabriky samopalem bez míření. Jakmile vás potká střelba, musíte si nejprve zbraň pořádně zapřít o rameno, pořádně zamířit a teprve pak stisknout tlačítko pro střelbu. Opět prohlásím, že se nejedná pouze o střelbu. Skrývání vás čeká téměř na každém rohu. Budete rádi, když se objeví bytelná cihlová, případně betonová, zídka, za kterou se budete moci skrýt. Chvilku se budete skrývat jako šelma čekající na kořist, chvilku zase jako nějaká kořist čekající na smrt. Všudypřítomné kulky si k vám velmi často chtě nechtě cestu najdou a vás tak čeká to nejhorší – smrt, nebo-li návrat na poslední checkpoint. Největší kámen úrazu je zásah. Stačí jedna jediná kulka na špatném místě a máte rezervaci na vojenském hřbitově. Co se týče nepřítele, ten je na tom úplně stejně. Velké nebezpečí vzniká, když nepřátelského vojáka trefíte třeba do nohy. Sice spadne na zem a bude se svíjet v agónii bolesti, pořád ale bude mít dostatek odvahy na to, aby vás z posledních sil nakrmil trochou olova. Pečlivost se cení.

Ne… Koupil jsem to!Ne… Koupil jsem to!

Hurá na ně, soudruzi!

Jeden za všechny, všichni za jednoho. V duchu tohoto starého přísloví se nese celá hra. Jeden voják nemůže nic, ale jakmile má po svém boku několik pomocníků, situace se hned změní. Jako velitel musíte být velmi obezřetný. Bleskurychlým vymýšlením strategií můžete nečekaně zaútočit na zmateného a vystrašeného nepřítele. V multiplayeru pracujete jako velitel mnohem častěji s mapou než se zbraní. V tento moment se pro vás Red Orchestra stává skoro strategií. Jakmile jste v roli řadového vojáka, musíte se pro úspěšné splnění úkolu řídit rozkazy, jinak vás i vaše soky čeká bolestivá a potupná smrt. Postupem času se dostáváte do vyšších a vyšších hodností a ta nejobávanější a nejvyšší hodnost hrdiny vám může opravdu hodně znepříjemnit hraní. Na mapě se totiž protihráčům zobrazí vaše současná pozice.

Připravit, zamířit a pal!Připravit, zamířit a pal!

Soudruh počítač

Singlplayer jako takový je očekávaný s velkým nadšením, ale zároveň i s obavami. Tvůrci nemají příliš valné zkušenosti s hrou pro jednoho hráče, a tak otázka, jak to bude vypadat, zůstává někde v oblacích. Vystřídáte uniformu německého a ruského vojáka. Co se týče offline přípravy na tu pravou online válečnou vřavu, budete mít k dispozici speciální mód. Díky němu si svoji zručnost a mušku budete moci trénovat na střelnici. A můžete si vyzkoušet také týmový výcvik, při kterém vás čeká likvidace náhodně rozmístěných nepřátel. Jestliže očekáváte nějaký speciální grafický požitek, můžete na něj rovnou zapomenout. Grafika sice nezklame, ale ani nijak neoslní.

Kde jsou nepřátelé?Kde jsou nepřátelé?

Závěrem

Red Orchestra: Heroes of Stalingrad nám zatím ukázal, že by mohl být opravdu dobrým nástupcem předchozího dílu. Zpracování by mělo být na dobré úrovni, a tak se nemusíte ničeho obávat. Opravdu nabouchaný multiplayer by nám měl předhodit týmovou válečnou vřavu. Příprava pro online hraní by měla být také podařená. Cvičná střelnice posílí váš um se zbraní, zatímco taktické zabíjení nepřátel, ve kterém vám pomohou soudruzi s umělou inteligencí, vás připraví na velmi těžký a zodpovědný post velitele. Uvidíme, jak dopadne tento nadějný kousek od tvůrců z Tripwire Interactive. Odpověď bohužel dostaneme až příští rok, tedy v roce 2010.

Článek Preview – Red Orchestra: Heroes of Stalingrad byl publikován 4. října 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...