Red Faction: Armageddon

Tagy:  Red Faction, Red Faction: Armageddon, akční, hra, games, střílečka

Sponzorované odkazy:

Red Faction: Armageddon

Red Faction – jedna masivní kampaň na propagaci. Jedna hra a tolik reklamních propagantů atd. Milióny a milióny vyhozené do reklamy. Red Faction bude obsahovat neobvyklé prvky, které nemusí každého bavit. Bude vás hra bavit jako mě? Nebo tu hru ani nevyzkoušíte a jen si řeknete, hm a dobrý? Dáme vám důvody proč si tuto hru zahrát. Níže se dozvíte více.

Je to už 10 let co vyšel první díl Red Faction. Ano, bylo to rok 2001. Hra přináší několik oživovacích prvků, které hře nesmírně dobře padnou. Znovu se ocitáme na planetě Mars. S uměle vytvořeným ovzduším to ovšem není nijak růžové, takže se většina obyvatel stáhne do podzemních komplexů. Tam by se dalo celkem snadno přežít, teda do té doby, než se začnou oběvovat zrůdy, které mají hlad. Hlavní hrdina je osamělý lovec, který se snaží přežít a zároveň pomoci, kde to jen jde. Ale podaří se to našemu osamělému lovci?

Náš hlavní hrdina má k dispozici trošku odlišnou zbraň, než kterou můžete najít u jiných her. K dispozici máte kladivo, které tvůrci hry převzali asi od japonských přátel. Je přesně jak z japonských bitek. Souboje s kladivem jsou velmi rychlé a dosti účiné. Další zbraní našeho lovce je gravitační puška. Gravitační puška funguje na jednoduchém a přitom geniálním principu. Vystřelujete z ní dva druhy „gravitačních kotev“, které se na určených místech zachytí a obrovskou silou přitahují k sobě. Prostředí je ve velké míře možné zdemolovat, což u takové hry je plus. Gravitační puškou můžete během pár vteřin doslova vymazat z povrchu i obrovské budovy nebo prostě kusy těchto budov zmasakrovat všechno, co se na vás v okolí. Herní doba je pak určitě více než 10 hodin, kterou si ještě můžete prodloužit ve speciálních módech, kde třeba můžete bořit budovy a tím získávat body.

Po grafické stránce hra je opravdu dobrá, ale zase ničím extra nepřekvapí. Nedostatky uvidíte při destrukcích budov. Při destrukci budov jde také vidět méně kvalitnější práce detailů.

Závěrem

Red Faction je opravdu zvláštní hra, protože ve hře jde jasně vidět jak si tvůrci umí usnadnit práci s fyzikou a demolicemi. Nadruhou stranu se dá říci, že příběh a hratelnost je na dobré úrovni, což hře přidává plusové body. Při hře se, ale opravdu člověk baví a to hlavně kvůli oblíbené zbrani – Gravitační pušsce. S touto zbraní si člověk užije opravdu spousty zábavy. Hra se podle mého podařila.

Hodnocení: 80 %

Článek Red Faction: Armageddon byl publikován 12. září 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...